Stropné svietidlo pre váš domov: nech je svetlo

Stropné svietidlá sa nachádzajú – ako prezrádza už ich názov – na strope izby a spĺňajú praktický účel: Osvetľujú celú miestnosť. Pretože stropné osvetlenie má tiež enormný vplyv na celkový ráz a pôsobenie miestnosti, je najlepšie zvoliť model, ktorý ponorí miestnosť do útulnej atmosféry a zároveň poskytne dostatok svetla. V online predajni Tchibo si kúpite elegantné stropné svietidlá za výhodnú cenu!
  • Závesné svietidlo
89,95
49,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 49,99 €
-44 %
Závesné svietidlo
89,95
49,99
  • Závesné svietidlo s textilným tienidlom
64,95
29,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 29,99 €
-53 %
Závesné svietidlo s textilným tienidlom
64,95
29,99
  • Stropné a nástenné svietidlo s LED a skleneným tienidlom
109,00
49,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 49,99 €
-54 %
Stropné a nástenné svietidlo s LED a skleneným tienidlom
109,00
49,99
  • Závesné svietidlo z kovu, biele
79,95
59,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 59,95 €
-25 %
Závesné svietidlo z kovu, biele
79,95
59,95
  • Závesné svietidlo z kovu, krémové
79,95
59,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 59,95 €
-25 %
Závesné svietidlo z kovu, krémové
79,95
59,95
Stropné svietidlo z kovu
89,95
niekoľko kusov
Nástenná lampa z kovu, čierna
59,95
niekoľko kusov
  • Závesné svietidlo z kovu, čierne
79,95
59,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 59,95 €
-25 %
Závesné svietidlo z kovu, čierne
79,95
59,95
  • Závesné svietidlo s textilným tienidlom
69,95
44,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 44,99 €
-35 %
Závesné svietidlo s textilným tienidlom
69,95
44,99
Závesné svietidlo so sklenenými guľami, 3-dielne, hranaté
Závesné svietidlo so sklenenými guľami, 3-dielne, okrúhle
139,00
139,00
Závesné svietidlo so sklenenými guľami, 3-dielne, hranaté
Závesné svietidlo so sklenenými guľami, 3-dielne, okrúhle
139,00
139,00
  • Stropné svietidlo s LED diódami a s tienidlom v štýle origami
59,95
49,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 49,99 €
-16 %
Stropné svietidlo s LED diódami a s tienidlom v štýle origami
59,95
49,99
Závesná kovová lampa
99,95
  • Nástenné a stropné svietidlo s LED
99,95
39,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 39,99 €
-59 %
Nástenné a stropné svietidlo s LED
99,95
39,99

Materiál a dizajn: zodpovedajúce stropné svietidlo do vášho interiéru

Stropné svietidlá sú dostupné z rôznych materiálov. Mnohé modely sú vyrobené z kovu, ktorý je odolný a ľahko sa čistí a hodí sa do moderne zariadeného interiéru. Plastové stropné svietidlá presvedčia svojou cenovou výhodnou výrobou a nízkou hmotnosťou. Prírodné materiály ako drevo, ratan a prútie, ako aj textil, ktoré vďaka svojmu hrejivému vzhľadu dokonale ladia s nábytkom vo vintage štýle, pôsobia nádherne a ušľachtilo. Klasické, nadčasové a elegantné sú stropné svietidlá zo skla. Bez ohľadu na materiál dbajte na to, aby sa svetlo rovnomerne rozptyľovalo.
V strede miestnosti stojí tyrkysová pohovka, nad ktorou visí šedé stropné svietidlo – vľavo v miestnosti je okrúhly konferenčný stolík s bielou doskou, pri zadnej stene regál v tvare rebríka.

Do výšky: stropné svietidlá do vysokých miestností

Vysoké miestnosti sú prekliatím aj požehnaním: Na jednej strane ponúkajú dostatok priestoru na to, aby ste sa mohli pri zariaďovaní skutočne realizovať, na druhej strane príliš veľa priestoru často pôsobí málo domácky. S visiacimi lampami a hlbokými závesnými svietidlami vytvoríte útulnú atmosféru a súčasne sa postaráte o to, aby svetlo dopadalo presne tam, kde ho potrebujete – napríklad nad konferenčný stolík v obývačke. Pretože malé žiarovky sa rýchlo strácajú pod vysokým stropom, vsaďte radšej na veľké svietidlá a klenuté tienidlá. Tí, ktorí majú radi nápaditosť, sa rozhodnú pre moderné stropné svietidlo v extravagantnom dizajne alebo impozantný luster.
Stropné svietidlá pre nízke priestory: Muž v modrých džínsoch a košeli stojí na rebríku a práve montuje na strop diskovú lampu.

