Športové topánky pre pánov

niekoľko kusov
  • Trekingové topánky
59,95
49,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 49,00 €
-18 %
Trekingové topánky
59,95
49,00
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Trekingové topánky
64,95
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov
Krátke čižmy do dažďa
39,99
 
Dostupné varianty:
 
niekoľko kusov

Prečo sú kvalitné športové topánky pre pánov také dôležité

Pri športoch ako beh dopadá Vaša noha pri každom kroku na zem s dvojnásobnou až trojnásobnou hmotnosťou Vašej telesnej hmotnosti. Pri silovom tréningu sa zaťažujú najnižšie časti nôh a pri turistike cez kopce a údolia stabilizujú chodidlá celé telo. Športové topánky pre pánov sú pre tieto požiadavky navrhnuté inak ako bežná pánska obuv. Športové topánky pre pánov podporujú a tlmia dopady, majú protišmykovú podrážku a sú vyrobené z odolných materiálov. Ak chcete spraviť niečo dobré pre svoje zdravie, mali by ste vždy športovať so správnou športovou obuvou..
Mladý, atletický muž v športovom oblečení a atletickej obuvi, ktorý robí strečing v parku

Výber závisí od športu

Jedna univerzálna športová obuv neexistuje, pretože každý šport si vyžaduje iné vlastnosti topánok. Pri rekreačnom behu je dôležité dobré odpruženie, a preto by bežecká obuv určite mala byť súčasťou výbavy, ak sa chcete venovať behaniu ako začiatočník. Ak ste nadšencami turistiky, odporúčajú sa trekingové topánky s vysokým členkom – nielenže tlmia nárazy, ale znižujú aj riziko vyvrtnutia členku. Vďaka hrubým podrážkam necítite takmer žiadne ostré kamene a odolný vrchný materiál zabráni kontaktu pri náraze. Fitness topánky pre mužov majú naopak nekĺzavú podrážku, aby ste sa nešmýkali na vnútorných podlahách.
Športová obuv pre každodenný život: štýlovo oblečený mladý muž v bielych teniskách po členky sedí ležérne na obrubníku.

Pánske tenisky: športový vzhľad vo voľnom čase

Aktívnym mužom, ktorí chcú v každodennom živote vyzerať športovo, nechýbajú v šatníku tenisky. Táto obuv je podobná športovej obuvi, nemá však rovnakú funkčnosť a primárne sa používa ako pohodlná obuv pre mužov. Na mäkkých podrážkach sa Vám pohodlne došľapuje, napríklad, keď sa prechádzate mestom, idete na futbalový štadión alebo sa venujete záhradke. Vysoké percento bavlny v podšívke zaisťuje pocit pohody na nohách.

Strih, materiál, dizajn: najdôležitejšie aspekty pri kúpe športovej obuvi

Okrem vhodnosti pre príslušný šport by ste pri výbere Vašej novej pánskej športovej obuvi mali dbať najmä na niektoré vlastnosti tenisiek. Spravidla by mala byť športová topánka väčšia ako tá na bežné nosenie. Pri cvičení sa chodidlo pohybuje oveľa viac ako pri bežnej chôdzi a potrebuje voľnosť pre pohyb tam a späť. Vpredu by mal byť priestor na šírku palca – večer, keď je chodidlo väčšie, na šírku prsta. Športovú topánku treba spravidla vyberať o pol až jeden a pol čísla väčšiu. Muži so širokými chodidlami si vyberajú športovú obuv, ktorá je voľnejšia.

Materiál – od vzdušného až nepremokavý

V lete a do posilňovne je najlepšie zvoliť športovú obuv, ktorá nechá chodidlá dýchať. Dobrou voľbou sú sieťované vrchné materiály. Ak podporná funkcia nie je bezpodmienečne potrebná, postačia Vám športové topánky pre pánov po členky. Nepremokavá športová obuv je naopak výhodná v zime a pri daždi: Trekingová a trailová bežecká obuv má často vo vrchnom materiáli membránu, ktorá neprepúšťa vodu dovnútra, ale odvádza vlhkosť von. Na klímu chodidiel priaznivo vplývate aj vtedy, keď si do tréningovej obuvi obujete pánske športové ponožky namiesto bežných pánskych ponožiek.
Ten správny materiál pre Vašu športovú topánku: mladý muž v tričku a šortkách zavesil počas odpočinku svoje trekingové topánky na skalu

Rozmanitosť a kvalita od Tchibo

Ak si v Tchibo objednáte cenovo výhodne svoje športové topánky pre pánov, čaká na Vás veľký výber. Paleta farieb siaha od klasickej bielej až po čierne športové topánky a ak chcete, môžete pridať aj farebné variácie. Vďaka prísnym požiadavkám kvality, ktoré kladieme na naše produkty, budete vyzerať dobre nielen v topánkach na fitness a voľný čas, ale získate aj produkty vysokej kvality. To zaručujeme našou pečaťou TCM-Siegel – aby sme získali ocenenie "Tchibo Certified Merchandise", podrobujeme tovar dôkladnej kontrole. Takto sa športom nielen zabavíte, ale športovú obuv si aj dlhú dobu užijete.
Detailný záber na svetlomodré pánske športové topánky pri prechode cez mláku.