Prebaľovací pult – na jednoduchú a bezpečnú výmenu plienok

Rodičia vymieňajú svojim najmenším plienky päťkrát až desaťkrát denne. Aby sa to dialo bezpečne a pohodlne, je na to potrebný kvalitný a stabilný prebaľovací pult. Úzka alebo skôr široká, ako súprava s iným detským nábytkom alebo jednotlivo: hlavná vec je, že Vaše dieťa leží pohodlne a bezpečne a Vy ho môžete rýchlo a ľahko prebaliť. Objavte sortiment prebaľovacích pultov v obchode Tchibo a pošlite svoju objednávku priamo online!

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky pre Váš hľadaný výraz.
Možno nájdete niečo zaujímavé tu:

Prebaľovací pult ako multifunkčný nábytok

Okrem detskej postieľky je prebaľovací pult alebo prebaľovací stôl najdôležitejším kusom nábytku v detskej izbe. Vytvoríte tak svojmu bábätku trvalú prebaľovaciu plochu, kde mu môžete vymieňať plienky a zároveň získate vďaka zásuvkám, priečinkom alebo poličkám dostatok úložného priestoru pre všetky dôležité pomôcky, ako sú vlhčené obrúsky, plienky alebo rôzne prípravky na ošetrovanie bábätka. Môžete tu tiež uložiť niečo z baby oblečenia tak, aby bolo všetko vždy rýchlo poruke.

Ideálna výška prebaľovacieho pultu

Dobrý prebaľovací pult poskytuje bezpečie a ochranu pre Vaše dieťa a robí výmenu plienok pre Vás i Vaše dieťa čo najpohodlnejšou. Je preto nevyhnutné venovať pozornosť jeho výške. Ak máte výšku okolo 160 cm, ideálna výška prebaľovacieho pultu je 85 cm. Ak máte 170 cm a viac, sú vhodné prebaľovacie pulty s výškou medzi 95 a 105 cm. Dôležité: Nikdy nenechávajte svoje dieťa bez dozoru na prebaľovacej ploche! Pravidlo znie: vždy jedna ruka na bábätku.

Tipy súvisiace s prebaľovacím pultom

Aby prebaľovanie bolo pre Vás a Vaše dieťa čo najjednoduchšie, priestor okolo prebaľovacieho pultu si upravte tak, aby bol praktický, pohodlný a atraktívny. Majte vždy na dosah dôležité ošetrovacie prípravky a vyberte si mäkkú prebaľovaciu podložku, ktorá sa ľahko čistí. Ak chcete svojmu dieťatku spríjemniť prebaľovanie, pripevnite nad úložné miesto pohyblivú hračku, zaveste okolo detské obrázky alebo ozdobte steny.

Rôzne varianty prebaľovacích pultov

Niektoré prebaľovacie pulty sa vyznačujú rôznymi osobitosťami – príkladom je prebaľovacia kombinácia s vaničkou alebo prebaľovací pult na kolieskach, ktorý môžete ľahko posúvať z bodu A do bodu B. Chceli by ste pult využiť aj potom, keď Vaše dieťa vyrastie z veku, v ktorom ho treba prebaľovať? Dbajte na to, aby bol prebaľovací nadstavec namontovaný osobitne a mohol sa znovu odmontovať. Takto môžete z nábytku pre bábätko behom chvíľky urobiť šatník.

Nadstavec na prebaľovanie na rôzne kusy nábytku

Ak máte vo svojom byte málo miesta, existuje aj alternatíva k prebaľovaciemu pultu: nadstavec na prebaľovanie. Môžete ho použiť na konvenčnej komode alebo práčke. Je dôležité, aby ste nadstavec na prebaľovanie správne namontovali.

Čo je dôležité pri kvalitnom prebaľovacom pulte

Všetci rodičia sa zhodujú v jednom bode: Bezpečnosť dieťaťa je vždy na prvom mieste. Prebaľovací pult by preto mal spĺňať určité kritériá: vysoká kvalita a stabilita tu majú nesmierny význam. Preto sú naše prebaľovacie pulty vyrobené z robustného dreveného masívu ideálne, napríklad v jednoduchej bielej farbe do izby pripomínajúcej krásny vzhľad vidieckeho domu.