Schließen
Nástenné hodiny do kúpeľne s teplomerom
14,99
Odtokové sitká, 2 ks
4,99
Meteorologická stanica riadená rádiovým signálom s farebným LCD displejom
27,99
Kôš na bielizeň s kolieskami
22,99
Vákuové úložné vrecia, 2 ks, naležato
6,99
Poťah na žehliacu dosku
9,99
Odstraňovač žmolkov
10,99
Podložka na žehlenie
10,99
Vákuové úložné vrecia, 2 ks, kocka
7,99
Úložný box s vekom
10,99
Dizajnový akumulátorový vysávač
44,99
Retro stolné hodiny
49,99
Skladacie vedro, hranaté
12,99
Nadstavec na odvápnenie vodovodného kohútika
4,99
Elektrický mop na umývanie podláh
119,00
Akumulátorový cyklónový vysávač CLEANmaxx »Pro Power 9196«
119,00
Čističe odtokov, 2 ks
5,99
Naparovacia žehlička Philips »EasySpeed GC1740/20«
27,99
Úložné boxy do zásuviek, 2 ks, malé
7,99
Odkvapkávač na riad
12,99
Úložný box s vekom
10,99
Naparovacia kefa
39,99
Mop s funkciou postrekovania
22,99
Úložné boxy do zásuviek, 2 ks, veľké
8,99
Akumulátorový vysávač a mop Leifheit »Regulus Aqua PowerVac«
279,00
Špeciálna kefa na čistenie a utieranie dosucha
9,99
Valček proti hrdzi
10,99
Odtokové sitko a zátka
6,99
Silikónové hubky, 2 ks
6,99
Odkladací regál, drevo
19,99
1

Potreby do domácnosti: užitoční pomocníci pre poriadok a čistotu

„Ten poriadok sa asi nespraví sám alebo áno?“ Hlavne v rodinách a medzi zamestnanými môže dôjsť k roztržkám kvôli tomu, kto je zodpovedný za poriadok a čistotu. A uprataný domov je pritom tak príjemný. S praktickým a funkčným príslušenstvom do domácnosti sa o ňu stará ľahšie. Ukážeme vám, aké potreby k tomu potrebujete.

Tipy a nápady pre pomocníkov v domácnosti

Ako sa vyhnúť baktériám

V zásade môžeme povedať: nie všetky baktérie sú pôvodcami chorôb. Preto nie je v domácnosti spravidla potrebné používať dezinfekčné prostriedky a ani sa to neodporúča. Väčšinou úplne stačí čistota s použitím bežných čistiacich prostriedkov. V oblasti potrieb do domácnosti to však vyzerá ináč. Hubky, handričky a utierky vymieňajte viackrát do týždňa, pretože práve v nich sa skrýva najviac baktérií. Poprípade ich môžete podľa materiálu vyprať pri teplote aspoň 60 stupňov Celzia. Zvýšená čistota platí aj pre veci, ktoré v domácnosti prichádzajú do kontaktu s potravinami, napríklad doska na krájanie chleba.

Úspora času s pomocníkmi v domácnosti

Ak má pri upratovaní a čistení každá vec svoje miesto, môžete sa sústrediť na procesy a všetky úlohy vykonať za sebou. Netreba pri tom podceňovať prístroje do domácnosti. Sú to pomôcky ako napríklad skladacie dosky alebo robotické vysávače, ktoré vám uľahčia jednotlivé ručné práce alebo vás od nich úplne odbremenia. Ale aj bežné pomôcky ako stierky, vysávače a utierky vám pomôžu, ak sú praktické, dôkladné a dajú sa šikovne odkladať.

Upratovanie domácnosti s deťmi

Deti väčšinou pomáhajú doma rady. Môžu tak mame aj ockovi ukázať, akí sú už veľkí. Hravou formou pomáhania v raných rokoch si deti skoro zvyknú, že domáce práce patria k dennej rutine. Svoje dieťa môžete zapojiť do starostlivosti o domácnosť už od dvoch rokov. Dajte mu ľahké úlohy, ktoré nie sú nebezpečné. Môže vám napríklad podávať štipce pri vešaní bielizne alebo pomáhať pri umývaní zeleniny. Dieťaťu pri tom môžete vysvetľovať, čo práve robíte a hravou formou sa napríklad pýtať na farby predmetov. Čím je dieťa staršie, tým viac mu môžete dávať úlohy, ktoré vie vykonať samostatne, napríklad poutierať stôl alebo poliať kvetiny.

