Nočný stolík: praktické miesto na odkladanie a dizajnový objekt

Večer je to posledná vec, ktorú vidíte, a ráno prvá – už to sú dva dôvody, prečo by ste si mali zaobstarať nočný stolík, ktorý sa Vám páči. Nejde však len o dizajn, stolík musí byť navyše praktický: musí ponúkať miesto na lampičku, práve rozčítanú knihu a budík, prípadne by mal mať aj malú zásuvku na lieky, vreckovky alebo iné maličkosti. V obchode Tchibo nájdete rôzne nočné stolíky a tipy ku kúpe vhodného modelu.
Odkladací stolík, okrúhly
62,95
  • Nočný stolík
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
89,95
Náhľad
Nočný stolík
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
89,95
Odkladací stolík v tvare C
79,95
-33 %
Odkladacie stolíky s odkladacou plochou, 2 ks
89,95
59,95
€/ks 29,98
Regál na rastliny »Skede«, veľký
Regál na rastliny »Skede«, malý
119,00
99,95
-24 %
Nočný stolík »Eklund« so zásuvkou
119,00
89,95
Nočný stolík »Bekeson«
119,00
Nočný stolík so zásuvkou
119,00
  • Nočný stolík
Vďaka svojej výške sa hodí aj k posteli typu Boxspring
99,95
Náhľad
Nočný stolík
Vďaka svojej výške sa hodí aj k posteli typu Boxspring
99,95
Otvorený konferenčný stolík »CN3«, žltý
159,00
Odkladací stolík s úložným priestorom a plochou na sedenie, žltý
159,00
Stolík s podnosom
79,95
Kovový odkladací stolík »CN3« so zásuvkou, sivý
179,00
Kovový odkladací stolík »CN3« so zásuvkou, čierny
179,00
Kovový konferenčný stolík »CN3«, otvorený, čierny
149,00
Kovový odkladací stolík »CN3« so zásuvkou, biely
179,00
Kovový konferenčný stolík »CN3«, otvorený, sivý
149,00
Kovový konferenčný stolík »CN3«, otvorený, biely
149,00
-28 %
Kovový konzolový stolík »CN3« so zásuvkou, celočierny
279,00
199,00
Nadstavec na písací stôl
79,95
Kontajner na kolieskach »CN3« s 3 zásuvkami, čierny
319,00
-30 %
Box na rastliny, čierny
99,95
69,95
-30 %
Box na rastliny, biely
99,95
69,95
Regál na rastliny »Skede«, veľký
Regál na rastliny »Skede«, malý
119,00
99,95
Odkladacie stolíky z akrylu, 2 ks, žlté
179,00
€/ks 89,50
Box na rastliny, modrý
119,00
Nočný stolík
179,00

Nočný stolík = stôl na noc?

Kto navečer zvykne čítať v posteli, vie ho oceniť – nočný stolík. Je to plocha na umiestnenie dôležitej lampy a odloženie knihy, keď sa už človeku zatvárajú oči. Miesto tu nájdu aj okuliare a takisto pohár vody, sponka do vlasov alebo všetky ostatné veci, ktoré by ste mali večer, v noci alebo skoro ráno radi poruke. Aby sa na nočný stolík všetko zmestilo, mal by byť široký aspoň 30 cm a mal byť mať jednu alebo niekoľko malých zásuviek. V stolíku je možné uschovať aj lieky, šperkovnicu alebo lístok či zošit na dôležité myšlienky.
Svetlo na nočnom stolíku pre pohodu: vedľa dvojlôžkovej postele, na ktorej sú položené hnedá posteľná prikrývka a béžové dekoračné vankúše, je umiestnený drevený obdĺžnikový nočný stolík s okrúhlou lampičkou.

