Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen
Kufre a doplnky na cesty

Kufre a doplnky na cesty

Cestovný organizér
Prehľadné uschovanie – nemusíte dlho hľadať cestovné doklady
17,99 € 12,99 € Quickshop
Ľahký textilný kufor
Obzvlášť ľahký a odolný
59,95 € Quickshop
Športový vak
S obzvlášť veľkým bočným vreckom na zips
12,99 € 7,99 € Quickshop
Toaletná taštička
S 2 vyberateľnými vnútornými vreckami
14,99 € 9,99 € Quickshop
Detský kufor a ruksak na kolieskach
Teleskopickú rukoväť možno zaistiť v 2 polohách – pre malé a väčšie deti
39,95 € 29,95 € Quickshop
Bezpečnostná taška na rameno
S kovovou výstužou v ramennom popruhu – preseknutie a rozrezanie je ťažšie
14,99 € Quickshop
Taška na rameno
S ramennými popruhmi s kovovou časťou a nastaviteľnou dĺžkou
19,99 € 13,99 € Quickshop
Bezpečnostný ruksak
S ramennými popruhmi vystuženými kovom – preseknutie a rozrezanie je ťažšie
24,95 € Quickshop
Ľahký textilný kufor
Obzvlášť ľahký a odolný
69,95 € Quickshop
Skladací ruksak
Dá sa zložiť do malých rozmerov a uložiť do predného vrecka
9,99 € 7,99 € Quickshop
Súprava kozmetických taštičiek
Z kvalitnej imitácie kože v pletenom vzhľade
12,99 € Quickshop
Kozmetické taštičky, 2 ks
Odolný umývateľný vrchný materiál
12,99 € Quickshop
Bezpečnostná náprsná taška
S ochrannou fóliou proti RFID pre bezpečnosť osobných údajov
9,99 € Quickshop
Toaletná taštička
Z odolného materiálu – môže sa utierať vlhkou handričkou
9,99 € 7,99 € Quickshop
Vrecko na uschovávanie šperkov
Z kvalitnej imitácie kože s vekom v pletenom vzhľade
19,99 € Quickshop
Vak s funkciou chladenia
Vnútri s povrchovou úpravou pre optimálne chladenie
9,99 € Quickshop
Kozmetická taštička
V praktickom formáte – ideálna aj na cestovanie
9,99 € Quickshop
Obal na cestovný pas
Chráni cestovný pas pred vonkajšími vplyvmi
5,99 € 3,99 € Quickshop
Náprsná taštička
Na skryté uloženie cenností priamo na tele
7,99 € Quickshop
Kozmetický kufrík
Bezpečné uloženie toaletných potrieb a kozmetiky
27,95 € Quickshop
Taška na nosenie krížom cez hrudník
Z odolného bavlneného plátna
29,95 € 22,95 € Quickshop
1

Kufre, cestovné tašky a batožina: vaši dokonalí spoločníci

Ideálna cestovná batožina má byť praktická, ľahká a robustná. Na výber máte medzi kompaktnou batožinou na kolieskach, robustnými kuframi z tvrdej škrupiny a kvalitnými textilnými cestovnými taškami. A potom tu ešte máme užitočné príslušenstvo na cesty ako kozmetické tašky a zámky na kufre. Ako ale nájdete svoj ideálny model? Rozhodujúcimi kritériami sú objem, materiál a hmotnosť. Kufre zo stabilného plastu sa napríklad veľmi dobre hodia na cestovanie lietadlom, zatiaľ čo batožina z textilnej polyesterovej tkaniny je skôr určená na rodinné dovolenky autom.

Svoju cestovnú batožinu si vyberiete nasledovne

Správna príručná batožina

Na to, aby vaša batožina mohla letieť s vami ako príručná, nesmie prekročiť určité maximálne rozmery a hmotnosť. Tieto hodnoty sa líšia podľa leteckých spoločností a hlavne nízkonákladové letecké spoločnosti ich kontrolujú do najmenších detailov. Kufor alebo cestovnú tašku s rozmermi 34 x 53 x 23 centimetrov vám väčšina leteckých spoločností na celom svete dovolí vziať na palubu. Pre istotu si však pred odletom pozrite ich konkrétne pravidlá. Podmienky medzi leteckými spoločnosťami sa môžu líšiť podľa typu letenky, miesta odletu a krajiny príletu. Dbajte hlavne na rozdiely medzi jednotlivými triedami economy, biznis a prvou triedou.

Aký objem?

