Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

VŠETKO PRE VAŠE DIEŤATKO

Počas deviatich mesiacov majú budúci rodičia veľa povinností a relatívne málo času poriadne sa pripraviť na príchod ich drobčeka. Aká výbava je pre bábätko potrebná a aké oblečenie musí od prvého dňa ležať v skrini? Čo všetko budete potrebovať, keď deň narodenia nakoniec nastane? Aby Vášmu bábätku nič nechýbalo, zozbierali sme pre Vás niekoľko užitočných tipov v našom malom poradcovi.

Dokonale vybavení pre štart do života

Oblečenie pre bábätko

Oblečenie pre bábätko

Čo nesmie chýbať v skrini v prvých týždňoch po narodení:

- 5 – 8 kusov body
- 4 – 6 tričiek s dlhým rukávom a dupačiek (veľ. 56 – 68)
- 2 – 6 párov ponožiek
- 2 ľahké čiapočky a 1 – 2 kabátiky
- 2 – 4 jednodielne pyžamá a 1 spací vak pre bábätká

Dôležité: nové oblečenie pre bábätká vždy pred nosením vyperte.
Prebaľovací pult

Prebaľovací pult

Dôležitý doplnok k prebaľovaciemu pultu je zdraviu neškodná a umývateľná podložka, na ktorú môžete dodatočne položiť príjemne mäkkú bavlnenú plienku alebo uterák. Pri prebaľovaní musí byť teplota v miestnosti minimálne 21 °C. Aby ste nemuseli vyhrievať celú miestnosť, je výbornou voľbou ohrievač nad prebaľovacím pultom.

Pri kúpe prebaľovacieho pultu dbajte na to, aby mal veľa zásuviek na plienky, obrúsky a oblečenie. Okrem toho je dôležitá aj správna výška, aby ste mohli Vaše bábätko pohodlne prebaľovať a nemuseli sa pri tom ohýbať.
Správne kúpanie bábätka

Správne kúpanie bábätka

Či už vo vani, alebo s uteráčikom na prebaľovacom pulte: Pri kúpaní a umývaní by mala mať miestnosť vždy cca 24 °C – pri tom je ideálna teplota vody na kúpanie 37 °C. Dôležité: Aby Vaše bábätko nenachladlo, nemal by kúpeľ trvať viac než 5 až 10 minút.

Tip: Malé zvieratká na hranie sa postarajú o väčšiu radosť pri kúpaní. A popri tom pomáhajú učiť bábätká motorickým schopnostiam hravou formou.
Spinkaj dobre a snívaj sladko

Spinkaj dobre a snívaj sladko

Najlepšie sa bábätkám sníva vo vlastnej postieľke – v mäkučkom pyžamku alebo v body a zabaleným v príjemnom spacom vaku. Rituály na dobrú noc ako maznanie sa alebo spievanie uspávaniek pomáhajú pri zaspávaní rovnako ako malé nočné svetlo a upokojujúce tóny hracích hodín.

Tip: Pri ukladaní na spánok nepremeškajte chvíľu, keď je bábätko unavené. Sledujte znaky únavy Vášho bábätka (napr. trenie očiek alebo ušiek, nekontrolované pohyby alebo nezáujem o okolitý svet), aby ste túto chvíľu vystihli.

Nábytok & hračky pre bábätká

    
 • Posteľ pre bábätká a malé deti
Prvok z našej série detského nábytku v severskom štýle
369,00
Náhľad
Žiaľ už vypredané
 • Nočné svetlo »Slon« s LED
S projekciou mesiaca a hviezd, ako aj s meniacimi sa farbami
19,99
16,00
 • Odkladacia skrinka
Prvok z našej série detského nábytku v severskom štýle
249,00
Náhľad
Žiaľ už vypredané
 • Detská postieľka
Možno ju prestavať na posteľ pre malé deti
169,00
59,95
    
