Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

Spoločnosť Tchibo má jasný cieľ: 100 % udržateľné podnikanie

My v Tchibo máme pred sebou jasný cieľ. Stopercentne udržateľné podnikanie. Tento záväzok nás každý deň znovu a znovu motivuje. Sme na tej najlepšej ceste a veľký kus práce už máme za sebou. Pridajte sa k nám na našej ceste k udržateľnejšiemu svetu! Je to veľmi jednoduché, pretože s našimi produktmi s logom GUT GEMACHT urobíte niečo pozitívne a prospešné pre ostatných, pre životné prostredie aj pre vás.

Tu sa dozviete viac o tom, čomu sa presne venujeme a čo sme už dosiahli.

Náš záväzok voči trvalej udržateľnosti

Pôsobíme v mnohých oblastiach sveta a všade tiež máme medzinárodných partnerov. Na tejto mape sveta sú zakreslené príklady našich projektov – môžete tak vidieť, ako sa spoločne venujeme tomu, čo je dobré pre ľudí a prírodu.

Starostlivosť o deti v Guatemale

Šálka kávy vo vás každé ráno prebudí motiváciu do nového dňa a pomôže vám zabudnúť na starosti, aj keď len na malú chvíľku. Pretože aj farmári pestujúci kávu chcú pracovať s menšími obavami, podporujeme ich spoločne s organizáciou „Save the Children“.

„Teraz, keď sa moje deti hrajú v škôlke, môžem bez starostí zbierať tie najlepšie zrnká kávy.“

Maria-Elena Vasquez, zberačka kávy z Guatemaly

Využívanie prírodných zdrojov

Za tým, že si môžete každé ráno vychutnať tú najaromatickejšiu kávu vyrobenú z dokonalých zŕn, sa skrýva rad aspektov. A všetky nevoňajú tak dobre ako naša káva: pestovateľom kávy, ktorým pomáhame v Keni, sme ukázali, ako možno z kravského trusu vytvoriť efektívne hnojivo.

„A okrem toho dávajú kravy mne a mojej rodine každý deň čerstvé mlieko.“

Mary Karioku, pestovateľka kávy z Kene

Udržateľný rast úrody

Prajeme si, aby ste mohli aj naďalej piť exotickú kávu z tých najodľahlejších kútov sveta. Preto farmárom ponúkame kurzy, v ktorých sa môžu naučiť, ako pestovať kávu v akýchkoľvek podmienkach, a to spôsobom, ktorý im zaručí dobrú úrodu.

„Vďaka novým metódam je moja úroda kávy štvornásobná.“

Esther Njathe, pestovateľka kávy z Kene

Vzdelanie pre deti

Káva vám umožní ten najlepší štart do nového dňa. A deťom z Tanzánie skvelý štart do života. V spolupráci s organizáciou „Save the Children“ sme pre ne vytvorili rozsiahly vzdelávací projekt.

„Som o krok bližšie k svojmu snu stať sa učiteľkou!“

Grace, študentka z Tanzánie

Vychutnávať dobré, činiť dobré

Kúpou kávy Tchibo dokážete, že viete čo je dobré a zároveň prispejete k postupnému zlepšeniu života mladých ľudí v Afrike. V rámci našich trvalo udržateľných aktivít pomáhame rodinám ponúknuť ich potomkom novú perspektívu.

„Tí, ktorým sa nedostane možnosť študovať na strednej škole, by mali dostať príležitosť získať iné schopnosti, ktoré im pomôžu zlepšiť ich životné podmienky.“

Augustino, projektový manažér organizácie Save the Children Tanzánia, región mesta Mbeya

Vstávame! Budúcnosť čaká.

Každý si želá, aby sa mu splnili všetky jeho sny. Preto sa spolu s organizáciou Save the Children snažíme premeniť sny mladých ľudí žijúcich v Tanzánii na skutočné ciele.

„Neskôr, až sa stanem krajčírkou, by som chcela šiť oblečenie a predávať ho.“

Yasinta, mladá žena z Tanzánie, región mesta Mbeya

Plnou parou smer budúcnosť

Káva Vám každé ráno dáva energiu vyštartovať do nového dňa. Káva je hnacím motorom pre ľudí na celom svete. Neodvraciame sa od snov mladých ľudí, v spolupráci s organizáciou Save the Children ich podporujeme na ceste za ich cieľmi.

