Záhrada – raj v zelenom

Záhrada je počas dňa plného stresu miestom, kam sa človek uchýli, aby si oddýchol. Mnohí ľudia dokážu skvele vypnúť aj pri práci v záhrade. To, ako si prispôsobíte svoju záhradu, závisí od jej východiskového stavu. Ak je už vysádzaná, často postačí niekoľko estetických úprav a prestavieb. Naopak, ak si chcete záhradu vybudovať od základov, máte absolútne voľné ruky. Tchibo Vám ponúka veľký výber výrobkov z oblasti záhradných úprav a ukáže Vám tipy, na čo by ste mali pamätať.
Súprava na pestovanie klíčkov
6,99
Svorky na rastliny, sada 20 ks
5,99
€/ks 0,30
Súprava na pestovanie »Klíčky«
7,99
Miska na klíčenie avokáda
6,99
Súprava semien zeleniny »Staré odrody«
4,99
€/ks 1,25
Zavlažovacie gule, 2 ks
12,99
€/ks 6,50
Hydroponická súprava
12,99
Mikrorastlinky v pohári, vrátane semienok
11,99
Súprava záhradníckych potrieb
11,99
-19 %
Vonkajšia hviezda s LED, malá
34,99
28,00
Prémiový ochranný obal na kreslo
39,99
Lietajúci disk pre psy
7,99
-19 %
Hračka pre psy na ťahanie a trhanie
9,99
8,00
niekoľko kusov
Držiaky na kukuricu, 8 ks
8,99
€/ks 1,12
niekoľko kusov
niekoľko kusov
-19 %
Reflexná vesta pre psy
14,99
12,00
niekoľko kusov
-20 %
Solárne stĺpiky, 3 ks
34,99
27,99
€/ks 9,33
Detský mikroskop
14,99
Box na pestovanie, kapucínka
6,99
Nožnice na bylinky
7,99
Prémiový ochranný obal na pohovku, veľký
49,99
-31 %
Stojacia lampa s LED, akumulátorom a tienidlom z pletiva
159,00
109,00
Záhradnícke nožnice, 2 ks
19,99
Vaky na pestovanie zeleniny, 2 ks
14,99
€/ks 7,50
niekoľko kusov
Chladiaca taška
22,99
niekoľko kusov
niekoľko kusov
Lis na hamburger
9,99
niekoľko kusov
Chladiaca taška
17,99
Lietajúci tanier s LED
9,99
Postrekovač na rastliny
7,99
Koberec na použitie vonku, modrý
22,99
-30 %
Prémiový ochranný obal na záhradný stôl
39,99
27,99
1

Pri budovaní záhrady postupujte podľa plánu

Voňavé kvety, zeleninové záhony, bylinkové špirály, kry, ovocné stromy – čo si zasadíte vo svojej záhrade, to prirodzene závisí od Vašich osobných preferencií. Ak by ste si radi vybudovali novú záhradu, odporúča sa zhotoviť si najprv náčrtok. Môžete tak už od začiatku jasne definovať, ako má záhrada vyzerať, a nestratiť sa v takmer nekonečných možnostiach. Aby sa zachovala určitá štruktúra stvárnenia, najlepšie je rozhodnúť sa pre nejaký štýl. S rovnými anglickými záhonmi získate jasné členenie a zakrivené tvary vytvárajú skôr stredomorskú, hravú atmosféru. Záhradu neprepĺňajte – určte si hlavný smer!
Nádhera kvetov: Otec kľačí v záhrade pred kvetinovým záhonom, jeho malá dcéra stojí pri ňom a modrou krhlou zalieva kvety.

