Kancelárske stoličky pre zdravú a produktívnu prácu

Na pracovisku vo svojej kancelárii trávime nezriedka veľkú časť svojho dňa. Ten, kto pritom sedí na nevhodnej, nepohodlnej stoličke, pracuje nielen menej produktívne, ale riskuje aj svoje zdravie. Pomôcť môžu ergonomické kancelárske stoličky, ktoré vďaka svojmu vyhotoveniu, priateľskému voči chrbtu, a možnostiam prispôsobenia umožňujú zdravé držanie tela. Pri kúpe novej kancelárskej stoličky je preto potrebné zohľadniť niekoľko vecí, aby ste našli váš ideálny kus nábytku.
Čalúnená jedálenská stolička
159,00
Čalúnená stolička, svetlosivá
Čalúnená stolička, antracitová
S opierkami na rukyS opierkami na ruky
139,00
139,00
Čoskoro opäť v predaji
  • Kancelárska stolička, antracitová
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
199,00
Náhľad
Kancelárska stolička, antracitová
Prvok z našej série nábytku v severskom štýle
199,00
Kancelárska stolička, antracitová
179,00
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
139,00
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
139,00
Otočná jedálenská stolička
229,00

Optimálne sedenie vďaka flexibilite

Optimálnym kancelárskym nábytkom sú kancelárske stoličky len vtedy, ak sa dajú prispôsobiť vašim osobným mieram. Ten, kto pri práci dlho nepretržite sedí, by mal teda bezpodmienečne siahnuť po kancelárskej stoličke s výškovo prestaviteľnými prvkami. Len takto bude tento kus nábytku dostatočne flexibilný, aby zaručil ergonomické sedenie. Kancelárske stoličky môžu byť navyše vybavené rôznymi voliteľnými časťami, ktoré by mali vyhovovať vašim individuálnym požiadavkám. Pri kúpe preto dbajte na to, či uprednostňujete kancelárske stoličky s lakťovými opierkami, opierkou hlavy alebo šije – alebo či inklinujete skôr k minimálnemu vybaveniu. V Tchibo nájdete všetky modely od otočnej stoličky až po kancelárske kreslo!
Moderná, ergonomická kancelárska stolička s bielou plochou sedadla pri bielom písacom stole.

Kancelárske stoličky pre uvoľnený chrbát

Pretože kancelárske stoličky majú šetriť chrbát, rozhodujúcu úlohu zohráva operadlo. Operadlo má za úlohu podopierať váš chrbát, a preto by sa mal prispôsobiť tvaru S chrbtice. Zaoblená zadná strana zaisťuje pohodlné sedenie bez pocitu, že sedíte pred pevnou doskou. Pohyblivé operadlá by sa mali pri pohybe trochu poddávať, aby nestratili svoju podpornú funkciu. Extra oporu sľubuje takzvaná bedrová opierka v dolnej časti operadla, ktorá s príslušnými možnosťami nastavenia podporuje vzpriamené držanie tela.
Čierna kancelárska stolička pred rovnako čiernym písacím stolom s počítačom.

Sadnite si, prosím: ideálna plocha sedadla pre kancelárske stoličky

Dokonalý komfort ponúkajú kancelárske stoličky len vtedy, ak sú operadlo a plocha sedadla navzájom zosúladené. Plocha na sedenie by nemala byť príliš veľká, aby bol pri sedení možný bezpečný kontakt s operadlom. Pre zdravé sedenie má ideálne sedadlo okrem toho zaoblený okraj, takže stehná a kolená sú v mierne sklonenej polohe a stimuluje sa krvný obeh. Pretože väčšinu hmotnosti tela nesie sedadlo, odporúča sa dbať na to, aby stoličky mali kvôli maximálnej životnosti dobrú kvalitu penovej výplne a dobré pruženie.

Ďalšie charakteristické znaky výbavy kancelárskych stoličiek

Nie každá stolička musí mať lakťové opierky alebo opierku hlavy – pre niektorých ľudí sú však práve tieto nenahraditeľné. Nie náhodou, pretože kancelárske stoličky s lakťovými opierkami poskytujú ďalšiu úľavu pre ramená. Mali by sa preto dať nastaviť tak, aby boli opreté paže nadvihované do výšky a zbytočne sa nerozpínali do strán. Dôležité je tiež pevné vyhotovenie, aby sa opierky pri opretí nepoddávali alebo dokonca nezlomili. Ak sa pri sedení zaobídete bez extra stability, lakťové opierky nie sú nevyhnutné. Aj kancelárske stoličky bez lakťových opierok ponúkajú ergonomickú a zdravú polohu pri sedení za písacím stolom.

Pri materiáli by ste mali dbať na nasledovné

Aby ste sa na kancelárskej stoličke skutočne cítili pohodlne a príjemne, musí okrem správneho nastavenia vyhovovať aj materiál. Kancelárske stoličky z pravej kože vyzerajú veľmi elegantne, ľahko sa ošetrujú a sú robustné. Pri dlhšom sedení však suboptimálne tepelné vlastnosti kože môžu pôsobiť rušivo. Pretože pri nízkych teplotách sa tento materiál na pocit stáva rýchlo studeným a málo lákavým. Pri potení počas letných mesiacov sa plochy naopak stávajú vlhkými, pretože koža neabsorbuje vlhkosť. Lepší je tu látkový poťah, ktorý si môžete vybrať z rôznych textílií. Vďaka dobrej tepelnej cirkulácii a absorbovaní vlhkosti sa takto aj pri dlhom sedení budete cítiť príjemne.
Detailný záber na kancelársku stoličku s látkovým poťahom a sieťovitým operadlom.

Prísľub kvality od Tchibo

Kancelárske stoličky sú dobre zvažovaným nákupom a preto by mali radosť z pohodlného sedenia poskytovať čo najdlhšie. Aby ste sa mohli plne spoľahnúť na výrobky Tchibo, je tu pečať TCM. Výrobky, ktorým je udelená pečať „Tchibo Certified Merchandise“, prešli exkluzívnym výrobným procesom a boli vyrobené podľa našich prísnych špecifikácií. Takto spoznáte na prvý pohľad pravú kvalitu, ktorá zaručene splní to, čo sľubuje!
Päť mladých kolegov sa zabáva jazdením na svojich kancelárskych stoličkách.