„Organizácia Save the Children mi pomohla nájsť učiteľa, ktorý ma naučí remeslu. Teraz sa môžem učiť opravovať motorky.“

Noel, učeň z Tanzánie, región mesta Mbeya

Naše životné prostredie

Naša káva vám poskytuje chvíľky čistého pôžitku. A to doslova, pretože je pestovaná v prírodných podmienkach a dokonca má certifikáciu Bio. Tento spôsob pestovania je zdravší nielen pre našich farmárov, ale aj pre životné prostredie.

San Marcos, Honduras

Lokálna podpora

Chceme, aby ste si aj naďalej mohli naplno vychutnávať svoje obľúbené espresso. Preto sa staráme nielen o spravodlivé podmienky pre drobných pestovateľov, ale tiež o to, aby mali farmy lepšiu úrodu. Len tak totiž farmári môžu dlhodobo plánovať a stále znovu vás prekvapovať lepšou a lepšou kávou.

Poco Fundo, Brazília

Zodpovedná preprava

Keď pijete svoju kávu, môžete si byť istí, že nielen dobre chutí, ale je dobrá vo všetkých smeroch! Aj pri jej preprave sa staráme o to, aby vznikalo čo najmenej výfukových plynov a naše ovzdušie tak bolo čo najmenej zaťažované.

„Preto transportujeme viac než 90 % kávy po mori a dôkladne dbáme pritom na to, aby všetky prepravné prostriedky boli vždy plne vyťažené.“

Stefan Dierks, vedúci stratégie udržateľného rozvoja Tchibo pre oblasť logistiky lodnej dopravy

Zodpovedne vyrobené produkty s logom GUT GEMACHT

Pitím našej udržateľnej kávy si nielen vychutnávate niečo, čo je dobré, ale dávate tiež najavo svoj dobrý vkus!

„Ak sa rozhodnete kúpiť si našu udržateľnú kávu, podieľate sa tak na dobrej veci. A povzbudzujete nás v každodennom posilňovaní nášho záväzku voči trvalej udržateľnosti.“

Achim Lohrie, riaditeľ firemnej zodpovednosti Tchibo, Überseering, Hamburg

Ochrana klímy

Veľmi nám záleží na ekologickej doprave.

„Náš vozový park napríklad už teraz pozostáva z veľkej časti z vozidiel šetrných k životnému prostrediu.“

Oliver Komm, vedúci vozového parku Tchibo, Überseering, Hamburg

Zlepšovanie sociálnych štandardov

Vďaka značke Tchibo môžete s čistým svedomím nakupovať kvalitne vyrobené produkty. V rámci nášho programu WE neustále pracujeme na tom, aby sa sociálne štandardy v našich partnerských továrňach naďalej zlepšovali.

„Len za posledných pár rokov sa našich workshopov WE zúčastnilo 342 000 lidí z jedenácti krajín.“

Nanda Bergstein, vedúca udržateľného rozvoja Non Food, Überseering, Hamburg

Udržateľný rozvoj

Pevne veríme, že vo svete udržateľného rozvoja sú prírodné zdroje a životné prostredie chránené a kvalita života sa zlepšuje – pre všetkých.

„Preto v rámci udržateľného rozvoja neexistuje žiadna alternatíva. Poďme spoločne prispieť k udržateľnému rozvoju celého sveta.“

Achim Lohrie, riaditeľ firemnej zodpovednosti Tchibo, Überseering, Hamburg

Niečo úplne iné

Vieme, že zodpovedné zaobchádzanie so životným prostredím je pre vás dôležité. Preto sme sa postarali o to, aby sa naše produkty vyrábali z recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov. Tým pádom z nich môžu vznikať ďalšie nové výrobky.

„Napríklad náš sortiment kief sme vyrobili ohľaduplne k prírodným zdrojom a to využitím recyklovaného plastu. V tomto prípade sme teda udržateľný rozvoj zvládli na jednotku.“

Catherine Herbarth, produktová manažérka, Überseering, Hamburg

Dobré sa znásobuje

Podporujete nás v presvedčení, že sme v našej snahe o udržateľný rozvoj na správnej ceste. Ako veľký podnik, samozrejme, musíme byť patrične aktívni a mať v tejto oblasti výrazný vplyv.

„Motivujeme našich výrobcov, aby vyrábali ekologicky a začali používať udržateľné materiály.“

Dr. Tina Dettmer, Manager Closed Loop, Überseering, Hamburg

Základ pre lepšiu budúcnosť

Niet ničoho krajšieho ako pôžitok zo šálky kávy spojený s vedomím, že v tej istej chvíli robíme niečo dobré. Limitovaným predajom kávy zo sortimentu Privat financujeme vzdelávací program organizácie Save the Children. Mladí ľudia tak získajú šancu na vzdelanie.

