Pánske pyžamo: pohodlná klasika na noc

S útulným flanelovým pyžamom alebo froté pyžamom sa budete cítiť dobre aj počas chladných zimných nocí. Ako domáce oblečenie je tento klasický nočný odev vhodný aj na uvoľnenie sa na gauči alebo na krátku cestu k poštovej schránke. Ale ktorý materiál je ideálny pre vaše osobné pohodlie pre spánok? Naše tipy vám pomôžu pri výbere a dozviete sa, čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť.
-47 %
Džersejové pyžamo, modré
24,99
13,00
 
Dostupné varianty:
 
-23 %
Pyžamo s flanelovými nohavicami, tmavomodré s kockami
29,99
22,99
 
Dostupné varianty:
 
-23 %
Pyžamo s flanelovými nohavicami, modré s kockami
29,99
22,99
 
Dostupné varianty:
 
-20 %
Krátke džersejové pohodlné nohavice
14,99
11,99
 
Dostupné varianty:
 
Pyžamo
22,99
 
Dostupné varianty:
 
Pohodlné šortky z piké
14,99
 
Dostupné varianty:
 
Krátke pyžamo, svetlosivé
29,99
 
Dostupné varianty:
 
-20 %
Krátke pyžamo s flanelovými nohavicami
24,99
19,99
 
Dostupné varianty:
 
Krátke pyžamo s tkanými nohavicami
19,99
 
Dostupné varianty:
 
-25 %
Pyžamo s tkanými nohavicami
39,99
29,99
 
Dostupné varianty:
 
Pyžamové šortky
14,99
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Krátke džersejové pohodlné nohavice
17,99
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Pyžamo s tkanými nohavicami
34,99
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Pyžamo
31,99
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
niekoľko kusov
-15 %
Krátke pyžamo
31,99
27,00
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov

Nočný úbor alebo pyžamo? Malý rozdiel

Ak chcete kúpiť pánsky nočný úbor, možno vás bude zaujímať, v čom sa líši od pyžama – najmä preto, že oba výrazy sú často zameniteľné. Rozhodujúcim detailom je súvislá lišta gombíkov v hornej časti, ktoré majú prísne vzaté iba pyžamá. Toto pánske nočné oblečenie je obvykle k dispozícii bez manžiet na koncoch rukávov a nôh. Pánske pyžamo vám sedí ako kvázi celotelové oblečenie pohodlného ležérneho strihu.
Mladý muž v bielom tričku je ráno ešte napoly pod bielou prikrývkou a spokojne sa naťahuje v posteli.

Kraťasy alebo jednodielna súprava: strihy pre každú sezónu

Dlhé nočné úbory pre mužov majú strih bližšie k telu ako pyžamá a mávajú manžety na rukávoch a nohách. Gombíkové lišty nájdete iba na výstrihu. Oba typy nočného oblečenia sú k dispozícii aj ako takzvané šortky, to znamená krátke nohavice s horným dielom. Krátku pánsku pyžamovú súpravu si samozrejme môžete zostaviť z boxeriek a základného bavlneného trička – je to dobrá alternatíva na leto. Mnoho mužov považuje teplé froté pyžamo za príjemnejšie počas chladných zimných nocí. Sú k dispozícii nielen ako dvojdielna, ale aj ako jednodielna pyžamová súprava.
Mladý muž držiac v ruke šálku kávy sedí v pyžame na okraji postele a číta noviny.

Pyžamo nie je len na spanie

V závislosti od dizajnu a strihu je možné nočné oblečenie na spanie nosiť aj ako domáce oblečenie. Z luxusného pánskeho pyžama z jemného hodvábu v kombinácii so županom vznikne elegantné domáce oblečenie, v ktorom môžete ľahko ísť von a vziať si nedeľné noviny zo svojej poštovej schránky. Mnoho mužov si užíva útulné večery pred televízorom vo flanelovom alebo frotírovom pyžame: tieto pružné tkaniny sú jednoducho neprekonateľne pohodlné, teplé a odolné.

Ktorý materiál je ideálny pre príjemné noci?

Zimné pyžamo pre mužov by malo mať hrejivé vlastnosti, ale malo by aj zabraňovať poteniu. Froté, flanel a flís sú vďaka svojim mäkkým povrchom príjemné a priedušné – ideálne vlastnosti pre útulné pyžamo. V lete sa odporúčajú šortky v kvalite pletenej vlnenej látky. Muži, ktorí sú náchylní na alergie, si vyberajú ekologické pyžamo vyrobené z vysoko kvalitnej ekologickej bavlny. Ak máte radi pocit ochladenia hladkých textílií na pokožke, doprajte si dotyk luxusu s hodvábnym pyžamom.

Mali by ste venovať pozornosť týmto detailom

Okrem látky a strihu prispievajú ku komfortu pánskeho pyžama aj drobné charakteristické vlastnosti. Elastický pás s viazacím remienkom na nastavenie šírky zabráni nepríjemným zárezom na bruchu. Náprsné vrecko a bočné vrecká na nohaviciach ponúkajú úložný priestor na vreckovky alebo okuliare na čítanie. Ak chcete, aby bol výstrih užší alebo širší, odporúča sa vrchná časť s lištou gombíkov. A nakoniec, samozrejme, svoju úlohu pre dobrý pocit zohráva aj dizajn. Tu sa výber pohybuje od jemných celoplošných vzorov cez pruhové vzory až po kárované vzory a pruhy.
Mladý muž sedí večer na svojej posteli v nočnom úbore – s pružnými okrajmi na nohách a radom gombíkov na hornom diele – a pozerá sa pritom na svoj tablet, zatiaľ čo telefonuje.

S nočným úborom od Tchibo spíte uvoľnene

V Tchibo uplatňujeme najvyššie štandardy kvality pre pánske pyžamá. Dávame vám na to náš prísľub kvality, ktorý plníme pečaťou TCM. Ocenenie „Tchibo Certified Merchandise“ sa udeľuje iba produktom, ktoré úspešne vyhovujú našim testovacím postupom pre materiál a výrobu. Okrem iného prostredníctvom externých ústavov testujeme produkty z hľadiska zdravotnej nezávadnosti materiálov, udržateľnosti výroby a súladu s normami pre organickú bavlnu. Objednajte si svoje nové nočné oblečenie hneď teraz. V našom sortimente nájdete lacné pánske pyžamá, pri ktorých je znížená iba cena, ale nikdy nie kvalita!
Mladý muž v pyžame leží na chrbte zakrytý z polovice v posteli, ktorá je pokrytá svetlomodrou posteľnou bielizňou, a spí.