Dámska športová obuv – správny tréningový partner pre každý šport

Každý, kto niekedy musel chodiť alebo dokonca behať v lodičkách, vie: čím nevhodnejšia je obuv, tým pomalšie tempo – a tým väčšie riziko zranenia. Čo sa, mimochodom, netýka iba džogingu, behu a chôdze, ale aj všetkých ostatných športov. Od tenisu alebo golfu cez volejbal, futbal a ďalšie kolektívne športy až po aerobik, fitnes a ďalšie aktivity: správna tréningová obuv je pri športovom tréningu základom dobrého výkonu. Tchibo ponúka vybranú dámsku športovú obuv pre všetky športujúce ženy, ktoré kladú na svoje športové vybavenie rovnako vysoké nároky ako na seba. Či už na halové, alebo outdoorové športy: objavte aktuálnu ponuku!

Dámske športové topánky

niekoľko kusov
  • Plátenné tenisky
39,99
28,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 28,00 €
-29 %
Plátenné tenisky
39,99
28,00
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
niekoľko kusov
  • Trekingové sandále
31,95
16,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 16,00 €
-49 %
Trekingové sandále
31,95
16,00
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov

Dámska športová obuv na outdoorové športy

Priedušná, pohodlná športová obuv je obľúbená nielen pri športových aktivitách, ale aj ako obuv na bežné nosenie. Preto v Tchibo nájdete veľký výber športovej dámskej obuvi – od extra ľahkých textilných tenisiek s neoprénom až po módne kožené tenisky s podrážkami na platforme. Okrem toho máme v našom sortimente špeciálne dámske outdoorové topánky na najrôznejšie športy. Napríklad:
● vychádzkové topánky, bežecké topánky alebo bežecké topánky na stabilné držanie a optimálne tlmenie,
● turistické topánky, trekingové topánky alebo trekové sandále pre milovníkov prírody,
● topánky na kúpanie s protišmykovou podrážkou s hrotmi, ktorá chráni vaše nohy pred ostrými kameňmi pri kúpaní v mori.
Záber zblízka na kráčajúcu nohu mladej ženy v športovej obuvi a legínsoch prechádzajúcu sa po promenáde pri mori.

Dámska športová obuv na halové športy

Nezáleží na tom, či hráte halové športy, alebo pravidelne chodíte do fitnescentra. Na halové športy potrebujete špeciálnu halovú športovú obuv, ktorú by ste mali nosiť iba v interiéroch. Nielen z hygienických dôvodov – halové topánky sú vybavené odlišne a namiesto profilovej podrážky majú skôr hladké podrážky z oderuvzdorných materiálov. Či už hľadáte dámsku športovú obuv v bielej, čiernej alebo iných farbách – so šnúrkami, so suchým zipsom alebo praktickým rýchloupínacím zapínaním. Vyberte si svojho nového tréningového partnera už teraz!

Prečo potrebujú ženské nohy špeciálnu dámsku športovú obuv

V bežných dámskych veľkostiach, ako je veľkosť 41, je k dispozícii aj pánska športová obuv. Napriek tomu by ženy nemali len nakupovať v mužskom oddelení alebo nosiť tréningové topánky svojho partnera – aj keď sú rovnako veľké. Pánske topánky sú v zásade inak tvarované ako dámske: keďže mužské nohy sú zvyčajne širšie ako ženské, pánske topánky majú širší strih, a preto neponúkajú dostatočnú oporu užšej ženskej nohe. Aj pomer medzi pätou a predkolením je pri ženskej nohe odlišný od jej mužského náprotivku. Preto by si ženy mali určite kúpiť svojich nových športových spoločníkov v ženskom oddelení.

Dámska športová obuv: na čo si pri kúpe treba dávať pozor

Požiadavky na dokonalého tréningového partnera sú obrovské. Musí predsa ponúkať na jednej strane oporu pre nohy a na druhej strane umožňovať dostatočnú voľnosť pohybu. Pri rozhodovaní o kúpe navyše prirodzene hrá úlohu aj vzhľad, kvalita a cena. Pri výbere venujte pozornosť nasledujúcim kritériám:
● Funkčnosť: je model navrhnutý a vhodný pre plánovaný šport?
● Vzhľad: hodí sa dizajnovo k vášmu športovému oblečeniu?
● Strih: správna veľkosť je nesmierne dôležitá, aby nič netlačilo ani sa nešmýkalo.
● Kvalita: kvalitné materiály a starostlivé spracovanie sú nevyhnutné, pretože športová obuv musí často odolávať extrémnej záťaži.

Pre všetkých víťazov: Tchibo ponúka špičkovú kvalitu za bezkonkurenčné ceny

Čokoľvek si objednáte: v Tchibo sa môžete spoľahnúť na overenú kvalitu. Iba v prípade, že produkt spĺňa všetky kvalitatívne požiadavky, dostane pečať TCM: tá znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a zaručuje splnenie našich vysokých štandardov kvality od vývoja produktu až po výrobu. Niektoré produkty však ponúkajú ešte viac ako iné: niektoré outdoorové topánky sú napríklad vybavené nepremokavou membránou, ktorá zaisťuje pohodlne suché nohy aj pri turistike v daždi. Stačí venovať pozornosť popisom produktov.