Wellness produkty pre telo, myseľ i dušu!

Uvoľnite sa a relaxujte, myslite na niečo pekné a rozmaznávajte svoje telo pri každej príležitosti: Čas určený na oddych je v každodennom živote dôležitý, pretože poskytuje nový impulz a novú energiu. Môžete si tiež dopriať svoj vlastný program osobnej domácej starostlivosti. Od voňavého perličkového kúpeľa po kozmetické ošetrenie od hlavy po päty: Nechajte sa inšpirovať našimi komplexnými wellness produktmi – pre Vaše fyzické, i duševné zdravie a pohodu. Spoľahnite sa na kvalitu a potešte svojich blízkych skvelými wellness darčekmi. Preto, aby sme Vám mohli vždy ponúknuť dostupné wellness produkty, ktoré zaujmú aj svojou vysokou kvalitou a funkčnosťou, prechádzajú pravidelnými kontrolami kvality v našich interných testovacích laboratóriách a v externých testovacích ústavoch. Ukazovateľom toho je naša vlastná pečať TCM, ktorá označuje certifikovaný tovar od Tchibo („Tchibo Certified Merchandise“).
-25 %
Škrabadlo na chrbát
7,99
5,99
-22 %
Kozmetická taštička
8,99
6,99
-27 %
Kamene do vody
10,99
7,99
-50 %
Taštička na lieky s detskou poistkou
9,99
4,99
-28 %
Antistresové loptičky, 3 ks
6,99
4,99
-28 %
Masážna guľôčka
6,99
4,99
-30 %
Dvojitá masážna loptička z korku
9,99
6,99
-22 %
Cestovné kompresné podkolienky, 2 páry
8,99
6,99
€/pár 3,50
 
Dostupné varianty:
 
-33 %
Kozmetické čelenky, 2 ks
8,99
5,99
-35 %
Kozmetický valček na tvár, nefrit
19,99
12,99
-42 %
Bezkáblová kefa na vlasy
34,99
19,99
Kozmetické čelenky, 2 ks, čierna a hnedá
9,99
€/ks 5,00
-34 %
Rozptyľovač vonných esencií
34,99
22,99
-23 %
Okuliare na čítanie, obzvlášť ploché
12,99
9,99
 
Dostupné varianty:
 
-23 %
Presýpacie hodiny
12,99
9,99
Prístroj na manikúru a pedikúru
10,99
-23 %
Okuliare na čítanie
12,99
9,99
 
Dostupné varianty:
 
Malá elektrická vyhrievacia poduška
22,99
Automatická kulma na vlasy
44,99
Elektrická vyhrievacia deka
59,95
-37 %
Masážny valček na uvoľňovanie fascií, korok
31,99
19,99
Čistič pórov
19,99
Vyhrievací bedrový pás s akumulátorom
39,99
Elektrická vyhrievacia poduška na chrbát
44,99
-23 %
Nefritové meditačné kamene na oči
12,99
9,99
-28 %
Sušič vlasov
27,99
19,99
-20 %
Masážny valček s výčnelkami
9,99
7,99
Čistiaca a masážna podložka na chodidlá
14,99
-37 %
Mydlo s vreckom na mydlo
7,99
4,99
1

Takto sa uvoľníte doma: wellness prostredníctvom tepla

Po dlhom dni, alebo ako súčasť rozsiahleho wellness programu, pôsobí horúci kúpeľ zázračne. Nielen preto, že sa v jemne žblnkajúcej vode budete cítiť takmer ako beztiažovom stave. Pridáva sa k tomu aj pôsobenie takzvaného vlhkého tepla. Vďaka nemu sa uvoľnia Vaše svaly, zvýši sa prietok krvi a stimuluje Váš imunitný systém akousi „umelou horúčkou“. Okrem horúceho kúpeľa môžete využiť aj wellness pomôcky, ktoré dodávajú telu teplo: napríklad termofóry, vyhrievacie podložky alebo vankúše naplnené čerešňovými kôstkami, ktoré možno použiť lokálne. Ich suché teplo nie je také intenzívne ako vlhké teplo pri celkovom kúpeli, preto sú zvyčajne vhodné aj pre ľudí citlivých na teplo a ako wellness produkty pre tehotné ženy.
Umývadlo s kvetinovými, bielymi a sivými dlaždicami vytvorí v kúpeľni útulnú atmosféru.

Vytvorte atmosféru pomocou farieb

Vedeli ste, že farby majú vplyv aj na náš pocit zdravia a pohody? Podľa toho, aká farba je vo Vašom okolí, môže pôsobiť povzbudzujúco, upokojujúco alebo zlepšiť náladu. Žltú farbu môžete napríklad použiť, keď ste unavení a domotivovaní, pretože pôsobí osviežujúco. Naopak, ak si chcete oddýchnuť, modrá alebo fialová sú tou správnou voľbou. Tieto farby upokojujú vystresovanú myseľ. Nemusíte však hneď nanovo vymaľovať a zariaďovať svoj byt. Na začiatok jednoducho vyskúšajte, ako na Vás pôsobí farba osušky alebo županu po relaxačnom kúpeli či po rannej sprche!
Sviečky pre navodenie pocitu pohody: naaranžovaním dvoch rôznych horiacich čajových sviečok a fialovej sviečky vytvoríte útulnú atmosféru.