Lampička na nočnom stolíku

Podľa toho, čomu sa radi venujete pred spaním, potrebujete viac alebo menej svetla. Svetlo má byť príjemné, dostatočne svetlé, ale nemá oslňovať – výber lampičky na nočný stolík by ste si preto mali dobre premyslieť. Dbajte tiež na to, aby nočný stolík a lampička boli svojou výškou vo vzájomnom súlade. Ak sa v obchode Tchibo rozhodnete pre skôr vysoký nočný stolík, podstavec lampičky nemusí byť taký vysoký. V opačnom prípade je len sotva možné dostať z nízkeho nočného stolíka s malou guľovou lampičkou dosť svetla na Váš časopis. Hlavne pri pružinovej posteli by nemal byť nočný stolík príliš nízky, pretože už samotná posteľ je vyššia než v bežných prípadoch.
Okrúhly nočný stolík z dreva je postavený vedľa dvojlôžkovej postele, na ktorej sú položené dva béžové dekoračné vankúše zdobené čiernymi špirálami z kvetov.

Nočný stolík vhodný k Vášmu štýlu

Pokiaľ ide o dizajn, svoju úlohu zohrávajú tvar a farba, ale aj materiál. Podľa Vášho vkusu máte aj pri nočnom stolíku, podobne ako pri všetkých častiach nábytku, na výber z najrôznejších štýlov. Možnosti sú teda široké – od nočného stolíka v antickom vzhľade až po futuristický model zo skla alebo žiadaný nočný stolík v retro štýle v sviežich farbách. Mimoriadne obľúbený je aj škandinávsky štýl so svetlým drevom, na ktorý často natrafíte aj pri nábytku od Tchibo. Klasikou je potom nočný stolík z buku alebo borovice v kombinácii s bielou. Masívny buk je navyše veľmi robustný, vzácny a má dlhú životnosť.

Otázka tvaru – hranatý, okrúhly alebo zakrivený

Tradičný nočný stolík je štvorhranný a má štvorcovú alebo mierne obdĺžnikovú plochu. No aj pri tvare existujú veľmi odlišné varianty. Napríklad okrúhly nočný stolík dodá spálni dekoračný, ležérny akcent. Aj nočné stolíky, ktoré sa na stenu montujú voľne zavesené, sú k dispozícii v zakrivenom alebo skôr hranatom tvare – podľa materiálu sú buď veľmi ľahké, alebo skôr robustné. Praktický na presúvanie je nočný stolík na kolieskach. V ponuke Tchibo nájdete mimochodom nielen nočné stolíky rôznych tvarov, ale aj lampy, postele, komody a mnohé ďalšie doplnky do spálne.

Nočný stolík vyzerá dobre aj v kúpeľni či predsieni

Nočný stolík nemusíte mať nevyhnutne vždy len v spálni. Nejaká malá komoda s nočným stolíkom vyzerá absolútne úžasne aj v predsieni, keď si chcete uschovať dôležité veci, ktoré potrebujete mať rýchlo poruke: zväzok kľúčov, okuliare, cestovný lístok či rúž. Nočný stolík v predsieni sa perfektne hodí aj ako miesto na odkladanie mincí, šálu alebo rukavíc. Ak máte malú kúpeľňu a okrem skrinky so zrkadlom potrebujete ešte trochu toho odkladacieho priestoru na svoje pomôcky, je vhodné si aj sem zaobstarať nejaký malý nočný stolík. Mimoriadne pekne tu pôsobí napríklad morský dizajn v modrobielom prevedení.
Obdĺžnikový biely nočný stolík so zásuvkou, na ktorom sa nachádzajú dve keramické srdcia, jeden pletený drevený veniec aj lampička, je postavený v predsieni pred bielou stenou.

Náš prísľub kvality

Aby sme našim zákazníkom zaručili stabilne vysokú kvalitu, vykonávame pravidelne prísne kontroly v rámci celého procesu výroby našich výrobkov. Vysoké nároky máme aj pri výbere materiálov a surovín. Po úspešnej kontrole označíme naše výrobky našou pečaťou kvality TCM – „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). Tak môžete mať istotu, že ste sa rozhodli pre kvalitný výrobok, ktorý Vám azda bude dlho robiť radosť. To platí pre nábytok od záhradnej lavičky až po nočný stolík, ale aj pre všetky ostatné výrobky od Tchibo.
Mladá matka leží so svojím malým dieťaťom v posteli a číta mu z knihy, zatiaľ čo na nočnom stolíku svieti lampa.