Písací stôl: Ergonomická a dobre organizovaná práca

Čo rozumiete pod slovom písací stôl závisí od toho, na aký účel ho potrebujete. Tí, ktorí doma vybavujú papierovačky len z času na čas a potrebujú dokumenty len niekde odložiť, majú inú predstavu o písacom stole ako niekto, kto stôl využíva pravidelne a sedí nad ním denne niekoľko hodín. V Tchibo nájdete obe varianty: menší písací stôl na doma, aj komfortný model pre pracovňu.
-12 %
Regál s písacím stolom
319,00
279,00
-8 %
Skrinka s vysúvateľnou pracovnou plochou
249,00
229,00
Rohový písací stôl
549,00
-28 %
Sekretár a písací stôl
319,00
229,00
  • Kancelárska stolička, svetlosivá
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
159,00
Náhľad
Kancelárska stolička, svetlosivá
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
159,00
-16 %
Sekretár »Eklund« so zásuvkami
299,00
249,00
Písací stôl »CN3«
429,00
-5 %
Multifunkčný stôl
339,00
319,00
-11 %
Sekretár »Bekeson«
449,00
399,00
Stolík s obrubou po bokoch, biely
Stolík s obrubou po bokoch, sivý
319,00
319,00
Stôl s rýchlo namontovateľnými nohami
319,00
-11 %
Trojuholníkový stôl
179,00
159,00
Písací stôl s výklopnými priehradkami
399,00
Stolík s obrubou po bokoch, biely
Stolík s obrubou po bokoch, sivý
319,00
319,00
-12 %
Rozkladací písací stôl z masívneho dreva
399,00
349,00
Sklenený písací stôl »CN3« s kolieskami
199,00
Kovový písací stôl »CN3« s výklopnými dvierkami, biely
399,00
Kovový písací stôl »CN3« s výklopnými dvierkami, čierny
399,00
Písací stôl s úložným priestorom
399,00
Základný písací stôl
179,00
Písací stôl s úložným priestorom
319,00
Písací stôl so zásuvkou
319,00
Písací stôl v tvare lichobežníka
279,00
Rohový písací stôl s hranami chránenými dyhou
319,00

Písací stôl do domácnosti

Ak hľadáte písací stôl, ktorý Vám doma poslúži na vybavenie prípadných papierovačiek, zrejme ho umiestnite do obývacej izby alebo jedálne. Vlastná pracovňa príp. kancelária v takomto prípade nie je potrebná. To ale vyžaduje, aby stôl nezaberal príliš veľa miesta a pôsobil primerane aj po vizuálnej stránke. Praktický a zároveň pekný môže byť malý písací stôl z dreva alebo jeho decentný variant s nohami či podstavcom, so stolovou doskou zo skla, dreva či drevotriesky.

Písací stôl s vlastným úložným priestorom

K atraktívnosti písacieho stola prispieva aj to, ak nie je preplnený papiermi a malými predmetmi. Ideálnym riešením sú prvky so zásuvkami zabudovanými v spodnej časti, nástavce alebo k stolu patriaci regálový prvok. K uskladneniu dokumentov sú praktické stojacie zakladače, pre spinky, lepiace pásky a iné kancelárske potreby zas prídu vhod malé zásuvky. Tisícky doplnkov pre udržanie poriadku na písacom stole nájdete v sortimente Tchibo. Prezrite si online shop a vyberte si k udržaniu poriadku praktické organizéry!

Okolie písacieho stola

Ak sa rozhodnete pre jednoduchý variant písacieho stola bez spodnej konštrukcie, ako je napríklad sklenená doska na elegantných kovových nohách, mali by ste zvoliť vhodné miesto. Najjednoduchším riešením je umiestnenie písacieho stola vedľa police, v ktorej je miesto pre zakladače, faktúry, lepidlá, pečiatky a písacie potreby. Alternatívou je štýlová skrinka s malými a veľkými priečinkami. Ak preferujete prázdny písací stôl, pre laptop alebo počítač sa hodí samostatný počítačový stolík, ktorý sa dá v ideálnom prípade prispôsobiť aj do potrebnej výšky.

Písací stôl pre pravidelnú prácu a pre kanceláriu

Ak pracujete na homeoffice alebo zariaďujete kanceláriu, nároky na písací stôl sú úplne odlišné. Pri kancelárskom nábytku stojí v popredí jeho funkcia. Písací stôl musí byť dostatočne veľký pre monitor, klávesnicu, potrebné podklady a aj na niečo extra. Veľmi veľa miesta ponúkajú rohové písacie stoly v L-forme, ktoré navyše optimálne sadnú do nejednej miestnosti. Niektoré modely majú vďaka integrovanej spodnej konštrukcii alebo regálovému prvku ešte dostatok miesta pre tlačiareň, kancelárske potreby a zakladače na spisy. Tip: chaosu s otravnou kabelážou pod písacím stolom je vďaka organizéru káblov koniec – pozrite si praktické kancelárske vybavenie!

Dbajte pri písacom stole na výšku a držanie tela pri sedení

V Tchibo nájdete veľký výber písacích stolov, ktoré sú určené pre koncentráciu a ustavičnú prácu. K tomu patria aj písacie stoly s nastaviteľnou výškou, pretože sú dobrým riešením pre ergonomické sedenie. Kancelárska stolička a písací stôl by mali byť vzájomne prispôsobené do vhodnej výšky, aby bol chrbát v správnej pozícii, ramená voľne viseli a predlaktia boli jemne položené. Kto má rád písací stôl s pevnými nohami, môže si vybrať stoličku s nastaviteľnou výškou, pri ktorej sa dá ideálne nastaviť aj poloha operadla.

Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Kvalita predstavuje v Tchibo vysokokvalitné materiály a spracovanie. Výsledkom toho je dlhodobá životnosť. Šetria sa zdroje a chráni sa životné prostredie. Pre našich zákazníkov je dodržanie nárokov kvality rozoznateľné vďaka označeniu TCM, ktoré znamená „Tchibo Certified Merchandise“. Práve pri písacích stoloch a ďalšom nábytku kladieme dôraz na udržateľne produkované drevo. Označenie "S FSC®-certifikovaným drevom" Vám garantuje, že pochádza zo zodpovedného lesného hospodárstva.