Nové

Raritná káva »Nicaragua Madriz«

 
Žiaľ už vypredané
Aromaticky sladký charakter s náznakmi karameliek a pražených orieškov
Intenzita:36
od10,49
€/kg 20,98
 
Žiaľ už vypredané
Krémové espresso s jemne ovocnou kyselinou a ľahkými náznakmi medu
Intenzita:46
od3,99
€/100g 5,32

Nicaragua Madriz

Raz v roku sa stretnú básnici z celého sveta pri príležitosti Medzinárodného festivalu poézie v krajine medzi Tichým oceánom a Karibským morom. Niet sa čomu diviť, keďže Nikaragua so svojimi mystickými zahmlenými lesmi a riekami, ako je Rio Coco, poskytuje perfektnú kulisu a inšpiráciu pre poetické kreácie. Táto „krajina vulkánov“ je mimochodom známa aj svojou vynikajúcou kvalitou kávy Arabica: Departamento Madriz, miesto pôvodu našej novej špeciality „Nicaragua Madriz“, má v pestovaní kávy dlhoročnú tradíciu.
x
x

Rodinná súdržnosť pre udržateľný pôžitok

Združenie PROCAFE, založené v roku 2011, a Tchibo majú veľa spoločného, pretože rodina, ako aj udržateľnosť, sú u nás rovnako na prvom mieste. Spoločnosť 32 fariem v San Juan del Rio Coco okrem iného pestuje zvláštne odrody, ktoré potrebujú menej vody. To je veľký úspech v časoch klimatických zmien! Toľko vášne pre kávu sa koniec koncov prejaví aj v jedinečnej chuti: aromaticky sladkastý charakter s náznakmi karameliek a pražených orieškov robia z našej novej raritnej kávy sviatok pre pôžitkárov.

Rainforest Alliance Certified™

Určite ste si už niekedy pri nákupe všimli zelenú žabu organizácie Rainforest Alliance, ale čo vlastne označuje?

Rainforest Alliance sa angažuje v oblasti ochrany citlivých ekologických systémov, ako je svet zvierat a rastlín, a podporuje udržateľné obhospodarovanie krajiny. K tomu patria aj primerané podmienky pre život a prácu pestovateľov kávy a ich rodín.

Naše kávové výrobky s označením zelenej žaby boli vyrobené ekologickým a sociálnym spôsobom. S udržateľnými výrobkami, ako je táto 100 % certifikovaná káva, môžete urobiť niečo prospešné. Pre iných, pre životné prostredie, ale aj sami pre seba. Pridajte sa k nám a staňte sa súčasťou zodpovednejšieho sveta! Viac informácií: tchibo.sk/udržateľnosť
Rainforest Alliance Certified™