Pohovka pre oddych a túlenie sa

Pohovka je symbolom pre útulnosť v pohodlí domova, či už pre jednotlivca, partnerov alebo celú rodinu. Anglický výraz sofa má arabský pôvod a v preklade z originálneho suffah znamená „čalúnená lavica“ – presne to opisuje jej účel: Sedačka je miestom v obývačke, na ktorom sa chceme cítiť pohodlne. Preto ju nájdete v mnohých rôznych prevedeniach. Ktorá z nich vyhovuje práve Vám, závisí v neposlednom rade od voľného priestoru vo Vašej miestnosti. V Tchibo nájdete atraktívny výber pohoviek. Nechajte sa inšpirovať!
Rohová rozkladacia pohovka s pružinovým jadrom a úložným priestorom
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
1 339,00
  • Dvojmiestna pohovka z dreva s certifikátom FSC®
599,00
279,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 279,00 €
-53 %
Dvojmiestna pohovka z dreva s certifikátom FSC®
599,00
279,00
Dizajnová pohovka, 3-miestna – od SCAPA, antracitová
899,00
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlosivá
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlozelená
799,00
799,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, antracitová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, antracitová
1 339,00
1 699,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, krémová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, krémová
1 699,00
1 699,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, antracitová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, antracitová
1 339,00
1 699,00
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vľavo, krémová
Rohová pohovka Scapa s rohovou časťou vpravo, krémová
1 699,00
1 699,00
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlosivá
Trojmiestna pohovka Scapa, svetlozelená
799,00
799,00
Prvok modulárnej pohovky SCAPA »Berlin«, bez opierok na ruky
499,00
Lavica s odkladacou plochou
199,00

Sedačkové klasiky: Dvojmiestne, trojmiestne pohovky alebo sedacie súpravy

Sedačka je v mnohých obývačkách najpoužívanejším kusom nábytku. Kto preferuje klasiku, vyberie si z trojmiestnych pohoviek. Pre single domácnosť alebo páry s menším priestorom postačí aj dvojmiestna pohovka. Pre dvojicu sa však nehodí na ležanie. Ak sa po večeroch chcete natiahnuť na sedačke pred televízor alebo si niečo prečítať, zvoľte radšej dlhší model pohovky. Ak máte väčšiu obývačku a v domácnosti žije viac ľudí, príde vhod 3-, 2-, 1-miestna sedacia súprava vrátane kresla. V menších miestnostiach ale môže pôsobiť príliš tesne.
Ideálne využitie obývačky: Šedá, moderná rohová sedačka s dvomi okrúhlymi stolíkmi a stojacou lampou.

Rohová pohovka: Elegantné riešenie pre malé miestnosti

Ak chcete svoj obývací priestor využiť optimálne, umiestnite rohovú sedačku na priestorovo úsporné miesto. Vďaka pohovke vo tvare L si na ňu môžu pohodlne ľahnúť aj dvaja. Na rozdiel od voľne stojaceho kresla sa rohová pohovka využije v každom uhle miestnosti, keďže je možné ju umiestniť k stene z oboch strán. Nepôsobí mohutne, ale elegantne sadne do rohu každej izby. Tento typ pohovky je vhodný najmä pre malé obývacie izby.
Miesto pre celú rodinu: Rodičia sedia so svojimi dvomi deťmi na pohodlnej veľkej sedačke bielej farby.

Veľká pohovka: Veľa miesta pre celú rodinu

Či už máte rodinu alebo často pozývate návštevy, príde vhod typ pohovky známy ako „Big Sofa“. Už názov napovedá, že tento kus nábytku ponúka miesto pre štyri alebo viac osôb. Big Sofa pohovky – známe aj pod názvom Mega pohovky – ponúkajú nadmerne veľa miesta na sedenie a sú obzvlášť hlboké. Ak ich doplníte mnohými vankúšmi, spravíte z nich útulné miesto pre pohodové večery s deťmi alebo priateľmi.

Rozkladacia pohovka: Multifunkčná pre malé miestnosti alebo hosťovské izby

Pre jednotlivcov, ktorí bývajú v jednoizbovom byte, je rozkladacia pohovka alebo pohovka na spanie univerzálnou alternatívou, ktorá ušetrí veľa miesta. Počas dňa ju využijete ako sedačku, v noci pred spánkom ju zase prerobíte na posteľ. Pri zariaďovaní izby sa uistite, že rozkladanie pohovky bude bezproblémové a nič nebude brániť jej vysúvaniu. Rozkladacia pohovka sa hodí perfektne pre hosťovské izby alebo do detskej izby. Paplóny a vankúše môžete počas dňa skladovať v úložných priestoroch postele alebo skrini. Tchibo ponúka veľký výber rozkladacích pohoviek rôznych štýlov: určite medzi ním nájdete aj svojho favorita.

Správne čistenie pohovky

Kus nábytku, ktorý denne využívate, si vyžaduje pravidelnú údržbu. Čo k tomu potrebujete, závisí od materiálu Vašej pohovky. Vysávač je nevyhnutnosťou, ak potrebujete odstrániť vlasy, prach alebo omrvinky. Ak má Vaša sedačka látkový poťah, je najlepšie čo najskôr odstrániť aj malé škvrny. Pritom platí: namiesto drhnutia jemne stierať. Častokrát postačí navlhčená utierka, pri zažratých nečistotách zase sóda bikarbóna. Dobrou voľbou sú aj parné čističe. Kožená sedačka sa dá skvele vyčistiť s vlhčenými detskými utierkami. Na záver je vhodné utrieť čistené miesto dosucha.
Čistenie šedej pohovky s vysávačom.

TCM pečiatka je symbolom nepretržitej kvality

Kto sa rozhodne pre pohovku od Tchibo, získa vysokokvalitný kus nábytku. Pečiatka TCM je zárukou kvality a označuje „Tchibo Certified Merchandise“. Všetky naše produkty podliehajú počas celého výrobného procesu kontrole kvality. Používame len vybrané materiály a dbáme na dodržiavanie našich najvyšších štandardov kvality aj pri výbere našich dodávateľoch.
Pohodlie vďaka dobrej kvalite: Smejúce sa dieťa leží na sedačke, zatiaľ čo mama číta knihu.