Pánska peňaženka: uložte si peniaze a karty elegantne

Pojem „peňaženka“ resp. „portmonka“ pochádza z francúzskych slov „porter“ a „monnaie“ a znamená „nosiť peniaze“. A to je presne praktická úloha pánskej peňaženky: svoje miesto si v nej nájdu bankovky, mince a kreditné karty, ale aj občianske preukazy, vodičské preukazy a ďalšie doklady. V každodennom živote nie je nič viac dôležité ako peňaženka – nenechajte sa preto zlumpovať a peňaženku si starostlivo vyberte pomocou našich tipov.

Pánske tašky a peňaženky

Multifunkčná taštička s izoláciou, oranžová
Multifunkčná taštička s izoláciou, modrá
8,99
8,99
Multifunkčná taštička s izoláciou, oranžová
Multifunkčná taštička s izoláciou, modrá
8,99
8,99
-65 %
Ruksak s ochranou proti krádeži
34,95
12,00
-20 %
Outdoorový ruksak
24,99
19,99
-25 %
Outdoorový ruksak
19,99
14,99
Kožená aktovka
99,95
-34 %
Športový ruksak
22,99
14,99
Kožená cestovná taška
129,00
-27 %
2 v 1: ruksak a nákupná taška
17,99
12,99
-23 %
Taška na rameno
12,99
9,99
Kožená toaletná taštička
39,99
-30 %
Ľadvinka
12,99
8,99
niekoľko kusov
Skladacia športová taška
10,99
niekoľko kusov
Outdoorový ruksak, žltý
27,99
Taška na nosenie krížom cez hrudník
24,99
niekoľko kusov
Multifunkčná taštička s izoláciou
7,99
niekoľko kusov
-25 %
Outdoorový ruksak, heritage
19,99
14,99
-33 %
Outdoorový ruksak, mini
14,99
9,99
niekoľko kusov
Úložné taštičky, 2 ks
9,99
€/ks 5,00
niekoľko kusov
-20 %
2 v 1: nákupná taška a ruksak
9,99
7,99
niekoľko kusov
-27 %
Ľadvinka
10,99
7,99
niekoľko kusov
Vodoodolný vak
14,99
niekoľko kusov
-13 %
Kožené puzdro na karty
22,99
19,99
niekoľko kusov
Kožená taška na nosenie krížom cez hrudník
69,95
Nepremokavá plážová taška
27,99
Vodoodolný vak, 5 l
12,99
Športové puzdro na rameno na smartfón
7,99
Lyžiarsky a snoubordový ruksak
24,99
Taška na vybavenie
27,99
-8 %
Darčeková súprava: kožená peňaženka a prívesok na kľúče
24,99
22,99
1

Peňaženka sa k vám musí hodiť

Mnoho mužov sa zaobíde bez tašky a aj šál a rukavice zostanú doma na krátke vzdialenosti. Nie je tomu tak ale v prípade peňaženky. Peňaženka je pre mužov jednoducho nenahraditeľná. Stály spoločník je do istej miery aj vyjadrením vašej osobnosti. Veľké alebo malé, látkové alebo kožené, priehradka na karty alebo vrecko na mince: vzhľad a platobné preferencie zodpovedajú vašim vkusom a zvykom. Často používané doplnky pre mužov by sa tak k vám mali dobre hodiť.
Muž v zelenom saku sa opiera o kamenný múr a v ruke drží veľkú koženú pánsku peňaženku.

Koža, látka, hliník: toto je potrebné pri materiáli zvážiť

S koženou verziou volia muži elegantné riešenie peňaženky. Módne zameraní muži prispôsobia farbu a typ kože k ostatným doplnkom, ako sú aktovka alebo puzdro na smartfón. Pánska peňaženka vyrobená z látky alebo syntetickej kože je robustná, vhodná na každodenné použitie a praktická – ideálna pre všetkých, ktorí oceňujú predovšetkým úžitok. Vyjadrite punc extravagancie hliníkovou peňaženkou. Keďže tieto modely chránia karty pred odčítaním dát pomocou skenovania RFID, sú ideálne pre milovníkov kariet.
Ideálna veľkosť pre vašu peňaženku: snímka zblízka na zadné vrecko muža, ktorý si vkladá svoju hnedú koženú peňaženku do vrecka.

Veľká alebo malá peňaženka?

Ako doplnková peňaženka, ktorú si vezmete so sebou napríklad iba na nákupy alebo do posilňovne, často postačí kompaktná peňaženka s priehradkou na bankovky a mince a niekoľkými priehradkami na karty. Pánska peňaženka normálnej veľkosti je dobrou voľbou na ukladanie všetkých dokumentov, ako sú vodičský preukaz, členské karty, cestovné lístky a kreditné karty. Takáto peňaženka má rozmery asi 12 x 10 cm a vojde sa do zadného vrecka na nohaviciach. Ak sa vám páčia väčšie veľkosti na ukladanie dokumentov a vizitiek, môžete si zvoliť model s rozmermi 12 x 17 cm – ideálny do vrecka na saku na služobných cestách.

Výber farby – klasická hnedá alebo moderný dizajn

Pánske peňaženky z čiernej alebo hnedej kože sú nadčasovou klasikou medzi peňaženkami a hodia sa ku každému typu. V prípade textilných a hliníkových modelov si môžete vybrať zo širokej škály farieb a vzorov. Tvorcovia trendov tu radi používajú pútavé vzory. Odolná peňaženka v tlmených farbách alebo s maskáčovým vzorom je ideálna na turistiku, cyklistické výlety alebo iné outdoorové aktivity.

Správny uzáver: suchý zips, zapínanie na tlačidlo a bežný zips

Peňaženky sú k dispozícii s rôznymi uzávermi. Modely s jednoduchým otváraním majú iba tlačidlo na priehradke na mince, na peňaženkách s prehybom sa často nachádza suchý zips, zriedkavejšie zatváranie na patentky. Peňaženky pre mužov vo formáte na šírku sú tiež často vybavené zipsom. V rámci ochrany pred krádežou a ako prejav módy môžete peňaženku pripevniť k nohaviciam pomocou retiazky na opasok.
Starší pán v tmavošedom obleku s kravatou si niečo odkladá do peňaženky v hotelovej izbe. Za ním sa nachádza jeho kufor.

Venujeme pozornosť udržateľným materiálom bez znečisťujúcich látok

Muži zvyčajne nosia peňaženky blízko tela. Preto venujeme rovnako veľa pozornosti tomu, aby ani naše doplnky neobsahovali škodlivé látky, rovnako ako v prípade oblečenia. Začína sa to výberom materiálov, ako je vyčinená koža bez chrómu, a rozširuje sa na skúšanie umelých textílií na prítomnosť škodlivých látok akreditovanými ústavmi. V súlade s naším prísľubom kvality, ktorý vám poskytujeme, nepretržite sledujeme aj spracovanie a udržateľnosť našich výrobkov. Kúpte si pánsku peňaženku už teraz v online obchode Tchibo a tešte sa na svojho nového stáleho spoločníka!
Peňaženka v kvalite Tchibo: záber zblízka na džínsy. Z bočného vrecka vykúka hnedá peňaženka.