Žiaľ už vypredané
 • Detská posteľná bielizeň
Z čistej biobavlny príjemnej na telo vo forme materiálu renforcé
14,99
Žiaľ už vypredané
 • Detské napínacie prestieradlá, 2 ks
Z čistej biobavlny príjemnej na telo vo forme jemného džerseja
12,99
11,00
Žiaľ už vypredané
 • Hračka s hracím strojčekom
S melódiou uspávanky „La-Le-Lu“
12,99
8,00
Žiaľ už vypredané
 • Hojdacie zvieratko »Plyšový slon«
Verný spoločník pri hojdaní
79,95
65,00

Správna veľkosť oblečenia pre bábätká s poradcom veľkostí

To, aké veľké je bábätko pri narodení, si často pamätáme celý život. Aj neskôr hrá veľkosť dôležitú úlohu – napríklad pokiaľ ide o správnu veľkosť oblečenia. Dieťa rastie tak rýchlo, že tomu niekedy nemôžeme uveriť. Náš poradca veľkostí pomôže s prvou orientáciou pri hľadaní správnych veľkostí oblečenia pre Vaše dieťa.

Takto meriate správne: Konfekčná veľkosť bábätka zodpovedá dĺžke tela Vášho dieťatka v centimetroch. Mnohé kolekcie pre bábätká sa začínajú veľkosťou 50, pokračujú 56, 62, 68 a tak ďalej. Často existujú aj dvojveľkosti: ak má Vaše bábätko 65 cm, zodpovedá veľkosti 62/68. Meria sa od temena hlavičky až po chodidlo. Keďže bábätká rýchlo rastú, odporúča sa častejšie meranie.

Tip 1: Ak sa nachádza Vaše dieťa medzi dvoma veľkosťami, odporúčame Vám kúpiť väčšiu veľkosť.

Tip 2: Ak Vaše bábätko nemá rado obliekanie cez hlavičku, skúste radšej zavinovacie body s gombíkmi.

Oblečenie pre bábätká a základné kúsky pre prvú výbavičku

Najdôležitejšie základné kúsky pre prvú výbavičku pre bábätko – od dupačiek po zvieratko na maznanie.
    
Žiaľ už vypredané
 • Body s krátkym rukávom, 3 ks
Z čistej biobavlny príjemnej na telo
12,99
11,00
Žiaľ už vypredané
 • Body s krátkym rukávom, 3 ks
Z čistej biobavlny príjemnej na telo
12,99
 • Tričká, 2 ks
Príjemné na telo vďaka vysokému podielu bavlny
9,99
8,00
Náhľad
Žiaľ už vypredané
 • Krátke pumpky, 2 ks
Príjemné na telo vďaka čistej biobavlne
8,99
8,00
    
Žiaľ už vypredané
 • Nohavice s náprsenkou
Z čistej bavlny príjemnej na telo
14,99
12,00
 • Capačky pre bábätká
 • Capačky pre bábätká
Z bavlneného plátna
9,99
8,00
Náhľad
Žiaľ už vypredané
 • Podbradníky, 3 ks
Z mäkkého jednoduchého džerseja – dvojvrstvové spracovanie
10,99
9,00
    
Žiaľ už vypredané
 • Body s krátkym rukávom, 3 ks
Z čistej biobavlny príjemnej na telo
10,99
Žiaľ už vypredané
 • Body s dlhým rukávom, 3 ks
 • Body s dlhým rukávom, 3 ks
Z čistej biobavlny príjemnej na telo
14,99
od12,00
Žiaľ už vypredané
 • Tričká, 2 ks
Príjemné na telo vďaka vysokému podielu bavlny
9,99
8,00

Pre dvojnásobne dobrý pocit – Oblečenie pre bábätká z biobavlny

Vedomie, že sa Vaše bábätko dobre cíti v príjemnom oblečení a Vy ste pri kúpe oblečenia zároveň prispeli k ochrane životného prostredia, Vám prinesie dvojnásobne dobrý pocit.

Bavlna je výrobok, ktorý sa veľmi príjemne nosí. Nie je nič krajšie ako príjemný pocit mäkkej bavlny na koži – aj pre bábätká. Ekologické pestovanie zároveň chráni rozmanitosť druhov a plodnosť zeme.