Ak hľadáte kufor na krátke jedno až dvojdňové výlety, väčšinou vám postačí kufrík na kolieskach s objemom 20 až 40 litrov. Letecké spoločnosti ich spravidla považujú za príručnú batožinu. Kufor na jednotýždňovú dovolenku by mal mať objem 50 až 70 litrov. Na dlhšie cesty existujú aj kufre s objemom 70, 90 alebo až 120 litrov. Pri výbere však zohľadnite aj to, že mnohé letecké spoločnosti povoľujú maximálnu hmotnosť batožiny len do 20 kg a za nadváhu sa potom pripláca. Preto je možno zmysluplnejšie plánovať skôr úspornejšie. Ak chcete ušetriť na batožine, môžete vziať napríklad menej oblečenia a namiesto neho prací prášok.

Väčší poriadok v batožine

Cestovná batožina sa pri prekladaní a doprave často hádže, otáča a stláča. Ale žiadne obavy. Vnútorné priehradky, doplnkové vrecúška a napínacie pásy udržia vašu batožinu v poriadku a váš majetok tak ostane na svojom mieste. Predovšetkým zatvárateľné priečinky sú skvelou pomocou na uloženie malých vecí, s ktorými býva stále problém. Napínacie pásy navyše zachovajú tvar vášho oblečenia. Niektoré kufre alebo tašky sa dokonca špecializujú na konkrétny účel použitia. Obsahujú napríklad integrované vrecko na notebook alebo oddelený priečinok na vyžehlené oblečenie.

Textil alebo tvrdá škrupina?

Obe majú svoje výhody. Kvalitné škrupinové kufre chránia vaše veci mimoriadne dobre, pretože robustná škrupina sa len tak nepoddá. Preto sa hodia skôr na cesty lietadlom, pri ktorých sa s batožinou častou manipuluje veľmi nešetrne. Textilné kufre sú zasa úspornejšie na miesto, napríklad v batožinovom priestore osobného auta. Ich materiál je ohybný, preto do nich viete lepšie uložiť aj ináč neforemné predmety. Textilné kufre z nylonu alebo polyesteru navyše mávajú veľmi nízku hmotnosť. Ak chcete využiť výhody textilných aj škrupinových kufrov, vhodným riešením sú hybridné kufre.

Na čo si treba dať pozor pri kúpe kufrov a príslušenstva na cesty

Vhodné materiály

Škrupinové kufre z kvalitného plastu sú mimoriadne stabilné a odolné voči nárazom a poškrabaniu. Tento materiál má ešte jednu výhodu. Nečistoty a škvrny odstránite jednoducho utretím s vlhkou handričkou. Ešte stabilnejší než plast je hliník. Hliníkové kufre sú takmer nezničiteľné a odolné voči zlomeniu, no majú náchylnosť vykazovať stopy opotrebenia ako preliačiny. Ak si vyberiete kufor z polyesteru, rozhodnite sa pre nízku hmotnosť s tkaninou, ktorá je odolná voči pretrhnutiu a ktorá odpudzuje vodu. Pri čistení polyesteru platí: stačí len voda a jemný čistiaci prostriedok. V prípade kože je to iné. Materiál je robustný a dlhotrvácny, ale vyžaduje si väčšiu starostlivosť. Pred prvým použitím treba svoj kožený kufor ošetriť zvonka s impregnačným sprejom, aby na ňom na daždi nevznikli nepekné škvrny.

Kvalitné kolieska

Veľké aj malé kufre a takisto cestovné tašky majú väčšinou kolieska. Na výber pri tom máte medzi jednoduchými modelmi s dvomi kolieskami a exkluzívnymi modelmi so štyrmi kolieskami, s ktorými viete flexibilne manévrovať do všetkých smerov. Veľkým plusom sú zamykacie kolieska, s ktorými môžete svoj kufor bezpečne nechať na mieste. Mimoriadne kvalitné sú gumené plášte, ktoré sa dobre prispôsobujú nerovnostiam chodníkov a ulíc a sú celkovo veľmi robustné. V zásade sú širšie kolieska lepšie než úzke. Dávajte si však pozor nielen na kolieska, ale aj na rúčku. S dostatočne dlho vysúvateľnou rúčkou, či dokonca výškovo nastaviteľnou rúčkou s niekoľkými stupňami sa vám bude batožina ťahať pohodlnejšie, lebo budete môcť kráčať vystretý. Všetky rúčky by mali navyše príjemne sedieť v ruke.

Náš prísľub vašim kufrom a príslušenstvu na cesty

Chceme, aby ste s našimi kuframi, cestovnými taškami a príslušenstvom na cesty boli stále spokojný. Aby sme to zabezpečili, držíme sa našich vysokých štandardov kvality. Pri cestovnej batožine mimoriadne dbáme napríklad na materiály bez škodlivých látok, na ktoré sa môžete automaticky spoľahnúť. Spoznáte to jednoducho podľa našej známky TCM, čo je skratka pre Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo). Znamená pravidelné prísne kontroly materiálu, spracovania a bezpečnosti.