Pánsky šál – teplo a štýl pre krk

Teplý šál je v zime nenahraditeľný. Či už robustný, vyrobený z merino vlny alebo jemnej zmesi vlny – keď je vonku zima a sneží, bez šálu sa nezaobídete. Predsa ale aj v ostatných ročných obdobiach módny šál pre mužov pritiahne pozornosť. Či už elegantný hodvábny šál do kancelárie alebo športová šatka na voľný čas – Tchibo vám ponúka veľký výber trendových pánskych šálov a šatiek.

Pánske šatky a šály

niekoľko kusov
  • Pletený šál, tmavomodrý
10,99
6,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 6,00 €
-45 %
Pletený šál, tmavomodrý
10,99
6,00
niekoľko kusov
Pletený šál
15,00
  • Pletený šál, hrdzavočervený
10,99
7,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 7,00 €
-36 %
Pletený šál, hrdzavočervený
10,99
7,00
  • Pletený šál, sivý s melírom
10,99
7,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 7,00 €
-36 %
Pletený šál, sivý s melírom
10,99
7,00
  • Pletený šál
14,99
9,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 9,00 €
-39 %
Pletený šál
14,99
9,00
  • Vlnená čiapka a vlnený šál v súprave
34,99
22,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 22,00 €
-37 %
Vlnená čiapka a vlnený šál v súprave
34,99
22,00
  • Pletený šál
12,99
11,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 11,00 €
-15 %
Pletený šál
12,99
11,00
Tkaný šál
39,99
  • Súprava čiapka a šál
24,99
20,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 20,00 €
-19 %
Súprava čiapka a šál
24,99
20,00
  • Pletený šál, námornícka modrá
14,99
12,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 12,00 €
-19 %
Pletený šál, námornícka modrá
14,99
12,00
  • Pletený šál, tmavozelená
14,99
12,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 12,00 €
-19 %
Pletený šál, tmavozelená
14,99
12,00

Ako uviazať pánsky šál

Správne uviazať šál je pre mnohých mužov výzvou. Aj keď elegantnú hodvábnu pánsku šatku môžete uviazať rovnako ako kravatu, pre hrubý zimný šál je lepšie zvoliť inú techniku. Viazanie do slučky je rýchle a nekomplikované. Preložíte šál na dvojmo a pretiahnete oba konce cez očko. Dlhý šál je najlepšie dvakrát omotať okolo krku a konce nechať len tak visieť dolu. Aby ste sa vyhli starostiam s technikou uviazania svojho pánskeho šálu, vyskúšajte trendy nákrčník. Má tvar O a umiestňuje sa okolo krku jednoducho alebo dvojmo.
Fúzatý muž s čiapkou, rukavicami a zimným šálom stojí v zasneženom lese a vystiera ruky k oblohe.

Pekný a teplý v chladných dňoch: zimný šál

Zimný šál je pre mužov viac ako len nákrčník. Ako štýlový pánsky doplnok dodáva každému outfitu šmrnc a šikovne dotvára váš Look. Ale nie každý šál je vždy vhodný. V chladných dňoch je lepšie nosiť hrubé šály radšej vo voľnom čase. Či už obyčajné alebo so vzormi – v oblačnom počasí môžete siahnuť po farebnej šatke. Na cestu do kancelárie je lepšie zvoliť pánsky šál z jemného úpletu alebo kašmíru. Čierna, antracitová a tmavo modrá vyzerajú obzvlášť elegantne. Elegantne vyzerá aj decentný vzor.
Mladý muž v károvanej pánskej šatke stojí v jesenný deň v parku.

Károvaná šatka pre mužov

Takmer každý outfit je možné zavŕšiť károvanou šatkou. Či už sú to malé alebo veľké štvorce, šachovnica alebo štvorce Vichy – možnostiam sa medze nekladú. Pánske šály s károvaným vzorom, známe tiež ako tartan, sú obzvlášť elegantné. Rôzne vzory sú často storočia staré a používajú sa na symbolizovanie členstva v klanoch škótskych rodín. Kárované vzory sa nenosili iba na šatkách, ale aj na tradičných kiltoch, tartarových sukniach. To, akú základnú farbu si pre svoj šál vyberiete, závisí od vášho osobného vkusu a vášho šatníka. Tartanový šál sa hodí ako k elegantnému vlnenému kabátu, tak aj k športovej bunde.

Kovboj alebo podnikateľ: pánska šatka

Nemusí to byť vždy šál. Pánska šatka je menej hrejivý, ale skôr štýlový doplnok. Jednoduché farby alebo vzorované, vyrobené z bavlny alebo hodvábu – svoj individuálny štýl môžete podčiarknuť šatkou. Športový Cool výzor zavŕšite trojuholníkovou šatkou. V kovbojskom štýle sa nosí so špičkou vpredu. Špičky náhodne zviažte pri krku. Ak chcete svoju šatku nosiť k elegantnému outfitu – napríklad k bielej košeli – vyberte si hodvábnu šatku. Môžete si ju uviazať ako kravatu alebo voľne nosiť okolo krku pomocou jednoduchej slučky. Pánsku šatku si môžete výhodne objednať v Tchibo.

Ako prať pánsky šál

To, ako pánsky šál periete, závisí výlučne od jeho materiálu. Aj keď robustné bavlnené šatky môžete prať pri teplote 40 stupňov s použitím silného pracieho prostriedku, vlna a hodváb si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Na vlnený šál použite program na pranie vlny a špeciálny prací prostriedok na vlnu. Kašmírové šatky je najlepšie prať ručne. A citlivé hodvábne pánske šály patria do vrecka na bielizeň na ochranu citlivého povrchu. Pred prvým praním nezabudnite skontrolovať štítok s pokynmi na starostlivosť, aby sa šálu alebo šatke nič nestalo.
Správna starostlivosť o váš pánsky šál: snímka zblízka na práčku, ktorá je plnená tekutým saponátom.

Pečiatka kvality a udržateľnosti

Keď si kúpite pánsky šál od Tchibo, ušetríte peniaze a zároveň sa môžete tešiť na kvalitný produkt. Skratka TCM znamená „Tchibo Certified Merchandise“. Celý výrobný proces našich výrobkov sa vyznačuje neustálou kontrolou kvality. Začína sa výberom našich surovín a siaha cez všetky výrobné procesy až po predaj. Ak je pre vás organická bavlna dôležitá, dávajte pozor na naše pečate „OCS 100“ a „OCS Blended“. Okrem pánskych šálov nájdete v našom sortimente množstvo ďalších módnych doplnkov, napríklad pánske opasky.
Muž so šatkou, ktorý nesie na chrbte svoju malú dcéru a žena uvoľnene bežia po pláži. Majú oblečené jesenné oblečenie.