Organic Content Standard 100 je označenie kontrolovaného ekologického pestovania a s tým spojeného používania prírodných hnojív a efektívnejšieho využívania vody. Pestovanie biobavlny vplýva pozitívne na človeka a životné prostredie.

Správne oblečenie pre bábätká: Perfektne oblečené v každom počasí

Prechádzka po čerstvom vzduchu urobí dobre Vám a Vášmu bábätku. Ako však správne chrániť dieťa pred horúčavou alebo chladom? Tu sa dozviete, v akom oblečení podľa počasia sa Vaše bábätko bude cítiť dobre.

Oblečenie pre bábätká v teplom počasí

Jarné slnko sa usmieva z oblohy, sem-tam nejaký ten obláčik? Pri miernych teplotách okolo 20 °C je výhodné ľahké vrstvenie: na body s krátkym rukávom dieťaťu oblečte dupačky alebo nohavice s ponožkami. Ďalej tričko s dlhým rukávom, vestu so zipsom alebo gombíkmi, ako aj čiapku. Tak budete môcť oblečenie podľa potreby obliekať alebo vyzliekať. Že je Vášmu bábätku príliš teplo, zistíte tak, že má mokrý zátylok. Ak mu je, naopak, zima, má studené nohy a bledú tvár.

Keď v lete teploty stúpajú dokonca aj v chládku smerom k 30 °C, musíte svoje bábätko chrániť pred úpalom správnym oblečením. Pohodlné nohavice a tričko z ľahkej bavlnenej tkaniny alebo hodvábu sa postarajú o to, že vzduch cirkuluje a Vášmu dieťatku nebude príliš horúco. Ponožiek sa môžete vzdať – čoho sa však vzdať nemôžete, je dostatočná ochrana proti UV žiareniu. Na to je vhodná napríklad ľahká čiapočka pre bábätká s ochranou zátylku, ktorú je možné zviazať. A aj s ochranou proti slnku nevystavujte svoje bábätko priamemu slnku, hlavne nie novorodencov.

Oblečenie pre bábätká v chladnom počasí

Pri vlhkom chladnom jesennom počasí s mrholením alebo ľahkou hmlou potrebuje Vaše dieťa ochranu proti nepriaznivému počasiu a teplu. Aby sa pod hrubým oblečením nedržala horúčava, sú v daždi vhodné prírodné materiály. Napríklad príjemne mäkká vlna merino udržuje telesnú teplotu Vášho dieťaťa bez nebezpečenstva prehriatia. Najlepšie urobíte, ak si zostavíte niekoľko vrstiev oblečenia z bavlny s dlhým rukávom, keď skombinujete body s dlhým rukávom, tričko a dupačky alebo nohavice s ponožkami. Na to potom príde vlnený sveter, čiapočka, ako aj ľahká bunda z priedušného materiálu. Pokiaľ svoje bábätko nosíte v šatke pri sebe, bundu mu obliekať nemusíte, pretože Vy vyžarujete dostatok telesného tepla.

Ani chladné zimné dni nie sú dôvodom ostávať s bábätkom doma. Práve naopak: teplotný rozdiel medzi vzduchom vnútri a vonku sa postará o to, že imunitný systém Vášho dieťaťa bude trénovaný hneď od začiatku. Iba novorodencov by ste mali chrániť pred nízkymi teplotami a studeným vetrom. Staršie deti sa dobre cítia v kombinácii body, tričko, termonohavice a ponožky, ktorú doplníte napríklad páperovou bundou a topánkami z jahňacej kožušiny. Bezpodmienečne perfektne chránená musí byť malá hlavička spolu s ušami, pretože prichádza do priameho kontaktu s chladným vzduchom. Na to sa odporúča napríklad hrejivá čiapka z vlny. Proti studeným rukám chránia podšité palčiaky. Najlepšie, ak majú bezpečnostnú šnúrku, korá sa dá natiahnuť cez ramená. Takto malé rukavičky tak rýchlo nestratíte.

Viac na tchibo.sk

Všetko pre bábätká

Aby Vášmu bábätku nič nechýbalo.

Na módu pre bábätká

Hračky pre bábätká & batoľatá

Hračky pre rozvoj zmyslov

Do kategórie