„Spolu s organizáciou Save the Children sme vybudovali vzdelávací projekt, ktorého cieľom je ponúknuť mladým ľuďom základ pre lepšiu budúcnosť.“

Anna Lazar, Senior projektová manažérka sociálneho angažmánu, Tchibo Hamburg, Nemecko

Pestovanie udržateľnej kávy

Aby ste si mohli vychutnávať stále lahodnejšiu kávu zo všetkých kútov sveta, podporujeme farmárov v získaní certifikácie UTZ. A to napríklad prostredníctvom lepších a udržateľnejších metód pestovania.

„Vďaka tomu majú farmári väčšiu šancu dlhodobo ponúkať vysoko kvalitnú kávu.“

Markus Meusburger, zastupujúci člen dozornej rady Ipanema Coffee, Minas Gerais, Brazília

Šetrenie vodou

Nejde len o to, že sa bežné textílie nemôžu vyrovnať biobavlne z hľadiska módy – nemôžu sa jej vyrovnať ani s ohľadom na úsporu vody. Biobavlna je totiž 100 % prírodná – každé tričko z biobavlny ušetrí až 436 litrov vody. V rámci ochrany podzemných vôd a miestnej fauny a flóry sa pri jej pestovaní smú používať iba prírodné hnojivá. Taká zodpovednosť pristane naozaj každému.

Turecko

Rastúca ponuka

Vďaka rastúcej ponuke produktov z biobavlny robíme dojem nielen na vás, ale aj na našich nezávislých partnerov.

„Tchibo veľkou mierou prispieva k pestovaniu surovín podľa ekologických štandardov. Naša spoločnosť sa okrem iného stala v roku 2016 tretím najväčším predajcom výrobkov z biobavlny na svete. To je skvelé!“

Liesl Truscott, European & Farm Engagement Director, Textile Exchange, Lubbok, Texas, USA

Všetky dobré veci prichádzajú po troch

A to isté platí aj u nás – hlavne čo sa týka odevov certifikovaných podľa štandardu Global Organic Textile Standard (GOTS). Pretože z kontrolovaného ekologického pestovania a prísnych ekologických a sociálnych požiadaviek v rámci celého výrobného reťazca profitujú všetci: životné prostredie, spoločnosť a, samozrejme, aj vy.

India

Udržateľná bavlna

Ak chcete dobrú udržateľnú bavlnu, stačí si vybrať tú našu – „Cotton made in Africa“. Bavlníkové plantáže sú napríklad zavlažované iba dažďovou vodou, čím sa ušetrí až 2 100 litrov vody na každý kilogram bavlnených vlákien.

Metemma, Etiópia

Vzdelanie pre deti

Staráme sa o to, aby vaše oblečenie nebolo len z bavlny, ale aj z látky, z ktorej sa rodia sny. Náš vzdelávací projekt v Zambii totiž pomáha miestnym deťom, aby si plnili svoje priania o ich budúcom povolaní.

„Raz by som chcela byť učiteľkou, aby som mohla učiť ďalšie deti. Všetky deti majú mať možnosť vzdelávať sa.“

Mary, študentka, vzdelávací projekt, Aid by Trade, Zambia

Pomáhame ostatným, aby si dokázali pomôcť sami

Aby boli vaše obľúbené produkty vyrábané za férových podmienok, neustále pracujeme s manažérmi a zamestnancami na zlepšovaní ich pracovných vzťahov. Náš program WE ich naučí správne spolu komunikovať a vzájomne sa rešpektovať.

„Bol som zvolený za zástupcu odborov a som pyšný na to, že môžem hájiť záujmy svojich kolegov.“

Tesfayeo Abdissa, Ayka Textile, Addis Abeba, Etiópia

Riešime problémy ako tím

Vďaka našej móde by mal byť každý váš deň pohodový a príjemný. A to isté by malo platiť aj pre podmienky, v ktorých sa naše produkty vyrábajú. Preto sa prostredníctvom nášho programu WE snažíme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme postupne spríjemňovali pracovný život aj zamestnancom v továrňach.

