Záhrada – raj v zelenom

Záhrada je počas dňa plného stresu miestom, kam sa človek uchýli, aby si oddýchol. Mnohí ľudia dokážu skvele vypnúť aj pri práci v záhrade. To, ako si prispôsobíte svoju záhradu, závisí od jej východiskového stavu. Ak je už vysádzaná, často postačí niekoľko estetických úprav a prestavieb. Naopak, ak si chcete záhradu vybudovať od základov, máte absolútne voľné ruky. Tchibo Vám ponúka veľký výber výrobkov z oblasti záhradných úprav a ukáže Vám tipy, na čo by ste mali pamätať.
Súprava na pestovanie »Klíčky«
7,99
Kefa na mačaciu srsť
7,99
Kefa na vyčesávanie krátkej srsti
7,99
Župan pre psy
14,99
Súprava na pestovanie mäty a medovky
14,99
Kefa na zvieraciu srsť
7,99
Deka pre psy, rýchloschnúca
19,99
Dekoračný lampáš s LED
Dekoračný lampáš s LED, veľký
31,99
54,95
niekoľko kusov
Dvojitý kvetináč s držiakom na zavesenie na balkón
12,99
niekoľko kusov
-18 %
Zavlažovacie nádoby, 2-dielna súprava
21,99
18,00
€/ks 9,00
niekoľko kusov
Fľaša na pitie pre psy so zabudovanou miskou
5,99
niekoľko kusov
niekoľko kusov
Chladiaca taška na obed
12,99
niekoľko kusov
Čistiaca kefka pre zvieratá
7,99
niekoľko kusov
-33 %
Šatka na krk pre psy
5,99
4,00
niekoľko kusov
niekoľko kusov
Odpudzovač múch
9,99
niekoľko kusov
Pelech pre psy, veľký
Pelech pre psy, malý
59,95
39,99
Pelech pre psy, veľký
Pelech pre psy, malý
59,95
39,99
niekoľko kusov
Chladiaca taška na obed
19,99
niekoľko kusov
-21 %
Kvetináč vo vzhľade betónu s drevenými nožičkami
79,95
62,95
Kvetináč na bylinky so zavlažovacím systémom
7,99
-25 %
Záhradná sedacia súprava »Santorini«
799,00
599,00
-38 %
Textilný box na podušky, 420 l
259,00
159,00
niekoľko kusov
Svetelná reťaz s LED a akumulátorom »Hviezdy«
31,99
niekoľko kusov
3D nápis XMAS s LED
399,00
Solárna svietiaca sklenená guľa
99,95
niekoľko kusov
Solárna zapichovacia dekorácia »Hviezda«
39,99
niekoľko kusov
Vŕba s LED, veľká
Vŕba s LED, malá
159,00
119,00
Žiaľ už vypredané
Jazdecká deka proti hmyzu USG
19,99
 
Dostupné varianty:
 
Vianočný stromček s LED v zasneženom vzhľade, veľký
219,00
niekoľko kusov
-27 %
Všestranná čabraka USG
17,99
12,99
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
1

Pri budovaní záhrady postupujte podľa plánu

Voňavé kvety, zeleninové záhony, bylinkové špirály, kry, ovocné stromy – čo si zasadíte vo svojej záhrade, to prirodzene závisí od Vašich osobných preferencií. Ak by ste si radi vybudovali novú záhradu, odporúča sa zhotoviť si najprv náčrtok. Môžete tak už od začiatku jasne definovať, ako má záhrada vyzerať, a nestratiť sa v takmer nekonečných možnostiach. Aby sa zachovala určitá štruktúra stvárnenia, najlepšie je rozhodnúť sa pre nejaký štýl. S rovnými anglickými záhonmi získate jasné členenie a zakrivené tvary vytvárajú skôr stredomorskú, hravú atmosféru. Záhradu neprepĺňajte – určte si hlavný smer!
Nádhera kvetov: Otec kľačí v záhrade pred kvetinovým záhonom, jeho malá dcéra stojí pri ňom a modrou krhlou zalieva kvety.

