Schließen
Šaty

Dievčenské šaty – od nenútených po slávnostné

Na hru a vystrájanie v škôlke, na štýlový vstup do školy alebo na slávnostné príležitosti: V Tchibo nájdete pekné detské šaty na každú príležitosť, ktoré sú kvalitne vypracované, pohodlne sedia a poskytujú dostatok voľnosti pri pohybe. Objavte teraz náš veľký výber nenútených džersejových šiat, skvelých džínsových modelov a slušivých tylových šiat! Plus: užitočné tipy pre výber.

Dievčenské šaty, v ktorých možno robiť všetko

Je jedno, či Vaša dcéra uprednostňuje skôr tyl a trblietky, alebo stavia na športové šaty s pestrou potlačou, bodkami alebo pásikmi – dievčenské šaty musia vždy aj niečo vydržať a podľa možností byť trvácne. Bavlnené látky, ako je kord alebo džínsovina, sú odolné a výborne sa hodia na vystrájanie. Ak chcete niečo ušľachtilejšie, pre Vášho vetroplacha bude vhodná veľmi kvalitne spracovaná džersejová látka. Dbajte tiež na to, aby boli gombíky a aplikácie pevne prišité.
Vzdušné dievčenské šaty na leto

Vzdušné dievčenské šaty na leto

Letné mesiace pripravia deťom mnoho pekných zážitkov. Patrí k nim návšteva zmrzlinárne, takisto výlet do ZOO alebo vystrájanie v parku. Pre vyššie teploty sú najvhodnejšie ľahké šaty s ramienkami z priedušných materiálov, napr. bavlny alebo džerseja, aby sa deti mohli tešiť zo slnečných lúčov. Aj šaty a sukne z jemných materiálov – napr. šifónu – sú dobrou voľbou, aby Vášmu dieťaťu nebolo príliš teplo.
Teplé dievčenské šaty na zimu

Teplé dievčenské šaty na zimu

Či na prechádzku v snehu, alebo potulku po vianočných trhoch – pri nízkych teplotách sú šaty z vlny alebo hrubších látok, akými sú džínsovina alebo kord, ideálne. Vaša dcéra by chcela bezpodmienečne nosiť svoje obľúbené letné šaty? Aj ľahké šaty z pleteniny udržia v zime teplo, keď sa skombinujú s Tchibo spodnou termobielizňou a hrubými pančuchovými nohavicami. Ak majú dievčenské šaty krátke rukávy, postará sa pulóver o príjemné teplo.

Sviatočné šaty na mimoriadne príležitosti

Narodeniny starej mamy, nedeľné stretnutie u príbuzných, svadba v rodine: Aj pre deti existuje dostatok príležitostí na nosenie sviatočného oblečenia. Tu sa napríklad dievčatám ponúkajú ako vhodný outfit slávnostné tylové šaty s hravými super doplnkami, napr. mašľami alebo flitrami. Ak nie je Vaša dcéra fanúšikom oblečenia pre princezné, mohla by byť kombinácia sukne a blúzky s nenútenými topánkami sneakers kompromisom, ktorý bude všetkým vyhovovať.

Ako nájsť správnu veľkosť dievčenských šiat

Ako rodičia viete, ako rýchlo deti rastú a ako často treba meniť detské veľkosti. Naše odporúčanie: Určite kupujte vždy väčšie veľkosti. Takto okrem toho spoznáte, či dievčenské šaty dobre sedia:

● Pri šatách s dlhým rukávom by mali rukávy siahať kúsok pod zápästie
● Šaty sa dajú pohodlne obliecť cez hlavu
● Výstrih ideálne spočíva okolo krku, nie je však pritesný

Ďalšie tipy si pozrite v našej príručke detských veľkostí!
Sviatočné šaty na mimoriadne príležitosti