Schließen
Detské oblečenie

Detské oblečenie – pohodlné a praktické modely pre najmenších

Vybavení pre život s novorodencom: Pripravte najmladšiemu členovi rodiny – a sami sebe – pomocou vhodného detského oblečenia príjemný začiatok spoločného života. Od čiapok cez body až po dupačky – v Tchibo nájdete široký výber kvalitného detského oblečenia pre chlapcov i dievčatá. Prinášame tiež užitočné tipy, na čo si treba dávať pozor pri nákupe detského oblečenia online.
niekoľko kusov
  • Pletený sveter
14,99
12,99
Náhľad
niekoľko kusov
niekoľko kusov
  • Tepláky
27,95
13,99
Náhľad
niekoľko kusov
1 ...

Klobúk proti slnku a spol.: správne letné oblečenie pre bábätká

Vo všeobecnosti musí byť Vaše dieťa chránené pred slnkom, pretože pokožka je veľmi citlivá na svetlo. Pri vysokých teplotách mu napríklad obliekajte body, ľahké tričko a krátke nohavice. Najlepšie, ak budú zhotovené z ľahkej bavlny alebo ľanu – tieto prírodné vlákna sú krásne vzdušné. Ponožky alebo bundičku môžete obliecť alebo vyzliecť podľa potreby. Či je dieťaťu príliš teplo, to zistíte na šiji: Ak je v tejto časti tela horúce a vlhké, je oblečené priteplo.

Takto obliekajte Vaše dieťatko v zime

Čo je obľúbené u dospelých, skvelo funguje aj u bábätiek: takzvaný systém „cibuľa“! Na body s dlhým rukávom a pančuchové nohavice môžete napríklad natiahnuť dupačky, tričká alebo nohavice z merino vlny alebo flanelu z vlny a bavlny. Na prechádzku zimnou krajinou sa hodia zimné kombinézy alebo bundičky. Nevyhnutná je čiapka, vlnené ponožky a rukavice. Ak si nie ste istí, či Vaše bábätko vo svojom oblečení nemrzne: hmatom vyskúšajte, či má ruky, chodidlá a šiju teplé.

Ako správne prať detské oblečenie

Pred prvým nosením by malo byť detské oblečenie v každom prípade oprané, aby sa odstránila špina a baktérie. Aby nedošlo k podráždeniu pokožky, zvoľte mierny prací prostriedok bez parfumu a fosfátov. Spravidla postačí 30 až 40 stupňov, aby sa všetky zvyšky odstránili. Pri body, ktoré sú náchylné na silnejšie ušpinenie, sú vhodné svetlé jednofarebné bavlnené materiály, ktoré môžu byť väčšinou bez problémov prané pri 60 °C.

Ktoré šatôčky patria do prvej výbavičky?

Aby ste svojmu dieťatku pripravili perfektný štart, mali by ste mať pripravené nasledujúce kúsky oblečenia od veľkosti 56:

● 5 – 8 body (v lete aj s krátkym rukávom)
● po 4 – 6 tričiek s dlhým rukávom a dupačiek, resp. nohavíc
● 2 – 6 párov ponožiek a pančuchových nohavíc
● 2 – 4 overaly na spanie
● 2 ľahké čiapky a 1 – 2 bundičky
● pre bábätká, ktoré prídu na svet v zime: zimný overal, teplú čiapku

Ďalšie tipy a triky nájdete v našej Baby príručke.

Detské oblečenie by malo mať tieto vlastnosti

Pri nákupe oblečenia pre bábätká dbajte na to, aby bolo zhotovené z materiálov, ktoré pokožka dobre znáša. Skvele sa hodí biobavlna, pretože dobre absorbuje vlhkosť, je priedušná a trvácna. Dôležitý je aj strih: Kvalitné, funkčné detské oblečenie ponúka užitočné detaily, ktoré Vám uľahčia obliekanie a vyzliekanie, rovnako ako prebaľovanie. Pre dojčatá sú veľmi praktické zavinovacie body a kúsky oblečenia s gombíkovou légou v rozkroku.

Náš prísľub pre Vašu detskú módu

Materiály šetrné k pokožke, kvalitné spracovanie, dizajn vhodný pre deti a praktické detaily: Tieto požiadavky na naše produkty Vám ukazujeme pomocou označenia TCM, čo znamená „Tchibo Certified Merchandise“. Pri textíliách platí trvalá udržateľnosť: tak je napríklad detské oblečenie zhotovené z vysokokvalitnej biobavlny. Od 95-percentného podielu biobavlny napríklad s označením „ekologicky pestované, OCS 100“.