Vysádzanie záhrady: nádhera bujných kvetov

Pre väčšinu majiteľov záhrad sú kvety nevyhnutnosťou. Keď pri výbere dbáte na čas na sadenie, kvalitu pôdy, dopad svetla a orientáciu, môžete sa takmer celý rok radovať z tých najkrajších kvetov. Tmavú záhradu môžete napríklad osadiť fialkami, konvalinkami, papradím a brečtanom. Ani zvončeky a mak nemajú rady príliš veľa svetla. Levanduľa, gladioly a pelargónie sú naopak rastliny, ktoré naozaj zbožňujú slnko. Kto preferuje pokojnejší vzhľad, ten si do svojej záhrady vyberie kvety z rovnakej skupiny farieb. Ak ste skôr pestrý typ, vsadíte na mix farieb. V obchode Tchibo nájdete veľký výber rastlín.
Dovolenka v záhrade: drevená terasa so záhradným nábytkom z ratanu v zelenej záhrade s vysokými stromami.

Druhá obývacia izba v lete – terasa

Za hlavné miesto na sedenie sa v mnohých záhradách považuje terasa. V lete je to niečo ako druhá obývačka. Grilujete tu s priateľmi, oddychujete cez obedovú prestávku na ležadle a večer si pri pohári bieleho vína užívate pohľad na hviezdnu oblohu. Svoju terasu by ste mali postaviť tak, aby bola chránená pred vetrom a príliš silným slnečným žiarením. Ako ochranu pred pohľadmi zvonku môžete zvoliť klasický živý plot. Alternatívne použite ako ochranu pred pozorovaním kvetináče alebo záhradné dekorácie, napríklad paravány. Ak je Vaša terasa nasmerovaná južne, nemal by chýbať slnečník alebo markíza.

Záhrada – raj na grilovanie, oddych a hranie

Počas teplého ročného obdobia nie je pre mnohých majiteľov záhrad nič krajšie ako grilovanie. Je len na Vás, či pritom vsadíte na klasický uhlíkový gril alebo moderné plynové, príp. elektrické grily. V obchode Tchibo nájdete v každom prípade vhodné príslušenstvo. Pre deti predstavuje záhrada miesto na hranie. Hojdačka, pieskovisko, lopta či petang – preskúmajte online obľúbené hračky na záhradu a vytvorte si raj pre deti v zeleni. A keď je už Váš potomok vybláznený, je detský stan pod stromami priam stvorený na uvoľňujúce zdriemnutie.

Ako urobiť z balkónu oázu oddychu

Ak nemáte klasickú záhradu, ale balkón, môžete ho bez väčších nákladov premeniť na zelenú oázu oddychu. Zasadené bylinky nielenže vyzerajú pekne, ale takisto Vám dobre poslúžia pri varení. Kvetinové debničky so zavesenými rastlinami pre nádheru bujných kvetov a popínavé rastliny ako kapucínka alebo fazuľa šarlátová dokážu na pergole ukázať celú svoju krásu. Pokiaľ ide o balkónový nábytok, v obchode Tchibo máte voľný výber – od pohodlnej sedacej súpravy až po ležadlo. Lampáše, lampióny a LED sviečky dodajú vlažným letným večerom pôsobivú atmosféru. A s kobercami na záhradu ešte viac zvýrazníte útulnú atmosféru balkóna.
Malý, ale účelný: pretiahnutý, úzky balkón s kvetináčmi na zábradlí, bielym stolom a možnosťami sedenia.

Pečať TCM označuje kvalitu – aj pokiaľ ide o záhradu

Pri zakúpení potrieb pre záhradu v obchode Tchibo máte istotu, že všetky výrobky majú vysokú kvalitu. To zaručuje pečať kvality TCM. Za skratkou TCM sa skrýva označenie „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). Ručíme tým za to, že celý proces výroby podrobujeme prísnej kontrole kvality. Tá sa začína už výberom našich dodávateľov a sprevádza celý proces tvorby hodnôt. Na konci držíte v rukách výrobok, ktorý bol vyrobený exkluzívne pre Tchibo.
Kvalita pre záhradu: mladá matka so svojou dcérou pri presádzaní rastlín a kvetov.