„Naučil som sa riešiť problémy v tíme. A svojim nadriadeným som teraz schopný sám predkladať rôzne návrhy.“

Jin Gui, zamestnanec továrne, Ningbo, Čína

Naša klíma

Neustále sa snažíme zlepšovať aj tie najmenšie detaily, aby ste vy a vaše deti mohli žiť v zdravom prostredí. Preto sme okrem iného obnovili výrobnú linku v našom hlavnom závode – umožnilo nám to výrazne znížiť emisie CO2. Vďaka tejto jedinej zmene sme ušetrili toľko pohonných látok, že nám vystačia na zásobovanie viac ako stovky nemeckých domácností počas celého roka. A súčasne sme prispeli aj k ochrane ovzdušia.

Brémy, Nemecko

Znižovanie CO2

Rovnako ako vy, ani my nemáme radi dopravné zápchy, preto preferujeme prepravu loďou a vlakom. Aj vďaka tomu je na cestách menej nákladných automobilov a v ovzduší menej výfukových plynov. Od roku 2006 sme tak dokázali znížiť emisie CO2 o 30 % a dúfame, že sa nám ich do roku 2020 podarí znížiť o ďalších 10 %.

Gallin, Nemecko

Udržateľné lesné hospodárstvo

Aby ste u nás mohli aj naďalej nakupovať kvalitné produkty vyrobené z dreva bez výčitiek svedomia, rozhodli sme sa vydať tou správnou cestou. Drevo na naše výrobky až zo 40 % pochádza z lesov, ktoré sú certifikované podľa FSC®.

Čína
* FSC® C022597

Zažiť biologickú rozmanitosť

Chceme, aby ste si vy a vaše deti mohli aj v budúcnosti užívať biologickú rozmanitosť, ktorú lesy ponúkajú. Preto spoločne s naším partnerom FSC®* dbáme na to, aby sme v rámci lesného hospodárstva vždy ponechali rásť dostatočný počet stromov. Len tak zostane les nedotknutý a zdravý. Nechceme predsa odrezať konár, na ktorom všetci sedíme.

Vietnam
* FSC® C022597

Tímová práca

Aby boli produkty, ktoré si kupujete, naozaj kvalitné, je nutná skutočná tímová práca. Prostredníctvom programu WE sa v našich partnerských továrňach snažíme o neustále zlepšovanie vzájomnej spolupráce tak, že ponúkame školenie manažérom a zamestnancom.

„Vďaka workshopu WE som získala väčšie sebavedomie a dokážem lepšie obhajovať svoje záujmy.“

Hien, zamestnankyňa továrne, Quo Nhon, Vietnam

Pracujeme s väčšou chuťou

Aby ste sa mohli dlhodobo tešiť z našich produktov, musia ich vyrábať skúsení zamestnanci – s radosťou a potrebnými znalosťami. A to funguje len vtedy, ak každý zamestnanec pracuje s chuťou a nadšením.

„Vďaka programu WE sú naši zamestnanci so svojou prácou spokojnejší, takže fluktuácia personálu klesla z 30 % na 10 %.“

Khoi, majiteľ továrne, Quy Nhon, Vietnam

Recyklácia s pridanou hodnotou

Aby bol pre vás a vaše deti aj v budúcnosti po celom svete k dispozícii dostatok surovín, snažíme sa presvedčiť našich obchodných partnerov, aby s nami zdieľali náš záväzok o udržateľnom rozvoji. Spoločne toho totiž dokážeme omnoho viac.

„Udržateľný rozvoj je neoddeliteľnou súčasťou našich firemných hodnôt a používanie recyklovaných materiálov s tým úzko súvisí. Prvá výroba recyklovaných kief pre firmu Tchibo nás obohatila o mnoho poznatkov a máme radosť, že aj v budúcnosti budeme súčasťou tohto nového a komplexného prístupu.“

Kennis Yeung, obchodný manažér, Shenzhen, Čína

Do práce nabití energiou

Naše športové oblečenie nepomáha načerpať na začiatku dňa novú energiu len vám, ale aj našim zamestnancom vo výrobe. Vďaka programu WE sa mnohé zlepšilo, napr. aj možnosti ubytovania. Namiesto štvorposteľových izieb sú teraz dvojposteľové. A nielen to.

„Program WE zredukoval nadčasy a jedlo v jedálni je teraz omnoho lepšie.“

Fang, zamestnankyňa továrne, Jinhua, Čína

Spoluutváranie pracovných miest

Vďaka nášmu širokému sortimentu príborov si môžete vytvoriť vlastné originálne prestieranie. Aj zamestnanci tovární môžu vďaka programu WE prichádzať za svojimi nadriadenými so svojimi želaniami a nápadmi, ako zlepšiť ich pracovné prostredie.