Kreatívne vytváranie pomôcok do domácnosti

Je samozrejmé, že predmety do domácnosti musia byť v prvom rade praktické. Niektoré pomôcky sa však neukladajú do skrine, ale na regál alebo do vitríny. Vtedy nie je na škodu, keď takéto veci aj nejako vyzerajú. Neprinášajú zábavu len pri ich vytváraní, ale nakoniec vás budú motivovať používať ich. Utierku napríklad skrášlite so vzorovaným lemom alebo poháre a škatule popíšte s individuálnymi motívmi a humornými citátmi. Z pomocníkov v domácnosti sa tak zrazu stanú ozdobné prvky, ktoré neplnia už len svoju funkčnú úlohu, ale pútajú pozornosť a dotvárajú atmosféru v miestnosti. Kúsok, ktorý ste si nadizajnovali sami, môžete navyše dať aj ako darček.

Na čo si treba dať pozor pri kúpe potrieb do domácnosti

Stabilný materiál

Ak chcete vykonávať domáce práce s plným nasadením, budete potrebovať potreby, ktoré niečo vydržia. Dôležité sú predovšetkým stabilné materiály. Kvalitný plast nielenže odvádza vodu, ale je aj dostatočne robustný na to, aby vydržal silné pohyby, napríklad drhnutie alebo utieranie. A zvyčajne sa dá ľahko umyť. Dbajte na to, aby boli pomôcky posilnené na najviac namáhaných miestach. Pri domácich pomôckach ako napríklad stierky sú to pohyblivé kĺby. Na úložných boxoch a podobných predmetoch majú byť zosilnené hrany a rohy. Budú tak odolnejšie a spoľahlivo vydržia v domácnosti dlhú dobu.

Špecifické funkcie

Budete prekvapení, koľko potrieb do domácnosti dnes existuje. Špecializované varianty vám uľahčia predovšetkým náročné práce a pomôžu optimálne využiť všetky zákutia vašej domácnosti. Odkladacie pomôcky do rohov, skríň a okolo dverí vám napríklad pomôžu získať praktické úložné priestory. Prostriedky do domácnosti ako antistatické utierky sú vytvarované tak, aby boli vhodné aj do ťažko dostupných výklenkov a na veľké hladké povrchy. Ak máte radi zjednodušenia, vyberte si multifunkčné prostriedky s variabilným príslušenstvom, napríklad rôznymi nadstavcami. Dôležité je to, aby váš prostriedok do domácnosti spĺňal nároky vašej domácnosti.

Objavte kvalitné potreby do domácnosti od Tchibo

Odkladacie priečinky

Uprataný domov si lepšie vychutnáte s našimi odkladacími priečinkami v rôznych veľkostiach a tvaroch: boxy, vrecúška a organizéry so skvelými dizajnmi odstránia každý chaos.

Pomôcky na upratovanie

Naše kefy, handričky a utierky odstránia všetky nečistoty a baktérie. Medzi našimi pomôckami na upratovanie nájdete pomocníka na každú príležitosť.

Náš prísľub vašim potrebám do domácnosti

Kvalita je najdôležitejšou vlastnosťou našich potrieb do domácnosti za dobrú cenu. Zaručuje ju dôkladné spracovanie kvalitných materiálov a takisto vysoké nároky na bezpečnosť a funkčnosť. Naše výrobky navyše prechádzajú prísnymi kontrolami v nezávislých skúšobných inštitútoch. Vidíte to podľa známky TCM, čo je skratka pre Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo).

Ich ďalšie vlastnosti viete rozpoznať okamžite aj pri nákupe cez internet. Môžete tak napríklad lepšie vyhodnotiť ovládateľnosť, materiál, hmotnosť a možnosti použitia. Údajom Max. 2 kg sa vyznačujú naše domáce potreby určené na ľahké použitie. Pri tovare z látky vám údaj 100 % bavlna napovie, že sú mimoriadne savé.