Schließen
Detské spacie vaky

Spací vak pre bábätko – pre absolútne dobrú noc

Pre najmenších ešte nie je vhodná zvyčajná posteľná bielizeň. Preto je pre deti do jedného roka – a často aj dlhšie – správnou voľbou. Postará sa o to, aby bol Váš potomok stále zavinutý v mäkkej a pokožkou dobre znášanej látke, a tak odpočíval bez toho, aby ho rušila prikrývka. Vyberte si v Tchibo z rozličných farieb a motívov a vytvorte najlepšie predpoklady pre nerušený nočný spánok a sladké sny!

Spací vak pre bábätko ako spoľahlivá alternatíva posteľnej bielizne

Spací vak je hneď dvojnásobne zmysluplný: Chráni pred chladom, pretože dieťa ho nemôže odkopať ako deku, ale aj pred prehriatím a nebezpečným prekrytím, pretože sa ani deka, ani vankúš nemôžu natiahnuť cez hlavu alebo tvár. Vak bude ako jeden diel natiahnutý na pyžame dieťatka a pohodlne zaobalí nohy i trup. Máte možnosť výberu medzi ľahkými variantmi bez rukávov alebo teplejšími s rukávmi na zimu.

Rôzne spacie vaky pre každé ročné obdobie

Tak ako dospelí vymieňajú v lete páperové prikrývky za ľahké letné, mali by ste aj spací vak prispôsobiť sezóne. Používajte ľahký spací vak v lete, v ktorom sa dieťa nespotí, a hrubší spací vak v zime, ktorý spoľahlivo hreje. Tu sa ponúka páperový spací vak. Alternatívne môžete siahnuť aj po priedušnom celosezónnom spacom vaku z bavlny, v ktorom sa dieťa vždy pohodlne cíti.

Akú veľkosť spacieho vaku vybrať?

Novorodenci prirodzene potrebujú menší spací vak ako ročné deti. Ak je spací vak priveľký, existuje nebezpečenstvo, že sa dojča zošmykne príliš hlboko do vaku a nedokáže ho ani vyplniť svojím telesným teplom. Tak telíčko cez noc rýchlo vychladne. Aby ste stanovili správnu veľkosť spacieho vaku pre Vaše bábätko, môžete na výpočet použiť jednoduchý vzorec: telesná dĺžka Vášho dieťatka – dĺžka hlavičky + 10 cm na „voľnosť pri pohybe“ pre nohy.

Pre sporivých: spací vak, ktorý rastie

Alternatívne sa môžete rozhodnúť pre spací vak, ktorý rastie spolu s dieťaťom. Vďaka sofistikovanej úprave so zipsami alebo patentovými gombíkmi môžete spací vak väčšinou predĺžiť o 20 alebo 30 cm, aby ho dieťa mohlo využívať dlhšie časové obdobie. Dôležité pri spacích vakoch, ktoré rastú spolu s dieťaťom, je, aby umožňovali zmenšenie prieramkov pomocou patentových gombíkov, aby sa zabránilo vtiahnutiu ručičiek dovnútra.

Objednajte spací vak pre bábätko v Tchibo a konajte dobro

V Tchibo sa môžete spoľahnúť na to, že si kúpite baby spací vak a baby oblečenie z kvalitnej biobavlny, ktorá je šetrná k pokožke a najlepšie spracovaná. To zaručuje označenie TCM. Skratka znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a je udeľovaná len výrobkom, ktoré zodpovedajú našim vysokým požiadavkám na kvalitu.