Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen
Správna výbava do škôlky

Správna výbava do škôlky

Čas plynie tak rýchlo... Vaše dieťa ešte len začalo chodiť a ani sa nenazdáte a už bude čas ísť do škôlky. A tam bude musieť byť niekoľko hodín bez mamičky a otecka. Nástupom do škôlky sa začína pre rodičov a ich deti vzrušujúce obdobie. Ale s dobrou prípravou toto obdobie hravo zvládnete. K tomu patrí napríklad aj vhodné oblečenie a dobre zvolená výbava.

Aké oblečenie sa hodí do škôlky

Naháňačka, skákanie, šmýkanie a plazenie – toto všetko je každodennou súčasťou života škôlkara. Je úplne normálne, že sa pri tom občas zničí aj nejaké to oblečenie. Mali by ste sa preto rozhodnúť pre pevné a odolné oblečenie, ktoré dlho zvládne takúto záťaž.

Bavlnené tkaniny sú napríklad veľmi odolné proti roztrhnutiu. Výhodou je tiež takzvaná protižmolková úprava: Zabraňuje totiž plstnateniu vlákien pri trení látky a vzniku nepekných žmolkov.

Deti sa však hrajú a jašia nielen v priestoroch škôlky. Vaše dieťa preto musí byť dobre vybavené aj na pobyt vonku. Kvalitné detské oblečenie na von by malo odolávať vetru a poveternostným vplyvom. Vhodné sú teda bundy a nohavice z nepremokavého a priedušného materiálu.

Dôležité je však aj spracovanie: Vďaka zataveným švom bude Vaše dieťa dokonale chránené. Termooblečenie zas dodá dieťaťu teplo pri teplotách pod nulou. A aby bolo vždy čo najlepšie vidno aj tých najmenších bádateľov, odporúčame reflexné prvky na bunde, čiapke a ruksaku.

Veľmi dôležitá rada: Dbajte vždy na to, aby sa na všetkých detských veciach nachádzala menovka.

Čižmy s pomôckou na obúvanie a vyzúvanie na pätách si Vaše dieťa rýchlo obľúbi a bude sa vedieť obúvať samo, nebude teda odkázané na vychovávateľov či vychovávateľky. Bundy s ochranou brady zasa zabraňujú zachyteniu pokožky pri zapínaní zipsu.

Zoznam potrebných vecí do škôlky:
Túto výbavu bude Vaše dieťa potrebovať

Aby Vášmu dieťaťu v škôlke nič nechýbalo, je veľmi dôležitá kompletná výbava. Aby ste na nič nezabudli, s balením výbavy do škôlky začnite najlepšie v predstihu, minimálne jeden mesiac vopred. Pretože krátko pred touto veľkou udalosťou budete mať na starosti dôležitejšie veci: Dodať dieťaťu odvahu, podporiť ho a možno mu aj utrieť zopár slzičiek. Počas príprav sa okrem toho včas porozprávajte s personálom škôlky. Pretože len takto sa dozviete, ktoré veci už majú v škôlke všetci k dispozícii a aké osobitosti treba dodržiavať v súvislosti s prinesenými vecami. Okrem toho môžu byť niektoré predmety v škôlke zakázané.

Ak chcete, do príprav môžete zapojiť aj Vaše dieťa a nechať ho, nech si napríklad na prvý deň vyberie obľúbený pulóver a plyšové zvieratko, ktoré s ním bude môcť ísť do škôlky. Pretože spoločné balenie neprináša len radosť, ale dokáže aj trochu odpútať pozornosť dieťaťa od tejto vzrušujúcej udalosti.

Oblečenie:

 • Odolné a pohodlné oblečenie
 • Bunda do dažďa s kapucňou, nohavice do dažďa a gumové čižmy
 • Čiapka, šál, rukavice
 • Taška s oblečením na cvičenie
 • Oblečenie na plávanie, uterák
 • Pyžamo
 • Papuče
 • Náhradná bielizeň

Hygienické potreby:

 • Zubná kefka a pasta
 • Príp. vlhčené obrúsky a plienky
 • Príp. lieky

Rôzne:

 • Ruksak
 • Plyšové zvieratko alebo mäkučká deka
 • Príp. cumlík a podbradník
 • Príp. obedár a fľaša na pitie

Na tchibo.sk

Všetko pre bábätká

Všetko pre bábätká

Od body pre bábätká až po spací vak: V našom sortimente pre bábätká nájdete krásne základné modely oblečenia pre najmenších.

Prejsť na módu pre bábätká
Móda pre deti

Móda pre deti

Skvelé oblečenie pre veľké i malé deti nájdete v našej kategórii Móda pre deti.

Prejsť na módu pre deti