Záclony – pôvabná ochrana súkromia na každé okno

Záclony a závesy miestnosť zútulnia a spríjemnia. Popri svojej dekoratívnej vlastnosti sú aj praktické, pretože majú rozsiahlu ochrannú funkciu. Poskytujú tieň za slnečných dní, v zime chránia pred chladom prenikajúcim zvonka. Okrem toho pôsobia ako protihluková ochrana, pretože bránia prenikaniu pouličného hluku. A pri vhodných záclonách na zvedavé pohľady susedov môžete zabudnúť. Tchibo má pre vás v ponuke veľký výber modelov.
  • Baldachýn nad posteľ
49,99
34,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 34,99 €
-30 %
Baldachýn nad posteľ
49,99
34,99
Zatemňovacie závesy, 2 ks
64,95
€/ks 32,48
  • Závesy 2 ks
59,95
44,99
€/ks 22,50
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 30,00 €
-24 %
Závesy 2 ks
59,95
44,99
€/ks 22,50

Záclony prepúšťajúce svetlo, nepriepustné závesy

Pri zariaďovaní bytu je výber záclon spravidla jedným z posledných krokov. Až keď sú vymaľované steny a nábytok je na svojom mieste, prichádza na rad okenná dekorácia. Má to tú výhodu, že ju môžete optimálne prispôsobiť jednotlivým miestnostiam. Najprv by ste sa mali rozhodnúť, či to má byť záclona alebo záves. Záclona je väčšinou biela alebo krémová a je z priehľadnej alebo polopriehľadnej látky, teda prepúšťa svetlo. Záves boduje svojou nepriehľadnosťou a takmer nekonečnými možnosťami farieb a dizajnov. V obývačke a jedálni sa mnohí rozhodujú pre záclony a zároveň závesy.
Dekorácia na okno: Moderná obývačka s veľkým čelným oknom, ktoré presahuje aj za roh – na oknách visia biele záclony až po podlahu, ktoré prepúšťajú svetlo a chránia pred pozorovaním.

Takto nájdete správnu dĺžku drapérií aj závesov

Záclony sú často označované aj ako drapérie. Ak siahajú až po parapet, hovoríme o polovičných drapériách, pri dĺžke po podlahu o dlhých drapériách. Pokiaľ ide o poslednú možnosť, je tu ešte ďalšie rozlíšenie. Takzvané „stojace záclony“ sa presne dotýkajú podlahy. Pôsobí to elegantne a vyzerá dobre pri veľkých oknách a vysokých miestnostiach. Ešte vznešenejšia je „lomená“ dĺžka záclon. Tu je záclona trochu príliš dlhá, preto sa nad podlahou vytvára malý záhyb – pri nepriesvitných záclonách, teda závesoch, to vyzerá obzvlášť elegantne. Tí, ktorí uprednostňujú praktickosť a majú domáce zvieratá, sa radšej rozhodujú pre „vznášajúce sa závesy“. Aj tieto sú dlhé, končia však približne dva centimetre nad podlahou.
Odpočinutá vďaka dobrej ochrane pred pozorovaním: Žena sedí na okraji svojej postele, vystiera sa a pozerá k oknu, na ktorom visia dlhé, husté záclony – cez štrbinu vniká slnečné svetlo.

Aká záclona je vhodná do akej izby?

Nie každá záclona je vhodná pre každú izbu. Pokým v obývačke možno vsadiť na vzdušnú priehľadnosť a ľahké závesy, závesy v spálni by mali byť nepriehľadné, aby chránili váš nočný pokoj. V obidvoch izbách pôsobia dobre modely siahajúce po podlahu. V kuchyni a kúpeľni sú dlhé drapérie naopak úplne nepraktické. Tu sú dobrou voľbou okenné záclony, pretože tieto sú neprehľadné a zároveň prepúšťajú svetlo. Aj v detskej izbe by ste mali upustiť od dlhých záclon, pretože pri hraní by deti o ne mohli zakopávať. Sem sa dokonale hodí polovičná drapéria a veselý farebný záves. V Tchibo nájdete hotové záclony za nízku cenu.

Tyče na záclony na klasické zavesenie

Existuje viacero možností, ako zavesiť záclony. Klasickou metódou je tyč na záclony. Drapérie a závesy sa na ne pripevňujú pomocou slučiek alebo ôk. Tieto sú už integrované v záclone, takže stačí cez ne presunúť tyč – a hotovo. Výhoda tohto držiaka záclony: Je dostupný v množstve dĺžok a dizajnov. Je na vás, či si vyberiete tyč na záclony v decentnej farbe, ktorá takmer splynie so stenou – alebo či máte radšej radi nápaditosť a tyč sa stane súčasťou dekorácie. V elegantne zariadených bytoch pôsobia veľmi pekne ako bytový doplnok držiaky mosadznej farby s ornamentmi.

Alternatívne držiaky na záclony

Ak vám srdce túži skôr po moderných záclonách, decentné lankové systémy pôsobia zároveň veľmi pekne. Na stenu alebo na strop miestnosti sa namontuje robustné oceľové lanko, na ktoré sa zavesí záclona. Lankový systém je ideálny najmä pri menších oknách. Ak máte širšie čelné okno, mali by ste použiť stredovú podperu, aby záclona neprevisla. Alebo môžete rovno použiť záclonovú koľajničku, na ktorú sú drapérie a závesy pripevnené pomocou háčikov s kolieskami. Okenné záclonky s ľahkými záclonovými tyčami sa dajú upevniť priamo na rám okna. Vhodné záclony si môžete v Tchibo kúpiť jednoducho online.
Správne vešanie záclon: Mladý pár vešia šedú záclonu vo svojej obývačke – žena stojí na rebríku, zatiaľ čo mladík ho zaisťuje.

Pečať, ktorej môžete dôverovať

Chceme, aby ste sa zo svojich záclon a závesov mohli dlho tešiť. Za to ručíme našou pečaťou kvality TCM, znamenajúcou "Tchibo Certified Merchandise". Dbáme na starostlivý výber materiálov a dodávateľov a vynikajúce spracovanie všetkých našich výrobkov. Nálepku „GUT GEMACHT“ nájdete tiež na našich bytových textíliách z organickej bavlny – symbol pre ekologické pestovanie a udržateľnosť.
Malý chlapec sa so záujmom pozerá cez okno, na ktorom visia pestré záclony.