Terasový nábytok – obývacia izba v exteriéri

Terasový nábytok vytvára na terase alebo balkóne útulný kút na posedenie. Je čalúnený, má pohodlné opierky a je porovnateľný s pohovkou a kreslom v obývacej izbe. Veľké vankúše vytvárajú útulnú atmosféru – a poháre na víno a občerstvenie je možné perfektne položiť na stoly, ktoré k nim patria. Vďaka materiálu, odolnému proti poveternostným vplyvom, môže terasový nábytok zostať vonku aj v zime. Tchibo Vám ponúka atraktívny výber.
1-miestny modul »Tinus« s pohodlnými poduškami
219,00
-30 %
2-miestna sedačka s pohodlnými vankúšmi
619,00
429,00
Outdoorový lounge nábytok »Elin« s flexibilnými sedacími prvkami a závesnými regálmi
549,00
-11 %
Lounge kreslo »Liska« s pohodlnými poduškami
699,00
619,00
Rohový modul 1-miestnej pohovky s prémiovými poťahmi
449,00
-28 %
Lavica s kvetinovým vzorom
599,00
429,00
Outdoorové kreslo so strieškou a rozkladacou podnožkou
619,00
599,00
Podnožka s pohodlným vankúšom
159,00
Rozkladacia pohovka »Elin« s pohodlnými poduškami
499,00
-19 %
Lavica so strieškou z pletiva
619,00
499,00
-16 %
Pohovkové ležadlo 2 v 1 s pohodlnými vankúšmi, čierne
599,00
499,00
Pohovka s vyťahovacou podnožkou
599,00
Dizajnové lounge kreslo s polyratanovým pletivom
199,00
Stredový modul 1-miestnej pohovky s prémiovým poťahom
399,00
-16 %
Závesné kreslo »Boho«
599,00
499,00
-20 %
Leňoška, cca 90 x 200 cm
249,00
199,00

Čo to je vlastne terasový nábytok?

Terasový nábytok má vlastne pôvod v interiéri. Tam ho často nájdete v recepciách alebo vo foyeri hotelov či penziónov. Pohodlné sedacie súpravy pozostávajú väčšinou z pohoviek, kresiel a stolov v rovnakej výške. Pozývajú Vás, aby ste si sadli, niečo si prečítali, porozprávali sa. Môžete tu relaxovať s rodinou a priateľmi na nadrozmerných sedadlách a medzi veľkými vankúšmi. Útulnú atmosféru salónika môžete ľahko preniesť aj do domácej záhrady – pomocou nábytku, ktorý vyzerá vkusne a dodá Vašej terase eleganciu obývačky.
Terasový nábytok do záhrady: Na drevenej terase sa nachádza sivý gauč, stôl a dve kreslá, ktoré sú dekorované bielymi vankúšmi.

Príťažlivo expanzívne – svieže sedacie súpravy

Pre aký terasový nábytok sa rozhodnete, závisí predovšetkým od priestoru, pretože veľa modelov má obvykle dosť veľkorysé rozmery. Ak priestor nezohráva žiadnu úlohu, siahnite po priestrannom sedacom rohu a skombinujte ho s terasovými kreslami a stolíkmi. Populárne sú aj ležadlá, ktoré trochu pripomínajú veľké okrúhle plážové koše. Pozývajú Vás na odpočinok na slnku. Tí, ktorí majú radšej tieň, sa môžu stiahnuť pod sklopnú strechu. Aj tu môžete položiť hlavu na mäkké vankúše a užiť si kúsok dovolenky na terase. V Tchibo máte veľký výber pohodlného záhradného nábytku.
Pred otvorenými dverami na terasu je terasový nábytok vyrobený z pleteného polyratanu a dva vankúše na sedenie. Stôl je prestretý a na gauči je niekoľko dekoratívnych vankúšov.

Robustný materiál s ušľachtilým vzhľadom

Väčšina terasového nábytku má jednoduchý lineárny tvar a je vyrobená z pleteného polyratanu. Prirodzene vyzerajúci plast je dostupný v teplých odtieňoch dreva a má ľahký a elegantný nádych. Je tiež odolný proti vlhkosti a nízkym teplotám. UV stabilizátory chránia nábytok pred vyblednutím na slnku, takže ho môžete bez obáv nechať vonku v každom počasí. Pokiaľ ide o čalúnenie môžete si vybrať medzi textíliami zo syntetických vlákien a exteriérovou syntetickou kožou. Ak hľadáte terasový nábytok do interiéru, napríklad do zimnej záhrady, môžete siahnuť po prírodnom ratane alebo dreve. Náš sprievodca záhradným nábytkom Vám prezradí podrobnosti o materiáloch.

Terasový nábytok na balkón – od lavice po zostavu

Ak nemáte záhradu, ale iba balkón, nemusíte sa zrieknuť pohodlného terasového nábytku. Na malý balkón sa hodia aj úzke terasové lavice alebo rohové pohovky a štvorcový stôl. Ak máte viac priestoru alebo dokonca strešnú terasu, môžete si zvoliť aj veľkorysejší nábytok ako na balkón. V kombinácii so slnečníkom a peknými dekoráciami si vytvoríte na leto krásne rohové sedenie. Tchibo Vám ponúka vhodný balkónový nábytok a doplnky.

Kam s terasovým nábytkom v zime?

Veľká terasová súprava vyžaduje veľa priestoru a primerane veľkú záhradu. Keď skončí leto a uplynie čas na sedenie vonku, naskytne sa otázka: kam umiestniť terasový nábytok? Dobrá správa: Súpravu sedadiel z polyratanu môžete v zime nechať vonku, pretože materiál odolá teplotám až do mínus 50 stupňov. Nábytok je však lepšie zakryť plachtou. Keď nastane zima, mali by ste samozrejme čalúnené časti odstrániť a uložiť ich na suchom mieste. V suteréne alebo záhradnom domčeku určite nájdete potrebný úložný priestor.
Uskladnenie terasového nábytku v záhradnom domčeku: V záhrade s vysokými živými plotmi sa nachádza šedý záhradný domček, pred ktorým stojí okrúhly drevený stôl so štyrmi drevenými stoličkami.

Terasový nábytok s dlhou životnosťou – značka TCM

Terasový nábytok od Tchibo zaujme svojím vysokokvalitným spracovaním a dlhou životnosťou. Je to naša značka TCM, ktorá Vám garantuje tieto prednosti. Za touto skratkou sa skrýva náš prísľub kvality "Tchibo Certified Merchandise", ktorým sa vyznačujú všetky naše výrobky. Začína sa to už výberom dodávateľa realizovaným podľa prísnych kritérií. Celý výrobný proces podlieha starostlivej kontrole kvality – a aj pri predaji dbáme na dodržiavanie našich vysokých štandardov.
Kvalitné spracovanie Vášho záhradného nábytku: drevená terasa s terasovým nábytkom a húpacie relaxačné kreslo.