Wellness produkty pre telo, myseľ i dušu!

Uvoľnite sa a relaxujte, myslite na niečo pekné a rozmaznávajte svoje telo pri každej príležitosti: Čas určený na oddych je v každodennom živote dôležitý, pretože poskytuje nový impulz a novú energiu. Môžete si tiež dopriať svoj vlastný program osobnej domácej starostlivosti. Od voňavého perličkového kúpeľa po kozmetické ošetrenie od hlavy po päty: Nechajte sa inšpirovať našimi komplexnými wellness produktmi – pre Vaše fyzické, i duševné zdravie a pohodu. Spoľahnite sa na kvalitu a potešte svojich blízkych skvelými wellness darčekmi. Preto, aby sme Vám mohli vždy ponúknuť dostupné wellness produkty, ktoré zaujmú aj svojou vysokou kvalitou a funkčnosťou, prechádzajú pravidelnými kontrolami kvality v našich interných testovacích laboratóriách a v externých testovacích ústavoch. Ukazovateľom toho je naša vlastná pečať TCM, ktorá označuje certifikovaný tovar od Tchibo („Tchibo Certified Merchandise“).
Profesionálna súprava na manikúru a pedikúru ADE »CM 2100«
42,99
Čistiaca a masážna podložka na chodidlá
17,99
Čistič pórov
19,99
Epilátor Silk'n® Jewel »LUXX 250.000«
139,00
Chladivá prikrývka
39,99
-33 %
Pohodlné sandále s vlnitým okrajom
14,99
9,99
 
Dostupné varianty:
 
Taštička na lieky
9,99
Súprava na manikúru
14,99
Páska na zdvihnutie očných viečok
7,99
Vložky do podpazušia, 2 páry
9,99
€/pár 5,00
Masážna súprava proti celulitíde
12,99
Úložný box na lieky
19,99
Kozmetické čelenky, 2 ks
9,99
€/ks 5,00
Kompresné podkolienky, 2 páry
6,99
€/pár 3,50
 
Dostupné varianty:
 
Bezkáblová kefa na vlasy
31,99
Lupa na čítanie s LED
12,99
Odstraňovač zrohovatenej kože s funkciou odsávania
17,99
niekoľko kusov
Prístroj na manikúru a pedikúru
7,99
niekoľko kusov
Pomôcka na krémovanie chrbta
12,99
Popruh na umývanie chrbta
10,99
Okuliare na čítanie s nasadzovacími slnečnými okuliarmi
12,99
 
Dostupné varianty:
 
Bandáž na chodidlo
Bandáž na koleno
Bandáž na zápästie
6,99
7,99
6,99
 
Dostupné varianty:
 
 
Dostupné varianty:
 
 
Dostupné varianty:
 
Epilátor na tvár
19,99
Vankúšik na dekolt
14,99
Kompresné podkolienky, 2 páry
7,99
€/ks 4,00
 
Dostupné varianty:
 
Prateľné odličovacie tampóny, 4 ks
7,99
€/ks 2,00
Matujúci valček na tvár
7,99
Teleskopické škrabadlo na chrbát
7,99
-52 %
Masážna podložka so štruktúrovaným povrchom
39,95
19,00
Sedadlo do vane
22,99
1

Takto sa uvoľníte doma: wellness prostredníctvom tepla

Po dlhom dni, alebo ako súčasť rozsiahleho wellness programu, pôsobí horúci kúpeľ zázračne. Nielen preto, že sa v jemne žblnkajúcej vode budete cítiť takmer ako beztiažovom stave. Pridáva sa k tomu aj pôsobenie takzvaného vlhkého tepla. Vďaka nemu sa uvoľnia Vaše svaly, zvýši sa prietok krvi a stimuluje Váš imunitný systém akousi „umelou horúčkou“. Okrem horúceho kúpeľa môžete využiť aj wellness pomôcky, ktoré dodávajú telu teplo: napríklad termofóry, vyhrievacie podložky alebo vankúše naplnené čerešňovými kôstkami, ktoré možno použiť lokálne. Ich suché teplo nie je také intenzívne ako vlhké teplo pri celkovom kúpeli, preto sú zvyčajne vhodné aj pre ľudí citlivých na teplo a ako wellness produkty pre tehotné ženy.
Umývadlo s kvetinovými, bielymi a sivými dlaždicami vytvorí v kúpeľni útulnú atmosféru.

