SchließenDekorácie do spálne pre uvoľnenú atmosféru

Mäkkučné vankúše, štýlová denná prikrývka na posteľ, nádherné obrázky na stenách, rastliny čistiace vzduch – existuje veľa maličkostí, ktoré zo spálne urobia skutočnú oázu pohody. Vytvorte útulné prostredie, v ktorom budete radi spať, čítať knihu alebo sa túliť v posteli s celou rodinou. Platí však pritom vždy rovnaké pravidlo: menej je viac, pretože preplnená miestnosť rozhodne nie je upokojujúca. V Tchibo nájdete veľa nápadov na výzdobu spálne.
Vešiak so zrkadlom
179,00
Koberec s vysokým vlasom
119,00
Koberec, cca 140 x 200 cm
119,00
-30 %
Prikrývka na posteľ
39,99
27,99
-30 %
Závesy, 2 ks
39,99
27,99
niekoľko kusov
Kovová hviezda s LED, malá
22,99
niekoľko kusov
-33 %
Multifunkčná prikrývka z renforcé
14,99
9,99
-15 %
Svetelná reťaz s LED »Štipec s kotvou«
12,99
10,99
Svetelná lišta s LED, cca 2 m
19,99
Prikrývka na posteľ
54,95
-23 %
Lampáš
12,99
9,99
-22 %
Svietniky, 2 ks
8,99
6,99
Svietnik na čajové sviečky
11,99
niekoľko kusov
Sviečka s LED a trblietavou vodou
22,99
niekoľko kusov
Závesy, 2 ks
44,99
niekoľko kusov
Svetelný dážď s LED
39,99
niekoľko kusov
-20 %
Svetelná reťaz s LED »Ratan«
14,99
11,99
-50 %
-30 %
Voňavá sviečka
Voňavá sviečka
9,99
4,99
9,99
6,99
Prikrývka na posteľ
34,99
-50 %
-30 %
Voňavá sviečka
Voňavá sviečka
9,99
4,99
9,99
6,99
Svietniky na dlhé sviečky, 2 ks
7,99
-23 %
Koberec
29,99
22,99
Svetelná reťaz s LED
10,99
-18 %
Svetelná reťaz s LED a vlajkami
10,99
8,99
-23 %
Svetelná reťaz s LED
12,99
9,99
-18 %
Svetelná reťaz s LED a diskoguľami
10,99
8,99
-40 %
Dekoračná látka z organzy s flitrovou výšivkou
9,99
5,99
  • Dekoračná látka s flitrovou výšivkou
S kvalitne vyšitým flitrovým vzorom
9,99
5,99
Náhľad
-40 %
Dekoračná látka s flitrovou výšivkou
S kvalitne vyšitým flitrovým vzorom
9,99
5,99
1

Nájdite správne farby pre spálňu

So správnou paletou farieb v spálni môžete výrazne ovplyvniť atmosféru. Malú miestnosť vizuálne zväčšíte svetlými farbami a ak má Vaša spálňa zošikmený strop, vyzerá zaujímavo, ak šikmú stenu navrhnete v inom odtieni ako ostatné steny v miestnosti. Všeobecne platí, že tlmené farby pôsobia v spálni veľmi upokojujúco: zemité tóny vytvárajú prírodný nádych, pastelové farby ladia so štýlom vidieckeho domu. Vyberte si svoju výzdobu spálne tak, aby harmonizovala s farbou steny a vybavenia. Ak máte biely nábytok, farebné akcenty vytvoríte vzorovanou posteľnou bielizňou alebo farebnými vankúšmi.
Zosúladenie farieb dekorácie spálne: moderná spálňa s dennými prikrývkami a vankúšmi v rôznych odtieňoch zelenej, rastlinami a bielym obrázkom s púpavou na stene nad posteľou.

