Kuchynský textil: štýlový a praktický doplnok kuchyne

Funkčný a zároveň útulne zariadený byt sa nezaobíde bez látok. To sa samozrejme týka aj kuchyne. Pri jedení a varení zohráva bytový textil absolútne rozhodujúcu úlohu – od kuchynskej zástery, cez utierky na riad, až po obrusy a elegantné dekorácie. Spoľahnite sa pri kuchynskom vybavení na bohatú ponuku od Tchibo! Tu nájdete kuchynský textil pre najrôznejšie oblasti použitia, ktoré Vám predstavíme v ďalšom texte.
-36 %
Utierky na riad, 3 ks
10,99
6,99
€/ks 2,33
Prestieranie, 4 ks
12,99
€/ks 3,25
-27 %
Prestierania, 4 ks
10,99
7,99
€/ks 2,00
Utierky na riad, 3 ks
11,99
€/ks 4,00
Košík na pečivo
11,99
Prestieranie, 4 ks
11,99
€/ks 3,00
Detská kuchynská zástera
7,99
Kuchynská zástera
11,99
niekoľko kusov
-44 %
XL zástera a utierka
8,99
5,00
niekoľko kusov
Kuchynské uteráky, 2 ks
9,99
€/ks 5,00
niekoľko kusov
-49 %
Sieťky na ovocie a zeleninu, 3 ks
9,99
5,00
€/ks 1,67
niekoľko kusov
Ľanové utierky na riad, 2 ks
17,99
€/ks 9,00
Prestierania, 4 ks, strieborné
11,99
€/ks 3,00
-27 %
Ľanová utierka na zeleninu
10,99
7,99
niekoľko kusov
Detská kuchynská zástera
7,99
niekoľko kusov
niekoľko kusov
-16 %
Ľanové obrúsky, 2 ks
11,99
10,00
€/ks 5,00
niekoľko kusov
-38 %
Kuchynská zástera
12,99
7,99
Kryt z pletiva
31,99
-18 %
Utierky na riad, 3 ks
10,99
9,00
€/ks 3,00

Kuchynský textil z látky – udržateľný a pekný

Utierky na vysúšanie alebo suché drhnutie sa v kuchyni používajú stále. Mnohí sa pri týchto nepostrádateľných kuchynských pomôckach rozhodnú pre variant z papiera. No v zvýšenej miere prichádzajú do módy aj tradičné a oveľa krajšie kuchynské utierky z látky, okrem iného z dôvodu ekologickej bilancie. Kuchynský textil z látky môžete používať rovnako univerzálne ako papierové utierky. Po vypraní na 60 stupňov sú opäť hygienicky čisté a pripravené na použitie, takže ich môžete používať opakovane.
Správny kuchynský textil pre Vás: v kuchyni stojí žena a utierkou na riad utiera jeden z viacerých tanierov.

Správne utierky na riad pre Vašu kuchyňu

Nezáleží na tom, či máte umývačku riadu alebo umývate ručne: utierky na riad potrebuje každý. Títo praktickí pomocníci z látky sa používajú dennodenne a mali by preto spĺňať určité požiadavky. Na jednej strane musia byť utierky na riad veľmi dobre nasiakavé, aby mohli taniere, šálky a poháre aj riadne vysušiť. Na druhej strane tento kuchynský textil tiež nesmie jedálenské súpravy poškriabať. Čistá bavlna má obe tieto vlastnosti. Za mimoriadne nasiakavé sa pritom považujú utierky s vafľovou štruktúrou. Kto hľadá utierku na riad s mimoriadne dlhou životnosťou, siahne po vzácnom variante z ľanu alebo poloľanu. Tieto sa často používajú aj v profesionálnych kuchyniach.
Kuchynský textil na pečenie: matka a dcéra pečú v kuchyni, obe majú nasadené biele kuchárske čiapky, ako aj béžové zástery a rukami vystretými nahor sypú múku na plech na pečenie.

Kuchynské zástery pre celú rodinu

Kto ešte len začína s varením, bude považovať kuchynskú zásteru možno za trochu staromódnu. No už po prvých nepoddajných škvrnách od mastnoty alebo paradajok je jasné: stará dobrá kuchynská zástera je a jednoducho aj zostane veľmi praktickým doplnkom pri varení a pečení. V obchode Tchibo nájdete veľký výber tohto užitočného kuchynského textilu v najrôznejších dizajnoch. Ak s deťmi radi varíte alebo pečiete, môžete si zástery aj jednoducho sami pomaľovať. Každé dieťa si pomocou textilných farieb vytvorí svoju osobnú zásteru. Práca v kuchyni sa tak hneď stáva dvojnásobne zábavnou.

Takto si skrášlite kuchyňu s Tchibo

Kuchynský textil nemá len čisto praktický účel, ale perfektne sa hodí aj na dekorovanie. So správnym bytovým textilom urobíte z kuchyne a jedálne ozajstné priestory na oddych. Nápadité stolové behúňe vnášajú do miestnosti farbu a dajú sa úžasne obmieňať podľa ročného obdobia. Vkusnými dekoračnými prvkami však môžu byť aj pestro vzorované kuchynské rukavice alebo „chňapky“ na pečenie, keď ich napríklad zavesíte na lištu namiesto toho, aby ste ich schovali do zásuvky. V obchode Tchibo nájdete kuchynský textil rôznych dizajnov za nízku cenu. Pri výbere sa riaďte srdcom!

Kuchynský textil a hygiena

Kuchyňa je miestom, kde je hygiena mimoriadne dôležitá. Keďže kuchynský textil prichádza dennodenne do styku s potravinami, je potrebné ho pravidelne čistiť. Tým zabránite nadmernému vzniku mnohých baktérií. Podľa toho, ako často používate utierky na riad a do kuchyne, by ste ich mali obmieňať raz až trikrát do týždňa. Väčšina kuchynského textilu znáša pranie pri 60 stupňoch alebo dokonca pranie pri teplote varu, aby sa bezpečne zničili všetky baktérie. V každom prípade si všímajte pokyny na pranie výrobku!
Správna starostlivosť o kuchynský textil: uprostred obrázka je práčka, vedľa nej jedna rastlina, ako aj regál, na ktorom je položený okrúhly pletený kôš na pranie.

Kvalitný kuchynský textil: čo Vám zaručujú naše pečate

Látky v kuchyni toho musia zniesť veľa. Preto je dôležité dbať pri kuchynskom textile na kvalitu. Kvalitné prírodné materiály, starostlivé spracovanie, dlhá životnosť: Aby ste sa na ne mohli spoľahnúť, majú naše výrobky pečať TCM, čo znamená „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). K zdrojom a životnému prostrediu je mimoriadne šetrná biobavlna. Na ňu sme stavili vo veľkej miere: pri objednávke si všímajte príslušné certifikácie ako GOTS („Global Organic Textile Standard“) alebo „OCS 100“ či „OCS Blended“, ktoré označujú, že podiel biobavlny je minimálne 95, resp. 50 percent.
Pečať kvality zaručuje pohodu: mladá smejúca sa žena stojí pri drevenej pracovnej doske svojej bielej kuchyne a v ruke drží zelenú šálku na kávu.