Stropné svietidlá do nízkych miestností – čomu by ste mali venovať pozornosť

Predovšetkým v novostavbách sa často nachádzajú izby s nízkou výškou stropu. Aby sa nevytvárala – v tom pravom slova zmysle – stiesnená nálada, mali by ste sa zaobísť bez hlboko visiacich lámp, pretože tie opticky ešte stiahnu strop smerom nadol. Najlepšie spravíte, ak sa rozhodnete pre dlhý LED panel alebo ploché diskové svietidlo: Tieto nezasahujú natoľko do miestnosti, napriek tomu ju však dobre osvetlia. Skvelé sú tiež zapustené svietidlá (bodové svetlá), ktoré sú rozmiestnené po celej miestnosti, ako aj samolepiace LED pásy. Miestnosť pôsobí väčšie aj s bielo natretým stropom a tmavšími stenami.

Nastavenie akcentov so stropnými bodovými svetlami

Ak hľadáte možnosť, ako zdôrazniť jednotlivé body miestnosti, sú otočné bodové svietidlá najlepšou voľbou. Ako stropné svietidlá v jedálni a kuchyni zaisťujú dostatočný jas pri jedálenskom stole alebo na pracovnej ploche, v obývačke zvýrazňujúce svetlo upriamuje pozornosť na jednotlivé objekty, napríklad na kozub, krásnu izbovú rastlinu alebo svojrázny obraz na stene. Bodové svietidlá sú dokonalé aj pre tmavé kúty, napríklad v predsieni alebo kúpeľni. Vďaka svojim pomerne malým rozmerom sa uplatnia aj v miestnostiach s nízkym stropom.

Stropné svietidlá s LED diódami: zodpovedajúca farba svetla do každej miestnosti

Pre všetky vaše stropné svietidlá by zdrojom svetla vášho výberu mali byť LED diódy, pretože tieto presviedčajú množstvom svojich výhod: okrem iného dlhou životnosťou, nízkou energetickou spotrebou a nízkou tvorbou tepla. LED diódy dostanete v troch rôznych farebných stupňoch: Pri stropných svietidlách do kancelárie, dielne a miestnosti pre domácich majstrov je najlepšie použiť „denné biele svetlo“ (> 5000 K). Do kuchyne a na schodisko sa odporúča „neutrálne biele svetlo“ (3500 – 5000 K). Príjemnú atmosféru v obývačkách a spálňach vyčaríte s LED diódami v „teplej bielej farbe“ (2700 – 3300 K). Tip: So stmievateľnými stropnými LED svietidlami môžete jas vždy prispôsobiť individuálnym požiadavkám.
Správne stropné svietidlo v kuchyni: Svetlá kuchyňa s obdĺžnikovým dreveným jedálenským stolom, nad ktorým visí stropná lampa s piatimi samostatnými bodovými svietidlami.

Vysoká kvalita a dlhá životnosť: prísľub kvality od Tchibo

Ak sa pri kúpe svojho stropného svietidla rozhodnete pre model od Tchibo, môžete sa tešiť na výrobok vysokej kvality. Aby sme mohli zaručiť dlhú životnosť, spolupracujeme výlučne s vybranými partnermi a dodávateľmi. V rámci nášho vlastného firemného loga TCM („Tchibo Certified Merchandise“) zaisťujeme tiež, aby boli pri výrobe všetkých našich položiek dodržané prísne kvalitatívne požiadavky. Okrem toho vždy používame vysoko kvalitné materiály a kladieme dôraz na rozumne zostavený sortiment výrobkov.
Dôvera vo výrobky spoločnosti Tchibo: Žena sedí na gauči s dieťaťom v lone, zatiaľ čo telefonuje a študuje veľký list papiera – laptop je vedľa nej.