Vytvorte atmosféru pomocou farieb

Vedeli ste, že farby majú vplyv aj na náš pocit zdravia a pohody? Podľa toho, aká farba je vo Vašom okolí, môže pôsobiť povzbudzujúco, upokojujúco alebo zlepšiť náladu. Žltú farbu môžete napríklad použiť, keď ste unavení a domotivovaní, pretože pôsobí osviežujúco. Naopak, ak si chcete oddýchnuť, modrá alebo fialová sú tou správnou voľbou. Tieto farby upokojujú vystresovanú myseľ. Nemusíte však hneď nanovo vymaľovať a zariaďovať svoj byt. Na začiatok jednoducho vyskúšajte, ako na Vás pôsobí farba osušky alebo županu po relaxačnom kúpeli či po rannej sprche!
Sviečky pre navodenie pocitu pohody: naaranžovaním dvoch rôznych horiacich čajových sviečok a fialovej sviečky vytvoríte útulnú atmosféru.

Navodenie pocitu pohody vôňami

Či už ako prísada do kúpeľa alebo vonná sviečka: Voňavé wellness produkty majú mimoriadne silný vplyv na naše najintímnejšie vnútro. Pri vdýchnutí pôsobia éterické oleje na čuchové bunky v nose a za zlomok sekundy vysielajú do mozgu rôzne signály. Správne vône môžu mať pozitívny vplyv na náladu a pocit zdravia a pohody. Niektoré vône môžu dokonca zmierniť zdravotné ťažkosti, pretože podporujú samoliečiace sily tela. Ak chcete dosiahnuť povzbudivý účinok, použite napríklad rozmarín, céder alebo eukalyptus. Svieža vôňa horkého pomaranča, mandarínky alebo citrónovej trávy slúži na zlepšenie nálady. Vône ako citrónový balzam, ruža a levanduľa Vám naopak pomôžu vypnúť a uvoľniť sa.

Wellness produkty pre domácnosť – ako darček

Chceli by ste potešiť niekoho, koho máte radi, a hľadáte vhodný darček? Malá prestávka urobí dobre každému. Preto sú wellness produkty ideálne darčeky. Tí, ktorí dávajú prednosť relaxácii pri kúpaní, sa potešia napríklad z pohodlného vankúša do vane alebo praktického podnosu do vane, na ktorý si odložia obľúbenú knihu alebo pohár vína. Ak Váš milovaný alebo milovaná holduje fitnessu, úžasným malým darčekom pre neho či ňu bude olej na masáž unavených svalov. Aj vysokokvalitnými výrobkami na starostlivosť o telo, ako sú napríklad kozmetické súpravy, wellness produkty pre ženy alebo pre neho útulný župan z prírodného froté, môžete darovanému povedať: „Dopraj si niečo dobré – zaslúžiš si to!“.

Kritériá pri nákupe wellness produktov a výrobkov pre zdravie

Pri výbere wellness produktov sa musíte spoľahnúť na to, že sú vyrobené z látok, ktoré naše telo dobre znáša. Koniec koncov, chcete si tým dožičiť niečo dobré. V prípade vôní, napríklad pri sviečkach alebo prísadách do kúpeľa, sú éterické oleje zvyčajne dobre znášané. To, či obsahujú éterické oleje, môžete zistiť z popisu výrobku alebo podľa intenzívnej prírodnej vône. Pri textíliách sú veľmi vhodné prírodné vlákna. Môže to byť napríklad bavlna: župan vyrobený z tohto prírodného vlákna je šetrný k pokožke a je nenáročný na starostlivosť. Ďalším odporúčaným materiálom pre wellness produkty je viskóza. Je to umelo vyrobené vlákno z prírodnej celulózy. Materiál je mimoriadne príjemný v styku s pokožkou a je zvyčajne dobre znášaný.
Dobrý pocit v pohodlí domova: mladá žena v útulnom sivom župane drží v náručí svoje spiace dieťa.

Wellness produkty a funkčnosť: žiadne námietky

Prečo nespojiť príjemné s užitočným? Na trhu je veľa lacných produktov pre zdravie a wellness, ktoré majú praktické využitie. Moderné výrobky majú často viac funkcií, ako si myslíte: Vďaka infračervenému žiareniu možno v súčasnosti klinickým elektronickým teplomerom odmerať telesnú teplotu priamo na uchu alebo na čele za pár sekúnd. Prostredníctvom funkcie Bluetooth si môžete nechať odosielať na smartfón napríklad fyziologické hodnoty, či už svoje alebo svojho dieťaťa. Túto funkciu majú aj ďalšie zariadenia, napríklad na zaznamenávanie pulzu alebo krvného tlaku. Pri ďalších elektronických wellness produktoch – napríklad na manikúru, odstraňovanie chĺpkov alebo osvieženie miestnosti – sú podľa potreby k dispozícii aj modely s osvetlením, časovačmi, prepojenými aplikáciami a pod.. Užitočné informácie: Pri nákupe wellness produktov online sa môžete spoľahnúť na značku CE označujúcu „otestovanú bezpečnosť“. To znamená, že tento výrobok je tovar, ktorý podlieha kontrole kvality a je schválený v Nemecku.
Wellness a starostlivosť doma: žena, ktorej vidno iba ohnuté, hladké nohy, sa stará o svoju pokožku a epiluje si nohy.