„Okrem toho sa vďaka programu WE zvýšili naše mzdy a benefity.“

Thai, analytik výroby, Ho Či Minovo Mesto, Vietnam

Dialóg je dôležitý

Naše podložky na jogu a předložky do kúpeľne vám pomáhajú zaistiť v živote harmonickú rovnováhu. A nielen to: program WE je navrhnutý tak, aby vniesol väčšiu harmóniu aj do pracovnej atmosféry.

„Povzbudzujeme našich zamestnancov, aby za nami prichádzali so svojimi problémami – aj preto, že chceme získať podnety, čo a ako vylepšovať.“

Fang, personálna vedúca, Wenzhou, Čína

Každý názor nás posúva vpred

Aby sme vám mohli ponúknuť jedinečné výrobky, potrebujeme mať oporu v našich zamestnancoch. Preto náš program WE podporuje všetkých pracovníkov, aby boli sebavedomí a nebáli sa povedať svoj názor.

„Už nie som taký introvert a nebojím sa vysloviť svoj názor. Kiežby som sa to naučila už skôr!“

Anita, zamestnankyňa továrne, Gurgaon, India

Dobré nápady sa majú realizovať

Chceme vám ponúkať inovatívne a ekologické produkty. Preto tiež pozorne počúvame našich zamestnancov, ktorí ich vyrábajú – a zaujímajú nás tipy na akékoľvek zlepšenie v rámci celého výrobného procesu.

„Niektoré z týchto návrhov viedli k tomu, že naša továreň v súčasnosti spotrebúva o 30 % menej vody.“

Kieu, zamestnankyňa továrne, Binh Duong Province, Vietnam

Počúvanie namiesto vylúčenia

Chceme vám prinášať tie najlepšie výrobky v ten pravý čas. Preto neberieme vážne len vašu spätnú väzbu, ale rovnako dôležité je pre nás aj to, aby mohli odbory zastupovať záujmy zamestnancov tovární.

„Vďaka programu WE sa konajú rovnocenné diskusie medzi zamestnancami a manažérmi. Teraz môžeme zastupovať záujmy zamestnancov oveľa účinnejšie.“

Thanh, zástupca odborov, Hung Yen, Vietnam

Hmatateľná hrdosť

Oblečenie z našej kolekcie vyrobenej z ekologickej bavlny môžete nosiť s hrdosťou. Pretože aj tí, ktorí pestovaním udržateľnej bavlny položili základný kameň jej výroby, sú naozaj hrdí na to, čo robia.

„Chránime plodnosť našich polí a vďaka tomu prenecháme našich deťom zdravú krajinu. Sme na to veľmi hrdí.“

Kumar Nayaka, Pestovateľ bavlny v rámci projektu Appachi ECO-LOGIC, Pollachi, Tamil Nadu, India

Silné partnerstvo

Vďaka našej móde z bavlnenej kolekcie ECO-LOGIC oslníte svoje okolie. Nielen preto, že má jedinečný dizajn, ale aj preto, že je vyrobená z ekologicky pestovanej bavlny a na základe férovej spolupráce s indickými farmami.

„Drobným indickým pestovateľom garantujeme odber ich úrody, čím budujeme dlhodobé a silné partnerstvá. Tak môžu sami farmári vďaka udržateľne pestovanej bavlne utvárať svoju vlastnú budúcnosť.“

Mani Chinnaswamy, Appachi ECO-LOGIC Projekt, Pollachi, Tamil Nadu, India

Záleží nám na čistote

V prvom kroku spracovania – tzv. vyzrňovaní – sa zabezpečuje odstraňovanie nečistôt z bavlny. Hodnota bavlny tak neklesne ani pri ďalších krokoch jej spracovania.

„Bavlna, ktorú nám dovážali v minulosti, bola silne znečistená chemikáliami. Teraz pracujeme s dobrou, čistou bavlnou v zdravom pracovnom prostredí“

M. Sarasvathy, pracovnice spoločnosti Appachi ECO-LOGIC Odzrňovacia fabrika, Pollachi, Tamil Nadu, India

Káva

Vedeli ste, že zhruba 40 % kávy z portfólia firmy Tchibo pochádza z udržateľnej produkcie? Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac informácií o tom, čo pre nás znamená trvalá udržateľnosť vo vzťahu ku káve.

