Sedačka na uvoľnenie a pritúlenie

Sedačka je stelesnením uvoľnenia a pohody doma a je jedno, či ste sám/sama, s partnerom alebo s celou rodinou. Slovo „sofa“ (sedačka po anglicky) je arabského pôvodu a znamená „čalúnená lavica“ – a to presne vystihuje jej účel: sedačka či gauč je teda miesto v byte, kde sa chceme cítiť úplne pohodlne. Preto sú sedačky k dispozícii v rôznych vyhotoveniach. Ktoré z nich Vám najlepšie vyhovuje, závisí v neposlednom rade od priestoru, ktorý máte k dispozícii. V Tchibo nájdete atraktívny výber sedačiek. Nechajte sa inšpirovať!
Rohová rozkladacia pohovka s pružinovým jadrom a úložným priestorom
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
1 339,00
  • Dvojmiestna pohovka z dreva s certifikátom FSC®
599,00
279,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 279,00 €
-53 %
Dvojmiestna pohovka z dreva s certifikátom FSC®
599,00
279,00
Dizajnová pohovka, 3-miestna – od SCAPA, antracitová
899,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, krémová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, krémová
1 699,00
1 699,00
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlosivá
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlozelená
799,00
799,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, antracitová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, antracitová
1 339,00
1 699,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, krémová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, krémová
1 699,00
1 699,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, antracitová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, antracitová
1 339,00
1 699,00
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlosivá
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlozelená
799,00
799,00
Prvok modulárnej pohovky SCAPA »Berlin«, bez opierok na ruky
499,00

Klasická sedačka: dvojmiestna, trojmiestna sedačka alebo sedacia súprava

Sedačka je v mnohých obývacích izbách najčastejšie používaným kusom nábytku. Trojmiestna sedačka je dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú klasický nábytok. Dvojmiestna sedačka postačuje v single domácnostiach alebo domácnostiach párov s menším priestorom. Dvojmiestna sedačka však nie je vhodná na ležanie. Ak sa radi túlite na sedačke večer pri sledovaní televízie alebo čítaní, je lepšie ak si zaobstaráte väčšiu sedačku. Ak máte veľkú obývačku alebo potrebujete usadiť viac osôb, dobrým nápadom je tradičná zostava tri-dve-jedna vrátane kresiel. V menších miestnostiach však táto zostava môže pôsobiť stiesňujúco.

Rohová sedačka: elegantné riešenie pre malé miestnosti

Ak chcete svoj obytný priestor využiť naplno, rohová sedačka ponúka možnosť úspory miesta. Vďaka tvaru L na nej môžu pohodlne ležať dve osoby. Na rozdiel od voľne stojacej sedačky sa tu využije každý roh miestnosti, pretože rohová sedačka sa z oboch strán dotýka stien. Nepôsobí masívne, ale elegantne zapadne do rohu miestnosti. Tento typ sedačky je vhodný najmä do malých obývacích izieb.

Veľká sedačka: Veľa miesta pre celú rodinu

Ak máte rodinu alebo pravidelne pozývate hostí, ideálna je takzvaná sedačka typu „big sofa“. Veľkosť sa skrýva už v názve, pretože tento kus nábytku poskytuje miesto pre štyri a viac osôb. Veľké sedačky – známe tiež ako mega sedačky – majú nadpriemerne veľkú plochu na sedenie a sú mimoriadne hlboké. Ich príslušenstvo tvorí množstvo vankúšov, čím vytvárajú útulnú atmosféru a prinesú večery plné relaxácie s deťmi alebo Vašimi priateľmi.

Rozkladacia sedačka: multifunkčná pre malé izby alebo hosťovskú izbu

Pre nezadaných, ktorí žijú v jednoizbovom byte, je rozkladacia sedačka alebo rozkladací gauč multifunkčnou alternatívou, ktorá ušetrí veľa miesta. Sedačka, používaná na sedenie počas dňa, sa večer zmení na posteľ. Pri zariaďovaní miestnosti sa uistite, či je možné sedačku ľahko rozložiť bez toho, aby Vám prekážala. Rozkladacia sedačka je ideálna aj do hosťovskej izby alebo do študentskej izby. Prikrývky a vankúše môžete počas dňa uložiť buď do skrinky na lôžkoviny alebo do šatníka. Tchibo Vám ponúka veľký výber rozkladacích sedačiek v rôznych štýloch: určite tu nájdete aj svoju obľúbenú.

Správne čistenie sedačky

Nábytok, ktorý používate každý deň, vyžaduje pravidelné čistenie. To, čím sedačku vyčistíte, závisí od materiálu sedačky. Na odstránenie chĺpkov, chuchvalcov a omrviniek je nevyhnutný vysávač. Ak má Vaša sedačka látkový poťah, najlepšie je, ak malé škvrny odstránite okamžite. Platí nasledujúce: čistite pohybom v jednom bode namiesto rozotierania. Často stačí vlhká handrička s prostriedkom na umývanie riadu. Sóda bikarbóna pomáha pri nepoddajných nečistotách. Dobrou voľbou sú aj parné čističe. Kožená sedačka sa dá dokonale vyčistiť vlhkými detskými obrúskami. Potom sedačku dôkladne vytrite dosucha!

Pečať TCM sa vyznačuje stálou kvalitou

Ak sa rozhodnete pre sedačku od Tchibo, kupujete si kvalitný kus nábytku. Zárukou toho je pečať „TCM“, ktorá znamená „Tchibo Certified Merchandise“. Všetky naše výrobky podliehajú prísnej kontrole kvality počas celého výrobného procesu. Používame iba vybrané materiály a tiež zabezpečujeme, aby naši dodávatelia dodržiavali naše vysoké štandardy kvality.