Vysádzanie záhrady: nádhera bujných kvetov

Pre väčšinu majiteľov záhrad sú kvety nevyhnutnosťou. Keď pri výbere dbáte na čas na sadenie, kvalitu pôdy, dopad svetla a orientáciu, môžete sa takmer celý rok radovať z tých najkrajších kvetov. Tmavú záhradu môžete napríklad osadiť fialkami, konvalinkami, papradím a brečtanom. Ani zvončeky a mak nemajú rady príliš veľa svetla. Levanduľa, gladioly a pelargónie sú naopak rastliny, ktoré naozaj zbožňujú slnko. Kto preferuje pokojnejší vzhľad, ten si do svojej záhrady vyberie kvety z rovnakej skupiny farieb. Ak ste skôr pestrý typ, vsadíte na mix farieb. V obchode Tchibo nájdete veľký výber rastlín.
Dovolenka v záhrade: drevená terasa so záhradným nábytkom z ratanu v zelenej záhrade s vysokými stromami.

Druhá obývacia izba v lete – terasa

Za hlavné miesto na sedenie sa v mnohých záhradách považuje terasa. V lete je to niečo ako druhá obývačka. Grilujete tu s priateľmi, oddychujete cez obedovú prestávku na ležadle a večer si pri pohári bieleho vína užívate pohľad na hviezdnu oblohu. Svoju terasu by ste mali postaviť tak, aby bola chránená pred vetrom a príliš silným slnečným žiarením. Ako ochranu pred pohľadmi zvonku môžete zvoliť klasický živý plot. Alternatívne použite ako ochranu pred pozorovaním kvetináče alebo záhradné dekorácie, napríklad paravány. Ak je Vaša terasa nasmerovaná južne, nemal by chýbať slnečník alebo markíza.

Záhrada – raj na grilovanie, oddych a hranie

Počas teplého ročného obdobia nie je pre mnohých majiteľov záhrad nič krajšie ako grilovanie. Je len na Vás, či pritom vsadíte na klasický uhlíkový gril alebo moderné plynové, príp. elektrické grily. V obchode Tchibo nájdete v každom prípade vhodné príslušenstvo. Pre deti predstavuje záhrada miesto na hranie. Hojdačka, pieskovisko, lopta či petang – preskúmajte online obľúbené hračky na záhradu a vytvorte si raj pre deti v zeleni. A keď je už Váš potomok vybláznený, je detský stan pod stromami priam stvorený na uvoľňujúce zdriemnutie.

Ako urobiť z balkónu oázu oddychu

Ak nemáte klasickú záhradu, ale balkón, môžete ho bez väčších nákladov premeniť na zelenú oázu oddychu. Zasadené bylinky nielenže vyzerajú pekne, ale takisto Vám dobre poslúžia pri varení. Kvetinové debničky so zavesenými rastlinami pre nádheru bujných kvetov a popínavé rastliny ako kapucínka alebo fazuľa šarlátová dokážu na pergole ukázať celú svoju krásu. Pokiaľ ide o balkónový nábytok, v obchode Tchibo máte voľný výber – od pohodlnej sedacej súpravy až po ležadlo. Lampáše, lampióny a LED sviečky dodajú vlažným letným večerom pôsobivú atmosféru. A s kobercami na záhradu ešte viac zvýrazníte útulnú atmosféru balkóna.
Malý, ale účelný: pretiahnutý, úzky balkón s kvetináčmi na zábradlí, bielym stolom a možnosťami sedenia.

Pečať TCM označuje kvalitu – aj pokiaľ ide o záhradu

Pri zakúpení potrieb pre záhradu v obchode Tchibo máte istotu, že všetky výrobky majú vysokú kvalitu. To zaručuje pečať kvality TCM. Za skratkou TCM sa skrýva označenie „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). Ručíme tým za to, že celý proces výroby podrobujeme prísnej kontrole kvality. Tá sa začína už výberom našich dodávateľov a sprevádza celý proces tvorby hodnôt. Na konci držíte v rukách výrobok, ktorý bol vyrobený exkluzívne pre Tchibo.
Kvalita pre záhradu: mladá matka so svojou dcérou pri presádzaní rastlín a kvetov.