Lietajúci šarkan do vrecka
8,99
Detský mikroskop
14,99
Plyšový vankúšik »Zajačik«
12,99
Loptičky na footbag a žonglovanie, 2 ks
7,99
€/ks 4,00
-40 %
Detské slnečné hodiny s kompasom
9,99
5,99
Piškvorky
12,99
niekoľko kusov
Švihadlo
8,99
niekoľko kusov
-30 %
Súprava na tvorenie »Lapač snov«
9,99
6,99
niekoľko kusov
Veľkonočné košíčky, 2 ks
7,99
€/ks 4,00
niekoľko kusov
Veľkonočné košíčky, 2 ks
10,99
€/ks 5,50
Plyšový zajačik
9,99
Opasok s taštičkou pre malých dobrodruhov
12,99
-14 %
Prasiatko pre šťastie so zvukom
6,99
6,00
Zvinovacia hra backgammon
19,99
-39 %
Hrací stan »Stánok s limonádou«
64,95
39,00
-16 %
Veľkonočná súprava na tvorenie
5,99
5,00
€/ks 1,00
Dizajnový šach
39,99
-27 %
Súprava kociek na tréning
10,99
7,99
Lietajúci tanier s LED
9,99

Zábava pre najmenších: vhodná baby hračka

Bábätká sa tešia zo stimulačných podnetov – napríklad prostredníctvom zvukov: Hračky pre bábätká, ktoré rapkajú, zvonia alebo šuchocú, rýchlo pritiahnu ich pozornosť a trénujú ich schopnosti. Farebné vozíky sú dobré na tréning vizuálnych zmyslov. Hračky na uchopenie by mali byť ponúkané skôr: už v prvých týždňoch života si týmto spôsobom Vaše dieťa zlepšuje svoje reflexy a podporuje pocit hmatu. Od veku jedného roka dokáže vedome siahnuť za hračkou.

Pre spoločne strávené hodiny: hra pre celú rodinu

Najkrajšia vec je spoločná hra s odrasteným dieťaťom: Posilňuje väzbu a je to skvelý spôsob, ako dieťaťu hravou formou sprostredkovať pravidlá a hodnoty. V spoločenskej hre sa Vaše dieťa naučí trpezlivo čakať, kým bude na rade – a naučí sa vyrovnať s výhrou a prehrou. Čím mladšie je, tým menej hráčov a pravidiel by malo byť súčasťou hry. Dbajte tu na vekové odporúčania výrobcu.

Hra na cesty

Či cestujete, alebo ste len na nákupoch: známe a milované hračky nie sú len skvelou zábavou na skrátenie času, ale aj výborným rozptýlením v nových situáciách. Známa vôňa alebo pritúlenie zaistí bezpečnosť. Klasikou sú plyšové zvieratá a bábiky, ktoré možno ľahko vziať so sebou. Ale aj obrázkové knižky alebo outdoorové hračky sa dobre hodia na cesty, pretože sa s nimi malí môžu zabaviť.

Na čo by ste mali dbať pri kúpe detských hračiek

Len čo vie Vaše dieťa veci uchopiť, dáva si rado hračku do úst. Vyberte si preto drevené hračky, ktoré buď nie sú lakované, alebo sú – pre jednoduchšie čistenie – natreté lakom na báze vody odolným proti slinám. Plastové hračky s označením „bez PVC“ alebo s označeniami TUV, CE alebo GS sú bezpečné. Tieto označenia potvrdzujú, že výrobok bol testovaný v súlade s príslušnými právnymi predpismi. Tip: Aj na skladovanie hračiek si vyberajte materiály bez škodlivých látok.

Hračky pre deti – Fér k človeku a prírode od Tchibo

Hračky by mali byť predovšetkým zábavné. Na to, aby ste Vášmu dieťaťu zaistili bezstarostné potešenie, stačí sa spoľahnúť na naše označenie TCM: to zaručuje dizajn vhodný pre deti, ako aj vysokokvalitné spracovanie a materiály bez škodlivých látok. Okrem toho sa našou iniciatívou Fér k človeku a prírode zasadzujeme za trvalo udržateľnú výrobu a podporujeme napríklad projekty trvalo udržateľného lesného hospodárstva a produkcie bavlny.