Regál: otvorený a praktický

Na rozdiel od skrine je regál otvorený. Je praktický v prípade, ak sa veci často používajú a musia byť rýchlo poruke. Regál sa navyše stáva „javiskom“ pre vaše dekoračné predmety, knihy alebo zarámované fotografie. V Tchibo sú dostupné rôzne regály – od úzkych políc až po veľké nástenné regály do obývačiek, od klasických regálov po tie neobvyklé. Nechajte sa inšpirovať a pretvorte si svoju miestnosť pomocou nového regálu!
-22 %
Paraván s motívom kvetov
129,00
99,95
Paraván
119,00
-11 %
Okrúhle zrkadlo s lanom
89,95
79,95
Sklápací stojan na oblečenie z masívneho dreva
79,95
Nemý sluha
59,95
Stojací regál z bambusu
39,99
-53 %
Závesný organizér na dvere
12,99
5,99
  • Sklápací stojan na oblečenie z masívneho dreva
Veľa možností zavesenia na tyči na oblečenie a bočných priečkach
89,95
Náhľad
Sklápací stojan na oblečenie z masívneho dreva
Veľa možností zavesenia na tyči na oblečenie a bočných priečkach
89,95
Nástenný regál do predsiene
49,99
Kovový regál do predsiene
99,95
  • Skrinka so zrkadlom a držiakom na uteráky »Vario-Look«
Vymeniteľné vkladacie diely pre sivý alebo svetlosivý dekor
149,00
69,95
Náhľad
-53 %
Skrinka so zrkadlom a držiakom na uteráky »Vario-Look«
Vymeniteľné vkladacie diely pre sivý alebo svetlosivý dekor
149,00
69,95
Vešiak s panelmi
119,00
Stojan na oblečenie
49,99
Malý vešiak
19,99
Zástena
349,00
Regál na knihy s multiplexovými hranami z pravého dreva
349,00
Odkladacia plocha s multiplexovými hranami z pravého dreva
119,00
Vešiak so zrkadlom
179,00
Otvorený úložný modul
119,00
Regál s úložným priestorom
299,00
Uzatvorený úložný modul
159,00
Nástenný regál s nastaviteľnými poličkami
119,00
-14 %
Rebrík na oblečenie
69,95
59,95
Nástenné zrkadlo s odkladacou plochou
99,95
Vešiaková skriňa s lavicou
339,00
Knižnica so zásuvkou
319,00
Paraván
119,00
Stohovateľný regál na topánky, biely
Stohovateľný regál na topánky, čierny
59,95
59,95
Stohovateľný regál na topánky, biely
Stohovateľný regál na topánky, čierny
59,95
59,95
  • Mobilná šatníková skriňa
Prvok z našej série nábytku vo vidieckom štýle
339,00
Náhľad
Mobilná šatníková skriňa
Prvok z našej série nábytku vo vidieckom štýle
339,00
1

Malé a veľké regály

Sotva zahŕňa iné pomenovanie tak rozmanitý nábytok ako „regál“. Od regálu na knihy v obývačke, ktorý vypĺňa celú stenu, cez úzku poličku 30 x 30 do kúpeľne alebo nad písací stôl, až po vzletne dizajnovú policu nad posteľou. Existujú regály, ktoré sa opierajú o stenu, regály, ktoré sú zavesené a regály voľne stojace. Pôdorys regálu môže byť štvorcový, hranatý, trojuholníkový alebo dokonca okrúhly. Dostupný je tiež veľký výber materiálov. Bežné je drevo v rôznych vyhotoveniach, obľúbený je však aj kov, plasty a mriežkovina. Tchibo vzbudí váš údiv rôznorodosťou tohto klasického nábytkového prvku!
Dekoratívny regál: Obývačka zariadená bielym nábytkom v byte v staršom dome, otvorený regál stojaci pri stene, v ktorom vidieť množstvo kníh.

