Záhradné lehátka pre leto plné pohody

Leto, slnko, čas na záhrade: Víkendy pripadajú trochu ako dovolenka. Avšak aj počas týždňa lákajú dlhé večery zdržiavať sa vonku. Urobte si pohodlie na svojej terase – a relaxujte v lúčoch slnka alebo pri dobrej knihe. V Tchibo nájdete atraktívnu ponuku záhradných ležadiel. Či ako ľahký sklápateľný model, z robustného dreva alebo vo variante lehátka – nechajte sa inšpirovať veľkým výberom!
Tíkové hojdacie ležadlo s textilnou výplňou
399,00
niekoľko kusov
Hojdacia sieť so strapcami
49,99
niekoľko kusov
  • Ležadlo »Leira« s mäkkou poduškou
279,00
239,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 239,00 €
-14 %
Ležadlo »Leira« s mäkkou poduškou
279,00
239,00
Lehátko »Leira«, s podsedákom
229,00

Funkčné, flexibilné a elegantné

Výber vhodného záhradného lehátka závisí, prirodzene, v plnej miere od vášho osobného vkusu. Pamätajte však aj na to, kde bude lehátko predovšetkým používané. Ak chcete lehátko používať flexibilne – nielen v záhrade a na balkóne, ale aj na štrkovisku alebo v kempe, odporúčame ľahké, sklápateľné záhradné lehátko z hliníka. Hlavová a nožná časť sa pri tomto lehátku dajú bez námahy nastaviť. Robustné, ťažšie a nie tak ľahko skladné sú záhradné lehátka z dreva. Kombinované s mäkkými podložkami sa postarajú o vysoký komfort pri opaľovaní a čítaní.
Záhradné lehátko pre relax: Mladá žena v červených plavkách leží na čalúnenom drevenom záhradnom ležadle.

Elegantný nádych: Ratanové alebo drevené lehátka s mäkkými podložkami

Okrem pohodlia hrá veľkú úlohu aj vzhľad záhradného lehátka. Obzvlášť elegantne pôsobia modely z ratanu, ktoré sa však nedajú prestavovať. Kto uprednostňuje individualitu zároveň s eleganciou, siahne po lehátku na opaľovanie z tíkového dreva s hlavovou časťou prestaviteľnou vo viacerých stupňoch. Jej polohu meníte prostredníctvom lakťových opierok. Tíkové drevo sa považuje za obzvlášť odolné voči poveternostným vplyvom, malo by sa však ošetrovať každých niekoľko rokov, aby sa nezačalo drobiť, malo by sa povrchovo ošetriť každých pár rokov. Viac sa dozviete v časti Sprievodca materiálmi pre záhradný nábytok. Čo sa týka podložky na lehátko, rozhodnúť sa môžete napríklad pre odolnú zmes bavlny a polyesteru – hrúbka podložky variuje medzi cca 3 a 8 cm.
Dve záhradné lehátka s červenou podložkou stoja vedľa seba v záhrade – medzi nimi otvorený slnečník.

Záhradné lehátka so strieškou chránia pred slnkom

Kto má slnečnú terasu, kombinuje svoj záhradný a balkónový nábytok väčšinou s tieniacim slnečníkom. Na malom balkóne by to mohlo byť príliš tesné. V takomto prípade použite jednoducho lehátko na opaľovanie so strieškou! Na týchto takzvaných relaxačných lehátkach je integrovaná praktická slnečná plachta, ktorá sa dá pohodlne prestaviť. Takto sa môžete kľudne oddať svojmu čítaniu, bez toho, aby vám slnko žiarilo do tváre a oslepovalo vás. V Tchibo si kúpite svoje záhradné lehátko s ochranou pred slnkom celkom jednoducho online.

Ľahké a praktické: záhradné lehátka z hliníka

Ak hľadáte flexibilné lehátko na opaľovanie, ktoré sa dá viacnásobne prestaviť a jednoducho zložiť, veľmi dobre vám poslúži model z hliníka. Toto lehátko s váhou len niekoľko kíl sa dá v záhrade hravo presúvať z miesta na miesto. Bez námahy sa tak môžete premiestniť zo slnka do tieňa alebo naopak. Aj na dovolenku v kempingu, výlet k jazeru alebo k moru je hliníkové záhradné lehátko dokonalou voľbou. Potiahnuté ľahko ošetrovateľným plastom mu neprekáža ani vietor ani nepriaznivé počasie.

Priestorovo úsporné: stolička namiesto záhradného legátka

Ako alternatívu k lehátku môžete v záhrade používať aj stoličku. Tu možno siahnuť napríklad po prestaviteľnom modele s flexibilným operadlom a opierkou na nohy. Alebo sa rozhodnete pre obzvlášť priestorovo úsporný variant, tzv. deck-chair. Drevený rám obtiahnutý látkou vyzerá elegantne a dodá vašej terase skutočnú atmosféru plážového klubu. Tento klasik medzi lehátkami je ideálny aj na letné posedenie na balkóne. Tchibo vám ponúka veľký výber záhradného nábytku za nízku cenu.
Stolička namiesto záhradného lehátka: Starší pár sedí vedľa seba v záhrade na dvoch lehátkach a drží sa za ruky.

Naša pečať pre udržateľnú kvalitu

V našich výrobkoch zjednocujeme vysokú kvalitu a udržateľnú ťažbu surovín. Pre nás sú obidve tieto požiadavky nerozlučné. A tak našu pečať kvality TCM nájdete aj na vašom novom záhradnom lehátku. Je to skratka pre "Tchibo Certified Merchandise" a podčiarkuje naše vysoké povedomie o kvalite – od výberu materiálu až po predaj. Pečať FSC® nesú výrobky z udržateľného lesného hospodárstva. A pečať „GUT GEMACHT“ (prekl.: dobre urobené) poukazuje na použitie organickej bavlny.
Relaxovať vďaka dobrej kvalite: Mladá, hnedovlasá žena leží smejúc sa na svojom ratanovom záhradnom lehátku.