Schließen
Prestierania, 4 ks
10,99
Utierky na riad, 3 ks
9,99
Utierky na riad, 3 ks
10,99
Kuchynská zástera
11,99
Froté uteráky do kuchyne, 2 ks
9,99
-20 %
Prestierania, 4 ks
9,99
7,99
-40 %
Obojstranné prestierania, 4 ks
9,99
5,99
Obojstranné prestierania, 4 ks
10,99
-45 %
Prestierania, 2 ks
10,99
5,99
Kuchynská zástera
9,99
Prestierania, 4 ks
9,99
Froté uteráky do kuchyne, 2 ks
8,99
Ľanové obrúsky, 4 ks
12,99
-22 %
XL zástera a utierka
8,99
6,99
-30 %
Behúň na stôl
9,99
6,99
Ľanové obrúsky, 2 ks
9,99

Kuchynské textílie: praktické pomôcky s atraktívnym dizajnom

Utierky na riad, kuchynské zástery alebo chňapky: Vďaka krásnemu dizajnu sú kuchynské textílie nielen praktickými pomôckami, ale ako dekoratívne prvky sa postarajú aj o dobrú náladu v kuchyni. Objavte v Tchibo atraktívne doplnky do kuchyne, s ktorými Vás bude varenie a vychutnávanie baviť ešte viac. V našich tipoch sa dozviete, čo je pri výbere kuchynských textílií dôležité.

Ako nájsť vhodné kuchynské textílie

Aký materiál je vhodný na utierky na riad?

Utierky na riad z kvalitnej bavlny patria k základnej výbave medzi kuchynskými textíliami. Majú nielen výbornú savosť, ale ani sa na nich nevytvárajú hrčky a sú odolné, takže aj po niekoľkých praniach v práčke stále vyzerajú ako nové. Mimoriadne dobre sajúce utierky na riad z mikrovlákna sa naopak hodia na citlivé povrchy. Dokonale nimi odstránite odtlačky prstov na pohároch a riade a okrem toho rýchlo schnú.

Kuchynské chňapky alebo rukavice?

Rovnako kuchynské chňapky, ako aj rukavice, majú svoje výhody. S teplovzdornými kuchynskými rukavicami môžete bez problémov vyberať horúce predmety priamo z rúry. Majú izolačnú vrstvu a vďaka ochrane predlaktia bezpečne ochránia pred horúčavou. Ak však chcete rýchlo sňať z hrnca pokrievku, kuchynské chňapky sú poruke rýchlejšie. Kuchynské textílie sú často dostupné v súpravách, takže si môžete užiť rovnako výhody rukavíc, ako aj chňapiek.

Tieto kritériá Vám uľahčia výber kuchynských textílií

Materiály nenáročné na starostlivosť

Aby ste fľaky a baktérie z kuchynských textílií dokonale odstránili, je dôležité, aby ste ich mohli prať v práčke aspoň pri teplote 40 °C. Biobavlna je materiál veľmi nenáročný na starostlivosť. Kuchynské zástery z tohto materiálu môžete väčšinou prať v práčke až do teploty 60 °C. Ak si vyberiete textíliu označenú nápisom „nekrčí sa“ alebo „rýchlo schne“, ušetríte si žehlenie po praní.

Kvalitné spracovanie

Aby ste sa zo svojich kuchynských textílií mohli dlho tešiť, je potrebné aby boli dobre spracované. Utierky na riad so spevneným lemom sú napríklad podstatne odolnejšie. Okraje Vašej utierky sa preto tak ľahko nerozstrapkajú. Starostlivo vypracovaný výrobok spoznáte aj podľa rovnomerného a rovného tkania. To je dôležité obzvlášť pri textíliách, ako sú kuchynské rukavice, pretože tie musia poskytnúť dokonalú ochranu pred teplom.

Náš záväzok pre Vaše kuchynské textílie

Pri online nákupe kuchynských textílií nájdete v Tchibo užitočné a atraktívne utierky na riad, kuchynské chňapky atď. v mimoriadne vysokej kvalite. Naše vysoké nároky na kvalitu výrobkov spoznáte podľa značky kvality TCM (Tchibo Certified Merchandise). Označenie „100 % bavlna“ Vás okrem toho informuje o tom, že celý výrobok pozostáva z prírodného materiálu – bavlny.