Zostaňte na koberci

Koberce výrazne prispievajú k zútulneniu vlastného obydlia. Opticky zhodnocujú priestor, zabezpečujú tlmenie chôdze a tepelnú izoláciu a pod nohami jednoducho vytvárajú dobrý pocit. Veľkosť koberca závisí od toho, koľko miesta máte v danej izbe. Druh koberca závisí od miesta určenia a dizajn prirodzene od Vášho vkusu. V obchode Tchibo nájdete rôznorodý výber kobercov – od malých po veľké, z rôznych materiálov, vzorované alebo jednofarebné.

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky pre Váš hľadaný výraz.
Možno nájdete niečo zaujímavé tu:

Nájdenie vhodnej veľkosti koberca

V malých izbách začne príliš veľký koberec rýchlo pôsobiť stiesňujúco. Platí to aj opačne – malý koberec sa vo veľkom priestore rýchlo stratí. Môžete sa preto riadiť týmto pravidlom: koberec by mal byť o 60 centimetrov kratší ako najkratšia stena v izbe. V prípade koberca pod jedálenským stolom pamätajte bezpodmienečne na to, aby stoličky ani po odsunutí neuviazli pri okraji koberca – vyberte si teda adekvátne veľký model. V rohu s pohovkou pôsobí koberec ako spájajúci prvok medzi jednotlivými kusmi nábytku. V spálni alebo detskej izbe často stačí jeden malý koberec alebo pozdĺžny koberček pred posteľou.
V moderne zariadenej obývacej izbe je položený štýlový svetlý koberec s kosoštvorcovým vzorom.

Prírodné alebo umelé vlákno – absolútne podľa vkusu

Pri koberci záleží v prvom rade na vhodnom materiáli. Všeobecne máte na výber medzi prírodným a umelým vláknom, pričom obe majú svoje výhody aj nevýhody. Umelé vlákno je tak spravidla pevnejšie a vhodné skôr do funkčných sekcií bytu. Ak hľadáte prírodné vlákno a zároveň robustnosť, predstavujú sisal či kokos dobrú voľbu. Pred pohovku alebo posteľ by mnohí uprednostnili niečo mäkšie. Model zo semišu alebo koberec s vysokým vlasom je v tomto prípade dobrou voľbou. Aby sa koberce nešmýkali, majú pogumovaný alebo penový spodok. Pri kobercoch z prírodného vlákna je najlepšie umiestniť pod koberec protišmykové podložky.
V moderne zariadenej obývacej izbe je položený štýlový svetlý koberec s kosoštvorcovým vzorom.

Jednofarebný moderný dizajn alebo klasický orientálny vzor

Pri kúpe koberca rozhodujú aj farba a dizajn. Na tmavej podlahe pôsobí svetlý koberec mimoriadne dobre, čo platí aj opačne. Ak máte zariadenie výlučne zo svetlého dreva alebo v bielom vyhotovení, pri koberci nezaškodí trocha farby, inak začne priestor rýchlo pôsobiť sterilne. V ideálnom prípade zlaďte svoje záclony, vankúše a iné dekorácie s kobercom. Moderné koberce sa dobre hodia k urbánnemu ladeniu a priemyselnému dizajnu, klasické kúsky v orientálnom štýle vyzerajú zase mimoriadne pekne v kombinácii so starožitným nábytkom. Zaujímavo môžu pôsobiť aj odklony od štýlu – jednoducho to vyskúšajte! V obchode Tchibo nájdete koberce v mnohých farbách a vzoroch.

Od hladkého a robustného po mäkký a hebký

To, aký druh koberca si do určitej izby vyberiete, závisí samozrejme od Vášho osobného vkusu. Všeobecne by ste mali v obytných priestoroch s veľmi namáhanými podlahami staviť na trvácne viazané koberce – či už v detskej izbe alebo na chodbe. Aj pod jedálenským stolom by mal byť koberec pokiaľ možno s krátkym vlasom, hladký a ľahko čistiteľný. V obývacej izbe alebo spálni to môže byť naopak o niečo hebkejšie. Koberce s vysokým vlasom sú nielen mäkké, ale so svojimi až päť centimetrov dlhými „chumáčmi“ skutočne zaujmú.

Ako čistiť koberec

Koberec je dennodenne namáhaný. Zachytávajú sa na ňom prach, čiastočky nečistôt, omrvinky a chlpy. O to dôležitejšie je, aby ste ho pravidelne čistili. Pri kobercoch s krátkym vlasom na to úplne stačí vysávač. Naopak, koberec s vysokým vlasom sa najlepšie čistí úplne tradičným spôsobom – „klepáčom“ na koberce. Zaveste ho teda na šnúru na bielizeň alebo cez zábradlie a postupne ho vyprášte. Ak by sa na Vašom koberci náhodou objavila nejaká škvrna, väčšinou ju môžete jednoducho odstrániť teplou vodou a trochou čistiaceho prostriedku. Pri kúpe koberca v každom prípade dodržujte pokyny na ošetrovanie od Tchibo.
Žena kľačí na bielom koberci s vysokým vlasom a čistí ho handričkou a čistidlom.

Pečate a štítky, ktoré znamenajú kvalitu

Keď si objednávate koberec online, pri rozhodnutí o kúpe Vám pomôžu naše praktické pečate. Naša pečať TCM („Tchibo Certified Merchandise“) je spoločná pre všetky naše výrobky. Pri koberci z prírodného vlákna klaďte dôraz na udržateľnosť a všímajte si štítok „OCS 100“, ktorý označuje, že 95 až 100 % materiálov bolo získaných ekologickou cestou. Keď sa rozhodujete pre nejaký koberec z umelých vláken, upozornenie „overené na škodlivé látky“ znamená, že daný výrobok bol vyrobený šetrným postupom.
Malé dieťa sedí na bielom koberci a hladí červenohnedú mačku.