Schließen
Detská výbavička

Detská výbavička – nevyhnutnosť pre nastávajúcich rodičov

Keď čakáte potomka, nikdy nie je priskoro na to, aby ste preň prichystali prvú výbavičku. Veď koniec-koncov všetko musí byť na príchod dieťatka pripravené! Práve pri prvom dieťati sú mladí rodičia ešte neistí v tom, čo treba bezpodmienečne vopred prichystať. Náš malý kontrolný zoznam pre detskú výbavičku a cenné tipy v súvislosti s príchodom Vašej malej alebo Vášho malého nájdete tu v Tchibo. Teraz sa poprehrabujte v našej ponuke a pripravte svojmu dieťatku čarovný príchod!

Detské oblečenie pre chlapcov a dievčatá

Práve pri téme detského šatstva sa názory rozchádzajú. Základnú výbavu by mali tvoriť body, pančuchové nohavice, ponožky, vrchné diely a čiapočky. Investujte do kvalitných kúskov, ktoré môžu byť často prané bez toho, aby stratili tvar. Podľa možností vyberajte materiály bez škodlivých látok, ako je biobavlna, sú pri detskom oblečení nevyhnutnosťou. Prihliadajte na to, že Váš novorodenec veľmi rýchlo porastie: zo začiatku nemusíte kupovať priveľa oblečenia.

Detské doplnky: Mali by ste ich zadovážiť v pravý čas

Užitočné sú aj detské produkty, ako napríklad fľaše – zakaždým s osobitným cumlíkom na mlieko a čaj a možno aj počiatočnú výživu. Ak dojčíte, podprsenka na dojčenie, vankúš na dojčenie a podložky na dojčenie sú užitočnými každodennými pomocníkmi. K prebaľovacej komode patria plienky, kontajner na plienky, umývateľná prebaľovacia podložka a vhodné ošetrovacie prostriedky, pričom taška na plienky je praktická, keď ste na cestách. Nezabudnite zaobstarať plyšové zvieratká a prvé detské hračky.

Ako zadovážiť vhodnú detskú výbavičku

Aj keď bábätko strávi jednu či dve noci pri Vás, detská postieľka alebo kolíska patrí od začiatku k najdôležitejším kusom nábytku vo Vašom byte. Rozhodnite sa pre model, ktorý sa veľkosťou hodí do Vášho bytu a ktorým možno dobre hýbať. Do postele patrí práve tak matrac a spací vak, ktorý podľa ročného obdobia môže byť hrubší, alebo tenší. Vankúše alebo dečky novorodenci nepotrebujú.

Materiály vhodné na prvú výbavičku

Práve pri textíliách pre detskú izbu a detské oblečenie sú dôležité prírodné materiály, ktoré neobsahujú škodlivé látky a sú vyrobené trvalo udržateľným spôsobom, aby sa chránila citlivá pokožka malého človiečika. Preto nájdete v Tchibo oblečenie z certifikovanej biobavlny, ako je bavlna GOTS z ekologickej produkcie, v rozličných dizajnoch a veľkostiach. Visačka našej iniciatívy GUT GEMACHT navyše ukazuje, ktoré produkty sa hodia do trvalo udržateľnej detskej izby.