Členkové ponožky – ideálne ponožky do športovej obuvi

Tenisky si v posledných rokoch podmanili svet módy. Pohodlná obuv je už dlho obľúbená nielen na športovom ihrisku, ale aj vo voľnom čase a – správne skombinovaná – sa dokonca hodí aj do kancelárie. Aby sa topánky nosili tak pohodlne, ako vyzerajú, existujú aj členkové ponožky do tenisiek: ideálne riešenie pre akýkoľvek model športovej obuvi. Objavte veľký výber bavlnených ponožiek do svojich obľúbených topánok v Tchibo!
Krátke ponožky, 5 párov
9,99
€/pár 2,00
 
Dostupné varianty:
 
Krátke podšité ponožky, 3 páry
7,99
€/pár 2,66
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Krátke ponožky, 3 páry, kvetinový lem
6,99
€/pár 2,33
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
niekoľko kusov
-14 %
Krátke ponožky, 3 páry, kocky
6,99
6,00
€/pár 2,00
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Krátke ponožky, 3 páry, jednofarebné
6,99
€/ks 2,33
 
Dostupné varianty:
 
Krátke ponožky, 3 páry
6,99
€/pár 2,33
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
-16 %
Krátke ponožky, 3 páry
5,99
5,00
€/pár 1,67
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
niekoľko kusov
-16 %
Krátke ponožky, 3 páry
5,99
5,00
€/pár 1,67
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov

Čo členkové ponožky navzájom odlišuje?

Existuje veľa rôznych modelov. Najčastejšie však majú spoločné to, že siahajú do polovičnej výšky a nezakrývajú členky. Každý, kto nosí športové topánky k štýlovým skráteným džínsom alebo šatám, má vždy problém: normálne ponožky škaredo prečnievajú nad lem topánky. Čo teda robiť? Ísť naboso? Nielenže je to nehygienické, ale môže to viesť až k bolestivým pľuzgierom. Najlepšie riešenie: krátke členkové ponožky!
Členkové ponožky sú svojím krátkym strihom ideálne do športovej obuvi.

Ťapky alebo členkové ponožky – čo sa hodí ku ktorým topánkam?

Členkové ponožky sú strihovo veľmi krátke a hlboko vykrojené. V teniskách sú teda takmer neviditeľné. Ak však nosíte poltopánky, ako napríklad mokasíny, je lepšie používať ťapky. Tieto sú vykrojené ešte hlbšie ako členkové ponožky a zakrývajú iba prsty na nohách a päty. Preto sa týmto modelom ponožiek často hovorí balerínové ponožky. Na druhej strane sú členkové ponožky ideálne do športových modelov topánok a aktivít.
Pohodlnosť je pri členkových ponožkách dôležitá – preto sa uistite, že máte mäkké a pohodlné lemovanie.

Ponožky na voľný čas s najvyššou úrovňou pohodlia

Pretože sa členkové ponožky nosia vo voľnom čase, ale predovšetkým pri športových príležitostiach, je obzvlášť dôležité pohodlie nosenia. Členkové ponožky od spoločnosti Tchibo majú pohodlné lemovanie, aby sa na zadnej časti chodidla nič nekrčilo. Vďaka vystuženej päte a špičke bavlnených ponožiek nedochádza k nepríjemným tlakovým bodom. Členkové ponožky Tchibo sa preto nosia vždy mimoriadne pohodlne. Skoro akoby tam ani neboli.

Farebné ponožky na každú príležitosť

Spoločnosť Tchibo ponúka modely v nenápadných farbách, ako je biela, čierna a sivá, aby boli členkové ponožky v topánkach čo najviac neviditeľné. Okrem nenápadných variantov u nás, samozrejme, nájdete aj farebné ponožky a dámske pančuchy vo farbách ako marhuľová, námornícka modrá a ružová. V našom online obchode si môžete objednať ponožky vo výhodných baleniach. Koniec koncov, týchto praktických členkových ponožiek nikdy nie je dosť.

Ako voľnočasové ponožky správne prať

Aby vaše členkové ponožky zostali dlho pekné a pohodlné, mali by ste sa o ne správne starať. Členkové ponožky – mimochodom ako väčšinu ponožiek – perte maximálne na 40 stupňov C. Zabránite tak zmenšeniu ponožiek a tiež ochránite materiál. Z hygienického hľadiska sú tieto teploty úplne dostatočné. Pred vložením do bubna práčky ponožky otočte naruby.
Pri praní prevráťte členkové ponožky naruby.

Členkové ponožky z organickej bavlny

Či už športové ponožky na voľný čas, alebo elegantné pracovné ponožky – v Tchibo nájdete veľký výber ponožiek s vysokým percentom organickej bavlny. Tieto obzvlášť udržateľné textílie spoznáte podľa našej pečate GUT GEMACHT. Organický obsah tejto bavlny je prospešný pre ľudí i prírodu, pretože v hodnotovom reťazci sa zachovávajú sociálne a ekonomické normy. Nielenže nosíte pohodlné členkové ponožky, zároveň robíte niečo dobré aj pre životné prostredie.
Podľa našej pečate GUT GEMACHT spoznáte ponožky vyrobené z udržateľných textílií.