Regál verzus skriňa alebo vitrína

Nevýhody regálu sú zároveň jeho výhodami. Je otvorený a možno vidieť, čo v ňom je. Na skladovanie oblečenia a iných textílií, ktoré sú citlivé na prach, je teda skriňa určite lepším miestom. Aj menej atraktívne veci, ako je vedro na čistenie, zbierky lístkov s poznámkami alebo stohy topánok, budú možno tiež lepšie skryté za dverami alebo v zásuvke. Otvorený regál je tiež veľmi praktický, ak chcete mať veci rýchlo poruke. Okrem toho je veľmi dekoratívny a upútava pozornosť na zväzky kníh, zbierku CD, koreničky alebo rodinné fotografie.
Obývačka so šedým gaučom, bielym TV nábytkom, bielym konferenčným stolíkom a otvoreným, vysokým dreveným regálom s bielymi policami, stojaci pri stene.

Drevo, kov či ich kombinácia?

Typický obývačkový regál či regál na knihy je aj dnes vyhotovený z dreva. Svetlým, nenápadným a cenovo výhodným je ihličnaté drevo, napríklad borovica a smrek. Taktiež svetlým, ale ťažším a ušľachtilejším je regál z javora. Ten, kto si želá výraznejšiu textúru dreva a intenzívnejšie prírodné sfarbenie, môže sa rozhodnúť pre orech, čerešňu alebo dub. Aktuálny priemyselný štýl spája pevné drevené police so štíhlymi kovovými stojanmi. Kov je aj inak obľúbený, najmä pri úzkych regáloch. Napríklad regál 50 x 50 s bielym kovovým rámom vyzerá ako odkladací priestor na spisy vedľa písacieho stola veľmi elegantne.

Regál ako prvok zariadenia

Ak sa väčšie miestnosti využívajú súčasne na viaceré účely, je regál ako rozdeľovač miestnosti pekným a praktickým spôsobom, ako jednotlivé priestory navzájom trochu oddeliť. Regál, ktorý oddeľuje jedálenský stôl od kúta so sedačkou a televízorom, sa dá z jednej strany využiť na servítky, podložky a stolovú dekoráciu. Na druhej strane majú miesto diaľkový ovládač, časopisy, knihy atď. Aj otvorená kuchyňa, pracovisko s písacím stolom alebo posteľ v jednoizbovom byte sa dajú oddeliť regálom ako rozdeľovačom priestoru. Boxy, škatule a spol. poskytujú dodatočnú ochranu pred pozorovaním a pôsobia vždy upratane.

Viacrozmerný, funkčný – regál!

Pokým v obývačke spĺňa regál najmä dekoračnú úlohu, ak je umiestnený inde, má byť predovšetkým praktický a stabilný. Regály vo viacúčelovej miestnosti alebo v komore musia uniesť veľkú váhu. Na zaváraninové fľaše, dózy a zásoby ponúkame priestorovo úsporné úzke police. Praktické sú aj rohové regály, ktoré majú trojuholníkový pôdorys alebo sú v tvare L. Na využitie priestoru nad veľkými domácimi prístrojmi ako je práčka, má Tchibo v ponuke špeciálne práčkové regály. Tieto rámujú prístroj a v hornej časti poskytujú na hlbokých policiach miesto na väčšie veci. Praktické na predmety v domácnosti sú tiež regály so závesnými košmi alebo variabilnou výškou priehradiek.
Regál pre viac odkladacieho priestoru: Mladá žena stojí pred úzkym dreveným špajzovým regálom, na ktorom vidieť viaceré dózy tupperware, a pozerá sa do modrého poznámkového bloku.

Na kvalite nám záleží

Regál musí byť stabilný a odolný. Dôkazom kvality materiálov a spracovania je naša pečať TCM. Naše výrobky spĺňajú najvyššie požiadavky a nesú pečať „Tchibo Certified Merchandise“. Pri výrobe regálu je však dôležitá aj udržateľnosť. V prípade dreva a drevených výrobkov si preto všímajte pečať FSC, znak zodpovedného lesného hospodárstva. Pri škatuliach, boxoch, zásuvkách alebo vložkách z plastu sú recyklačné materiály šetrnejšie k životnému prostrediu.
Kvalitné regály: Detailný záber ma batoľa, sediace pred regálom.