Stoličky – pre príjemné sedenie

Stoličky majú byť pohodlné, pekné, majú ladiť so štýlom zariadenia a byť trvácne. Či už k jedálenskému stolu, písaciemu stolu alebo do detskej izby, v obchode Tchibo nájdete veľký výber stoličiek najrôznejších typov. Tchibo ponúka aj balkónové a terasové stoličky. Pokiaľ ide o materiál a dizajn, fantázii sa medze nekladú. Naberte inšpiráciu a objednajte si nové stoličky jednoducho online!
  • Kancelárska stolička, antracitová
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
159,00
Náhľad
Kancelárska stolička, antracitová
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
159,00
Sklopný schodík z masívneho dreva
69,95
Otočná jedálenská stolička
229,00
Barová stolička s nastaviteľnou výškou, červená
139,00
Stolček z jaseňového dreva
99,95
Stolička v štýle Windsor
139,00
  • Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
  • Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
139,00
99,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 99,95 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 99,95 €
-28 %
-28 %
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
99,95
139,00
99,95
  • Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
  • Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
99,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 99,95 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 99,95 €
-28 %
-28 %
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
99,95
139,00
99,95
Barová stolička s nastaviteľnou výškou, čierna
139,00
Čalúnená stolička, svetlosivá
S opierkami na ruky
139,00
Čalúnená stolička, antracitová
199,00

Nie je stolička ako stolička

Návrhári nábytku už celé storočia navrhujú a konštruujú stoličky všetkých typov. Taburety, kreslá, hojdacie kreslá – či už jednoduché, preplietané, čalúnené – existujú dokonca stoličky bez nôh! Za klasiku na domáce použitie sa však stále považujú stoličky z dreva, s operadlom a čiastočne s opierkami rúk. V modernom škandinávskom štýle platia za obľúbené farby stoličiek biela a sivá. Práve pri svetlom dreve pôsobia tieto farby ľahko a priateľsky. Ak má nejaká konkrétna stolička cielene vzbudiť dojem, voľba padne skôr na antický štýl alebo netradičný moderný dizajn.
Moderne zariadená obývacia izba s jedálenským stolom, pri ktorom sú postavené biele škrupinové stoličky so svetlými drevenými nohami.

Okolo jedálenského stola

Ak by ste svoj jedálenský stôl radi obklopili novými stoličkami, oplatí sa trochu zamyslieť. Zvážte, ako vysoko by mala byť sedacia plocha, aby ste mohli jesť pohodlne. Závisí to od výšky stola, ale aj telesnej výšky. Ak radi sedíte pri stole a zhovárate sa, pohodlné stoličky s opierkami rúk nie sú zlý nápad. K tomu však väčšinou potrebujete viac miesta, pretože stoličky sa nedajú úplne zasunúť pod stôl. Ak si kúpite stoličky rovno v 4-dielnej súprave, bude to výhodnejšie a zariadenie jedálne bude pôsobiť jednotne a štýlovo. Jedálenské súpravy, obrusy a vhodné dekorácie mimochodom nájdete takisto v obchode Tchibo.
Balkón, na ktorom sa nachádza gril s mäsom. V pozadí je vidieť rustikálny prestretý záhradný stôl s drevenými stoličkami.

Stoličky na balkón a terasu

Ak nechcete zakaždým vynášať stoličky z kuchyne, odporúčame balkónové alebo terasové stoličky. Pritom je dôležitá odolnosť proti poveternostným vplyvom. Napr. agát je veľmi trvácny a prirodzene odolný proti plesniam a hubám: ideálny materiál na záhradný nábytok. Kov by mal byť nehrdzavejúci a plast odolný proti UV žiareniu. Outdoorový nábytok od Tchibo tieto nároky spĺňa. U nás nájdete okrem pohodlných kresiel aj priestorovo úsporné stoličky bez opierky – ideálne na malé balkóny. Ak by ste chceli stoličky na zimu schovávať, vyberte si stohovateľný model – v pivnici tak budú rozhodne zaberať menej miesta!

Nápadité stoličky pre viac podnetov

Deti sa musia hýbať, zdanlivo stále a všade. Pokojné sedenie neprichádza do úvahy. Vhodné stoličky umožňujú odbúrať túto túžbu po neustálom pohybe a zároveň podporujú aj motoriku, rovnováhu a chrbtové svalstvo. „Kývacie stoličky“ s vydutým podstavcom to hravo umožnia. Vďaka neustálym zmenám držania tela udržujú bdelú pozornosť, takže kývacie stoličky sa hodia aj na robenie domácich úloh za písacím stolom. Rôzne modely stoličiek na aktívne sedenie sa ostatne nájdu aj pre dospelých – majú rovnaké výhody ako detské stoličky!

Dlhodobo kvalitné sedenie so správnou kancelárskou stoličkou

Ľudia, ktorí denne pracujú niekoľko hodín za písacím stolom, by mali popremýšľať o nejakej vhodnej kancelárskej stoličke už len kvôli svojmu chrbtu. Pretože opora chrbtice má z dlhodobého hľadiska zmysel. Praktické sú výškovo nastaviteľné kancelárske stoličky, ktoré možno prispôsobiť výške písacieho stola. Správne držanie tela pri sedení zabraňuje tomu, aby ste za počítačom neustále dvíhali ramená, a predchádza tak preťažovaniu v oblasti ramien a šije. Zároveň zabraňuje tlaku okraja stola proti predlaktiam a narúšaniu prekrvenia rúk pri písaní na klávesnici. Na prácu sú veľmi praktické stoličky s kolieskami, aby bola zaručená určitá pohyblivosť aj pri sedení.
Za bielym písacom stolom s počítačom, lampičkou a odkladacím priestorom sa nachádza hnedá kancelárska stolička.

TCM – kvalita zodpovedajúca Tchibo

Či sú to stoličky z dreva, kovu, alebo plastu: v obchode Tchibo sa môžete spoľahnúť na kvalitné materiály a starostlivé spracovanie. Na tento účel vykonávame pravidelné kontroly kvality podľa stanovených kritérií, a to aj v prípade našich dodávateľov, a na svoje výrobky dávame pečať TCM. TCM znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a našim zákazníkom zaručuje dodržiavanie prísnych požiadaviek na kvalitu.
Stohy drevených dosiek na píle sú základným materiálom mnohých stoličiek.