Zosúladenie štýlov a tém

Aby Vaša spálňa nepôsobila príliš nepokojne, zvoľte pre výzdobu konkrétny štýl alebo tému. Námorná dekorácia sa veľmi dobre hodí k nábytku v škandinávskom dizajne. Modré a biele pruhované vankúše, farebne zladené koberce a záclony, ako aj obrazy z poslednej dovolenky pri mori tu veľmi dobre ladia. Ak sa Vám páči vidiecky štýl, odporúčame Vám hravú výzdobu spálne v kvetinovom vyhotovení. Prípadne môžete miestnosti dodať rustikálny vzhľad pomocou károvanej posteľnej bielizne. Fanúšikovia orientálneho štýlu si naopak vyberú honosné dekorácie. So zlatými a sýtymi farbami, podlahovými vázami, vyšívanými vankúšmi a hodvábnymi látkami môžete v spálni vykúzliť nádych luxusu.
Veľká posteľ s ozdobnými vankúšmi v spálni a veľké okrúhle zrkadlo ako dekorácia na stene.

Zrkadlá dotvárajú celkový dojem

Pre mnohých sú zrkadlá nevyhnutnou súčasťou dekorácie spálne. V malých miestnostiach vyzerajú nástenné zrkadlá veľmi pekne a robia miestnosť väčšou. Vyniknú nad komodou alebo starožitnou truhlou, kde skutočne upútajú pozornosť. Ak máte v spálni veľa miesta, je lepšie použiť stojace zrkadlo. Štýl zrkadla si vyberte tak, aby ladil so zariadením. Jednoduché zrkadlá bez rámu sa perfektne hodia do moderných spální, modely so zdobenými rámami v zlatom vzhľade vyzerajú mimoriadne dobre v kombinácii so starožitným nábytkom. Tchibo Vám ponúka atraktívny výber dekorácií pre krásne spálne.

Pri použití obrazov na dekoráciu spálne buďte striedmi

Krásnymi obrazmi podčiarknete zvláštnu atmosféru v spálni. Vyberte si motívy podľa svojho vkusu. Čiernobiele fotografie sa hodia ako dekorácia do moderného zariadenia, zatiaľ čo plátno so zátiším pritiahne pozornosť v spálni vo vidieckom štýle – a námorné motívy v jednoduchom drevenom ráme mimoradne dobre zapadnú do škandinávskeho dizajnu. Jedna rada: navrhnite iba jednu stenu s obrázkami – vyzerá to pokojnejšie a harmonickejšie. Vyberte iba také obrazy, ktoré farebne ladia s ostatnou dekoráciou spálne.

Rastliny zlepšia klímu v miestnosti

Rastliny v spálni vyzerajú nielen nádherne, ale môžu tiež rozhodujúcim spôsobom prispieť k zlepšeniu klímy v miestnosti. Aloe vera, brečtan, lopatkovec alebo zelenec chochlatý majú čistiaci účinok na vzduch, čo predstavuje prínos nielen pre alergikov. Ak máte v miestnosti veľa priestoru, potom sa doň perfektne hodí fikus – považuje sa tiež za optimálny filter znečisťujúcich látok a osviežovač vzduchu. Ak hľadáte do Vašej spálne rastliny, ktoré nie sú náročné na starostlivosť, kaktusy sú skvelou voľbou. Nepotrebujú veľa vody, ale majú rady slnečné svetlo. Tomu by ste mali venovať pozornosť pri výbere umiestnenia zelenej výzdoby spálne.
Biela spálňa zariadená v škandinávskom štýle s rôznymi rastlinami na čelnej strane postele a na drevenom príručnom stolíku.

Pečať TCM – naša záruka kvality

Ak si vyberiete výrobok od Tchibo, náš prísľub kvality zaručuje, že z neho budete mať dlho radosť. To znamená pečať TCM, ktorú nájdete aj na našich dekoračných prvkoch do spálne. „Tchibo Certified Merchandise“ – za týmto označením sa skrýva dôsledná kontrola kvality. Uplatňujeme najvyššie štandardy pri výbere dodávateľov. Suroviny získavame šetrne a trvale udržateľným spôsobom. A je samozrejmé, že sa spracovávajú s maximálnou opatrnosťou.
Kvalitná dekorácia spálne: mladá rodina s dvoma malými deťmi sa spoločne hrá na posteli v rodičovskej spálni.