Lavica – posaďte sa, prosím!

Lavica je ako pozvánka, aby ste si sadli a prekrížili si nohy. Vyzerá lákavo, takmer bez ohľadu na dizajn. Zaujme v interiéri aj exteriéri, v kuchyni či jedálni, alebo aj na balkóne. Klasická kuchynská lavica je kus nábytku s veľkým pôvabom. Lavicu odolnú proti poveternostným vplyvom v záhrade nemusíte odkladať a pozýva Vás na posedenie pri prvých slnečných lúčoch. Rozhliadnite sa v Tchibo a – posaďte sa!

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne výrobky z tejto kategórie.

Nenašli ste, čo hľadáte?

Začnite odoberať náš Newsletter a budete vždy dobre informovaní!
Viac informácií

Tu nájdete aktuálne výrobky e-shopu Tchibo:

Od škandinávskych lavíc až po lavice odolné proti poveternostným vplyvom

Klasická lavica je lavica v kuchyni. Je vyrobená zo svetlého dreva alebo natretá nabielo a disponuje veľkým úložným priestorom pod sklopným sedadlom. Je praktická a púta pozornosť. Ak chcete škandinávsky štýl ešte zdokonaliť, zakryte lavicu pruhovanou látkou alebo na ňu položte vankúše vo veselých farbách. Lavica so starožitným vzhľadom, vyrobená z tmavého dreva a zakrivenými nohami vyzerá dobre tak v kuchyni, ako aj v jedálni, alebo v zimnej záhrade. V Tchibo nájdete okrem toho aj mnoho iného: Do predsiene sa hodí úzka lavica bez operadla, do detskej izby sú ideálne malé modely v žiarivých farbách a lavica do záhrady by mala byť odolná proti poveternostným vplyvom.
Lavica ako stredobod kuchyne: Mladá žena sedí so psom na bielej lavici v kuchyni.

Lavica do kuchyne a jedálne

Ak máte vo svojej kuchyni dostatok miesta pre stôl, stojíte pre rozhodnutím, či si zaobstarať vhodné stoličky alebo lavicu. Na rozdiel od stoličiek sa lavica tak ľahko neposunie. Na druhej strane ju neprehliadnete – akoby tvorila súčasť miestnosti. Vďaka pohodlným operadlám sa rýchlo stane stredobodom kuchyne alebo najobľúbenejším miestom pri jedálenskom stole. Praktický tip pre kuchyňu a jedálenský stôl: Vyberte si lavicu s poťahom vyrobeným z materiálu, ktorý je nenáročný na údržbu, pretože nikdy úplne nepredídete rozliatiu nápojov či omrvinkám.
Urobte si jednoducho pohodlie: Útulná rohová lavica v obývacej izbe pred výklenkom okna zdobená množstvom farebných vankúšov.

Čajová prestávka v obývacej izbe alebo zimnej záhrade

Ak hľadáte lavicu do obývačky alebo napríklad aj do zimnej záhrady, môže byť tiež čalúnená. Podobne ako gauč, aj lavica slúži na pohodlné posedenie pri káve alebo oddychové čítanie. A keď máte chvíľku nerušeného pokoja, môžete pohodlne vyložiť nohy a na okamih si zdriemnuť. V kuchyni stačí lavica široká asi 120 cm a ako trojmiestna sedačka v obývacej izbe môže byť trochu širšia. V Tchibo nájdete aj čalúnené lavice, ktoré z hľadiska pohodlia nijako nezaostávajú za sedačkou či leňoškou.

Malá a praktická: lavica do predsiene a šatne

Ako si obúvate topánky? Najlepšie posediačky. Lavica do predsiene a šatne má aj iné praktické výhody. V Tchibo nájdete rôzne modely lavíc do chodby, ktoré sa vyznačujú malou a kompaktnou veľkosťou a majú pod sedadlom jednu alebo viac priehradiek, zásuviek alebo košíkov. Lavicu je možné použiť aj na odloženie šálov a čiapok, nákupných tašiek alebo topánok. Máme tiež vhodné šatníky, vešiakové lišty alebo stojacie vešiaky na šaty do predsiene. Vďaka tomu sa Váš vstupný priestor stane Vašou vizitkou!

Uprednostňujete slnko alebo tieň: lavice do exteriéru

Nájde si svoje miesto medzi kvetináčmi, na balkóne alebo aj pod stromom v záhrade: lavica je kus nábytku, ktorý aj v exteriéri navodí tú správnu atmosféru. Pri výbere máte širokú škálu možností, od tradičného liatinového modelu až po modernú lavicu s rovnými líniami, vhodnú na terasu. S trochou kreativity si lavicu môžete zhotoviť aj sami z paliet. S veľkými poduškami a dekoratívnymi vankúšmi vytvoríte spoločenský nábytok s kultovým faktorom! Ak hľadáte drevenú lavicu na záhradu alebo balkón, je dobrou voľbou agátové drevo, pretože je mimoriadne trvácne a odolné proti plesniam.
Lavica do exteriéru: žena po práci v záhrade oddychuje na bielej lavičke v záhrade.

Zaručená kvalita v Tchibo

Spoločnosť Tchibo kladie veľký dôraz na ponúkanie kvalitných služieb zákazníkom. Platí to pre všetky výrobky z nášho sortimentu, vrátane nábytku. Pri kúpe lavice s pečaťou TCM sa môžete spoľahnúť na trvácnosť a starostlivé spracovanie. TCM znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a zahŕňa pravidelné kontroly kvality, ako aj splnenie tých najvyšších požiadaviek na materiály, dodávateľov a výrobu. Je jedno, či vnútri alebo vonku: keď stavíte na Tchibo, sedí sa Vám dobre!
Je to vec dôvery: dedko sedí vonku na lavici so svojím vnukom, dotýkajú sa čelom a pozerajú sa na seba.