Navodenie pocitu pohody vôňami

Či už ako prísada do kúpeľa alebo vonná sviečka: Voňavé wellness produkty majú mimoriadne silný vplyv na naše najintímnejšie vnútro. Pri vdýchnutí pôsobia éterické oleje na čuchové bunky v nose a za zlomok sekundy vysielajú do mozgu rôzne signály. Správne vône môžu mať pozitívny vplyv na náladu a pocit zdravia a pohody. Niektoré vône môžu dokonca zmierniť zdravotné ťažkosti, pretože podporujú samoliečiace sily tela. Ak chcete dosiahnuť povzbudivý účinok, použite napríklad rozmarín, céder alebo eukalyptus. Svieža vôňa horkého pomaranča, mandarínky alebo citrónovej trávy slúži na zlepšenie nálady. Vône ako citrónový balzam, ruža a levanduľa Vám naopak pomôžu vypnúť a uvoľniť sa.

Wellness produkty pre domácnosť – ako darček

Chceli by ste potešiť niekoho, koho máte radi, a hľadáte vhodný darček? Malá prestávka urobí dobre každému. Preto sú wellness produkty ideálne darčeky. Tí, ktorí dávajú prednosť relaxácii pri kúpaní, sa potešia napríklad z pohodlného vankúša do vane alebo praktického podnosu do vane, na ktorý si odložia obľúbenú knihu alebo pohár vína. Ak Váš milovaný alebo milovaná holduje fitnessu, úžasným malým darčekom pre neho či ňu bude olej na masáž unavených svalov. Aj vysokokvalitnými výrobkami na starostlivosť o telo, ako sú napríklad kozmetické súpravy, wellness produkty pre ženy alebo pre neho útulný župan z prírodného froté, môžete darovanému povedať: „Dopraj si niečo dobré – zaslúžiš si to!“.

Kritériá pri nákupe wellness produktov a výrobkov pre zdravie

Pri výbere wellness produktov sa musíte spoľahnúť na to, že sú vyrobené z látok, ktoré naše telo dobre znáša. Koniec koncov, chcete si tým dožičiť niečo dobré. V prípade vôní, napríklad pri sviečkach alebo prísadách do kúpeľa, sú éterické oleje zvyčajne dobre znášané. To, či obsahujú éterické oleje, môžete zistiť z popisu výrobku alebo podľa intenzívnej prírodnej vône. Pri textíliách sú veľmi vhodné prírodné vlákna. Môže to byť napríklad bavlna: župan vyrobený z tohto prírodného vlákna je šetrný k pokožke a je nenáročný na starostlivosť. Ďalším odporúčaným materiálom pre wellness produkty je viskóza. Je to umelo vyrobené vlákno z prírodnej celulózy. Materiál je mimoriadne príjemný v styku s pokožkou a je zvyčajne dobre znášaný.
Dobrý pocit v pohodlí domova: mladá žena v útulnom sivom župane drží v náručí svoje spiace dieťa.

Wellness produkty a funkčnosť: žiadne námietky

Prečo nespojiť príjemné s užitočným? Na trhu je veľa lacných produktov pre zdravie a wellness, ktoré majú praktické využitie. Moderné výrobky majú často viac funkcií, ako si myslíte: Vďaka infračervenému žiareniu možno v súčasnosti klinickým elektronickým teplomerom odmerať telesnú teplotu priamo na uchu alebo na čele za pár sekúnd. Prostredníctvom funkcie Bluetooth si môžete nechať odosielať na smartfón napríklad fyziologické hodnoty, či už svoje alebo svojho dieťaťa. Túto funkciu majú aj ďalšie zariadenia, napríklad na zaznamenávanie pulzu alebo krvného tlaku. Pri ďalších elektronických wellness produktoch – napríklad na manikúru, odstraňovanie chĺpkov alebo osvieženie miestnosti – sú podľa potreby k dispozícii aj modely s osvetlením, časovačmi, prepojenými aplikáciami a pod.. Užitočné informácie: Pri nákupe wellness produktov online sa môžete spoľahnúť na značku CE označujúcu „otestovanú bezpečnosť“. To znamená, že tento výrobok je tovar, ktorý podlieha kontrole kvality a je schválený v Nemecku.
Wellness a starostlivosť doma: žena, ktorej vidno iba ohnuté, hladké nohy, sa stará o svoju pokožku a epiluje si nohy.