Udržateľná káva

Čo je to vlastne udržateľná káva? A prečo sa v tejto oblasti tak angažujeme? Odpovede na tieto otázky nájdete tu.

Všetko o udržateľnej káve

Cafissimo a jeho udržateľnosť

V našich aromakapsuliach Cafissimo používame výlučne udržateľnú kávu a podporujeme ekologické metódy pestovania.

Férový pôžitok z kapsuly

Textil

My zo spoločnosti Tchibo preberáme zodpovednosť v krajinách výroby, podporujeme domáce obyvateľstvo a spolupracujeme v tomto smere s mnohými partnermi v oblasti certifikácie.

Udržateľné textílie

Naším cieľom je ponúkať v budúcnosti výlučne udržateľné produkty. Tu sa dozviete, ako ďaleko sme s napĺňaním tohto cieľa.

Pozrite sa

Naši partneri v oblasti certifikácií

Spolupracujeme s mnohými medzinárodne uznávanými organizáciami. Tu sa dozviete, kto sú naši hlavní partneri.

Zistite viac

Drevo

Stromy a lesy sú pre ľudstvo veľmi dôležité – produkujú kyslík, ktorý dýchame. Osobne sa angažujeme, aby sme udržali prírodu v dobrom stave pre seba aj pre budúce generácie.

Drevo je nepostrádateľnou surovinou, z ktorej sa vyrába mnoho produktov, ako napr. záhradný nábytok s dlhou životnosťou. Preto sa usilujeme o zodpovedné lesné hospodárstvo – spolu s nezávislou organizáciou Forest Stewardship Council®.
Vydajte sa s nami po našej ceste z dreva

Ďalšie materiály

Paleta našich zodpovedne vyrobených produktov s logom GUT GEMACHT je široká. A všetky majú jedno spoločné – hrajú dôležitú rolu v oblasti ochrany ekológie a sociálnej spravodlivosti. Je to jednoduché – nech už sú tieto produkty vyrobené z akéhokoľvek materiálu, musia spĺňať tie najvyššie štandardy.
Presvedčte sa sami!

WE. Konajme spoločne!

Každý týždeň objavíte v Tchibo niečo nové. Výrobky nášho sortimentu pochádzajú z celého sveta – z Ázie, Európy aj z Afriky. V roku 2007 sme spustili program WE, ktorý v súčasnej dobe beží v jedenástich krajinách. Jeho cieľom je neustále zlepšovanie pracovných podmienok v jednotlivých lokalitách.

Tchibo Joint Forces!®

Tchibo Joint Forces!® je kvalifikačný program, ktorý formou individuálnych ponúk školení podporuje našich partnerov a farmárov v rôznych krajinách, aby rozvíjali svoje podnikateľské schopnosti a naučili sa čeliť sociálnym a ekologickým výzvam. Doposiaľ sa realizovalo alebo ešte stále prebieha viac než desať projektov v ôsmich rôznych krajinách.

Preskúmame udržateľné výrobky Tchibo

Radi by sme vám predstavili niekoľko našich produktov – od oblečenia z biobavlny, cez nábytok vyrobený z dreva zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, kávu vypestovanú udržateľným spôsobom, až po nízkoenergetický kávovar Cafissimo.
    
Privat Kaffee Brazil Mild – zrnková káva
Jemná a zamatová
9,69 € Quickshop €/kg:  19,38
Tchibo Espresso Barista – zrnková káva
Vyvážená a silná chuť, ako od profesionálneho baristu
Intenzita:56
10,49 € Quickshop €/kg:  20,98
Privat Kaffee African Blue – zrnková káva
Plná a aromatická
9,69 € Quickshop €/kg:  19,38
Privat Kaffee Guatemala Grande – zrnková káva
Elegantná a vyvážená
9,69 € Quickshop €/kg:  19,38
    
Džínsová košeľa
Z čistej bavlny príjemnej na telo
19,99 € 14,99 € Quickshop
Sedemosminové nohavice s potlačou
Z príjemne mäkkej zmesi bavlny a elastanu
24,95 € Quickshop
Pyžamo
Z príjemne mäkkej zmesi s bavlnou a viskózou Lenzing Viscose®
14,99 € Quickshop
Blúzka
-20 %
Žiaľ už vypredané
Blúzka
Predná strana s tkaným dielom, zadná strana a rukávy z mäkko splývavej viskózy Lenzing Viscose®
14,99 € 11,99 €