Hračky musia byť, či pre veľkých alebo malých!

Jedna vec je jasná: Hra je zábava a je jednoducho súčasťou bezstarostného detstva. Okrem toho je hra dôležitá aj pre duševný a fyzický vývoj dieťaťa. Pomocou hračiek vhodných pre daný vek podporujete svoje dieťa pri rozvíjaní zručností v oblasti motoriky, vnímania, tvorivosti a schopnosti reagovať. A aby ste pre svojich objaviteľov sveta vybrali iba to najlepšie, prezradíme Vám, na čo si treba dávať pri nákupe hračiek pozor.
-42 %
Vozík na upratovanie z dreva
69,95
39,99
Hra hádzanie krúžkov na cieľ
14,99
€/ks 7,50
Hra hádzanie krúžkov na cieľ
17,99
Detské slnečné hodiny s kompasom
9,99
Pexeso »Príroda«
6,99
Plážový stan s plochou na ležanie
39,99
-36 %
Hrací stan »Záhradný domček«
62,95
39,99
Plyšové zvieratko »Včielka«
12,99
Súprava bumerangov
12,99
€/ks 6,50
Súprava vegánskych plastelín
10,99
€/ks 2,20
-25 %
Hra »Tic Tac Toe«
19,99
14,99
Žabka pre šťastie so zvukom
6,99
Súprava na krájanie z dreva »Ovocie a zelenina«
12,99
Vyklápacie nákladné auto a bager
12,99
Poháre na hranie vo vode a s pieskom, 6 ks
7,99
€/ks 1,33
Detské hrebienky do piesku
7,99
€/ks 2,00
Hrkálka Pebble »Oslík Eddie«
14,99
Súprava hračiek do piesku
14,99
Piškvorky v škatuľke
12,99
Súprava na krájanie z dreva »Zelenina a ovocie«
12,99
Malá kačička do vody
5,99
Hrkálka Pebble »Šťastný nanuk«
8,99
-27 %
Hračka pre bábätká s hracím strojčekom »Obláčik«
10,99
7,99
Voskové ceruzky, 6 ks
6,99
Súprava píšťaliek na imitovanie zvuku vtákov
14,99
€/ks 5,00
niekoľko kusov
  • Cestovné hry JUMBO »Husia hra« a »Hady a rebríky«
2 v 1: klasické spoločenské hry pre celú rodinu
8,99
Náhľad
Cestovné hry JUMBO »Husia hra« a »Hady a rebríky«
2 v 1: klasické spoločenské hry pre celú rodinu
8,99
niekoľko kusov
-38 %
Hrací stan »Zmrzlinárske auto«
64,95
39,99
Hrací stan »Stánok s limonádou«
64,95
Látková bábika »Mačička«
14,99
1

Zábava pre najmenších: vhodné hračky pre bábätká

Bábätká majú rady stimulujúce podnety – napríklad prostredníctvom zvukov: Hračky pre deti, ktoré hrkajú, zvonia alebo praskajú, rýchlo pritiahnu pozornosť a trénujú sluch. Farebné pohybujúce sa hračky sú dobré na precvičenie zrakových zmyslov. Mali by ste tiež včas ponúkať hračky na uchopenie: Vaše dieťa bude v prvých týždňoch života zlepšovať svoje reflexy a hmat. Od jedného roka môže už vedome siahať po hračke.

Pre spoločné hodiny: hračky pre celú rodinu

Najkrajšou vecou je hrať sa spolu s rastúcim dieťaťom: Posilňuje to vzájomné puto a je dobrou príležitosťou, ako zvykať dieťa hravou formou na pravidlá a zároveň mu sprostredkovať na cestu životom užitočné hodnoty. Počas spoločenskej hry sa Vaše dieťa naučí trpezlivo čakať na svoju príležitosť – a vyrovnať sa s víťazstvami i prehrami. Čím je však dieťa mladšie, tým menej hráčov a pravidiel by malo byť súčasťou hry. Dbajte na vekové odporúčanie výrobcu.

Hračky na cestu

Či už cestujete alebo len nakupujete: Známe a milované hračky nie sú len skvelou zábavou, ale aj vynikajúcim rozptýlením v nových situáciách. Známy zápach alebo maznanie vytvára bezpečie. Klasikou sú plyšové hračky a bábiky, ktoré môžete ľahko vziať so sebou. Ale obrázkové knižky alebo hračky na záhradu sú dobré aj na cestách, pretože sa nimi môžu najmenší zamestnať.

Čomu treba venovať pozornosť pri kúpe detských hračiek

Hneď ako Vaše dieťa dokáže hračku uchopiť, šťastne pristane v ústach. Mali by ste si preto vyberať drevené hračky, ktoré sú buď nelakované alebo – pre ľahšie čistenie – potiahnuté lakom na báze vody, ktorý je odolný voči slinám. Plastové hračky sú bezpečné s informáciami o produkte, ako je označenie „bez PVC“ alebo so symbolmi TÜV, ako je symbol CE alebo značka GS. Potvrdzujú, že výrobok bol testovaný v súlade s právnymi predpismi. Tip: na skladovanie hračiek tiež zvoľte materiály bez škodlivých látok.

Hračky pre deti – dobrá práca od Tchibo

Hračky majú byť predovšetkým zábavné. Aby ste mohli urobiť svojmu dieťaťu radosť, jednoducho sa spoľahnite na našu značku TCM: To Vám zaručuje dizajn priateľský k deťom, ako aj kvalitné spracovanie a materiály bez škodlivých látok. Okrem toho s našou iniciatívou DOBRÁ PRÁCA stojíme za udržateľnou výrobou a podporujeme napríklad projekty smerujúce k udržateľnému lesnému hospodárstvu a udržateľnej výrobe bavlny.