Kreslá - klasické, praktické a pohodlné

Kreslá sú nevyhnutné pre maximálnu pohodu medzi svojimi štyrmi stenami. Tieto praktické kusy nábytku, od klasického krídlového kresla až po pohodlné ležadlo, sa dajú použiť na rôzne účely. Aby sa Vaše nové sedenie stalo skutočným obohatením, malo by sa hodiť na zamýšľané miesto použitia. Ukážeme Vám, ktoré varianty sú k dispozícii a na čo by ste si mali dať pozor. Svoje nové kreslá si môžete objednať práve teraz online na Tchibo!
Dizajnové kreslo s podnožkou – od SCAPA, béžové
Dizajnové kreslo s podnožkou – od SCAPA, antracitové
279,00
279,00
Dizajnové kreslo s podnožkou – od SCAPA, béžové
Dizajnové kreslo s podnožkou – od SCAPA, antracitové
279,00
279,00
  • Kreslo s podnožkou
349,00
299,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 299,00 €
-14 %
Kreslo s podnožkou
349,00
299,00
  • Kreslo s menčestrovým poťahom
319,00
199,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 199,00 €
-37 %
Kreslo s menčestrovým poťahom
319,00
199,00
Kreslo s vysokým operadlom, antracitové
Kreslo s vysokým operadlom, béžové
549,00
549,00
Kreslo s vysokým operadlom, antracitové
Kreslo s vysokým operadlom, béžové
549,00
549,00
  • Taburetka s výpletom
159,00
139,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 139,00 €
-12 %
Taburetka s výpletom
159,00
139,00
Taburetka z masívneho dreva, šalviová
69,95
  • Samostatné kreslo s podnožkou, tmavosivé
  • Samostatné kreslo s podnožkou, staroružové
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
349,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 199,00 €
-42 %
Samostatné kreslo s podnožkou, tmavosivé
Samostatné kreslo s podnožkou, staroružové
Prvok z našej série nábytku v severskom štýlePrvok z našej série nábytku v severskom štýle
349,00
349,00
199,00
Žiaľ už vypredané

Ktoré kreslo je to pravé?

Pri kúpe kresla treba predovšetkým zvážiť, aký účel má nový kus nábytku spĺňať. Doplnok k existujúcej pohovke by mal určite zabodovať skvelým komfortom sedenia a útulným operadlom. Dbajte na to, či má nové kreslo ladiť s Vaším starým nábytkom, alebo má dokonca vytvárať nové akcenty. Chcete dekoratívny alebo praktický kúsok? V prvom prípade prichádzajú do úvahy napríklad klasické kreslá typu wingback alebo club, zatiaľ čo relaxačné a masážne kreslá bodujú špeciálnymi funkciami navyše. Nechajte sa viesť svojím vkusom v Tchibo nájdete potrebné informácie o rôznych modeloch kresiel.
Klasika medzi kreslami: tmavé klubové kreslá s malým príručným stolíkom a čiernou stojacou lampou v obývačke.

Skutočná klasika: krídlové kreslá a klubové kreslá

Vysoké operadlá, vypuklé boky a široké opierky hlavy pripomínajúce uši - krídlové kreslo je klasický kus nábytku, ktorý prišiel do módy v 17. storočí na ochranu pred prievanom. Dnešné dobre zateplené byty už síce nemajú neutesnené okná, ale vďaka krídlovým kreslám môžu stále vyžarovať istý kráľovský šarm. Veď sedací nábytok sa kedysi nachádzal najmä v dobre situovaných domácnostiach. Moderné, ale stále klasické sú klubové stoličky v štýle Art Deco z 30. rokov 20. storočia. Tieto kusy nábytku, ktoré sa používali predovšetkým v spoločenských miestnostiach a pánskych kluboch, dokážu vytvoriť štýlovú atmosféru aj vo Vašej obývačke.
Relaxácia v kresle: Žena oblečená v bielom sedí pred oknom v čiernom koženom ležadle a v ruke drží šálku čaju

Dokonalý doplnok: polohovateľné a masážne kreslá

Relaxačné kreslá majú jediný cieľ: poskytnúť najvyšší možný komfort sedenia so štýlovou eleganciou. Tieto kúsky sú ideálne ako doplnok k pohovke, pretože sú prinajmenšom rovnako útulné. Môžete sa slobodne rozhodnúť, či chcete kreslá s taburetom alebo bez neho, s ďalšími elektrickými funkciami alebo s klasickým dizajnom. Či už ide o moderný alebo tradičný dizajn: ležadlá dodajú Vášmu domovu útulný nádych. Môžete ísť ešte o krok ďalej vďaka špeciálnym masážnym kreslám, ktoré Vás budú kedykoľvek rozmaznávať osobnou masážou. Je to nielen pohodlné, ale aj skutočne prospešné pre Vaše zdravie, ak trpíte bolesťami chrbta.

Čistenie kresiel správnym spôsobom - na čo by ste si mali dať pozor

Ak je Váš čalúnený nábytok povrchovo znečistený, sóda bikarbóna môže poskytnúť nápravu. Jednoducho posypte príslušné miesta týmto prostriedkom, nechajte cez noc pôsobiť a potom ho odstráňte vysávačom. Alebo môžete použiť špongiu navlhčenú teplou vodou, na ktorú nanesiete sódu bikarbónu a vyčistíte znečistené kreslo. Aj v tomto prípade musíte zaschnuté zvyšky odstrániť nasledujúci deň. Napriek praktickým domácim prostriedkom je vždy dôležité používať správny výrobok na čistenie bez rizika. Ak je poťah stoličky silne znečistený, mali by ste zavolať profesionálneho čističa čalúnenia.

Kreslá do malej miestnosti

Ak chcete zriadiť sedenie v pracovni alebo v arkieri, prípadne umiestniť kreslá do zimnej záhrady, kde nie je toľko miesta, musíte hľadať priestorovo úsporné riešenie. Namiesto hlbokého klubového kresla alebo priestorovo náročného hojdacieho kresla sú tu vhodné úzke a pomerne vysoké modely, v ktorých sa sedí vzpriamenejšie. Dobrou voľbou je sú napríklad kreslá s podrúčkami a čalúneným sedákom a operadlom. Kožený poťah alebo poťah z imitácie kože vyzerá elegantne. Klasické prútené kreslá sú príjemné a ľahké a môžete ich ľahko premiestniť.
Dobré sedenie na pracovisku: Vysoké čierne kreslo stojí pred čiernym stolom s monitorom a klávesnicou.

Zaručená kvalita pri kúpe kresla s pečaťou TCM

Pretože vieme, že kvalita je rozhodujúcou vlastnosťou nových kusov nábytku, vyberáme naše výrobky podľa prísnych noriem. "Tchibo Certified Merchandise" znamená, že predmety v tematickom svete sú vyrobené výhradne pre Tchibo a pochádzajú výlučne od partnerov, ktorí spĺňajú naše požiadavky. To znamená, že Vám môžeme ponúknuť najlepšiu kvalitu za prijateľné ceny. Pozrite si naše vysokokvalitné produkty v online obchode práve teraz!
Relaxácia vďaka dobrej kvalite: Mladá žena sedí uvoľnene v kresle z dreva so zakrivenými podrúčkami.