Plyšové hračky – priatelia na celý život

Deti a plyšové hračky, to proste patrí k sebe! Plyšový priatelia nie sú len kamaráti na hranie, vďaka nim sa bude vaše dieťa cítiť ako doma, nech budete kdekoľvek! Dodávajú odvahu v tme a chránia pred zlými príšerami, ktoré sa skrývajú v skrini – plyšoví medvedíci a spol. sa tak stávajú najlepšími priateľmi a zabezpečia si trvalé miesto v srdciach vašich potomkov. V Tchibo nájdete plyšových spoločníkov pre chlapcov a dievčatá, bábätká, pre malé aj veľké deti.

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky pre Váš hľadaný výraz.
Možno nájdete niečo zaujímavé tu:

Milované plyšové hračky: dbajte na dobrú kvalitu!

To podstatné pre plyšovú hračku: musí byť odolná! Pretože keď si ju raz dieťa zvolí, bude ho nový miláčik sprevádzať ako verný priateľ celým životom. V Tchibo dbáme na to, aby naše plyšové, mäkučké zvieratká a hračky boli odolné voči roztrhnutiu a zlomeniu zodpovedajúc príslušnej vekovej skupine a aby neobsahovali žiadne škodlivé látky. Pri kúpe plyšovej hračky je okrem toho dôležité: drobné časti, ako sú napríklad oči z gombíkov, by mali byť vždy pevne prišité, aby ich dieťa neprehltlo.
Dbajte na dobrú kvalitu a spracovanie plyšových hračiek pre vaše deti.

Plyšové hračky načúvajú vášmu dieťaťu

Plyšové hračky sú väčšinou oveľa viac ako len hračka, sú prvým vzťahom, ktoré si dieťa samo vybralo a často dokonca osobou s vlastnou osobnosťou. Pri hraní rolí odovzdáva vaše dieťa svoje skúsenosti plyšovej hračke: napríklad jej umýva zuby, prebaľuje ju, zdôveruje sa jej možno so svojimi prvými tajomstvami. Dôležitý krok vo vývoji! Psychológovia radia, aby sa do hry zapojili aj rodičia a obľúbené zvieratko zapojili do každodenného života ako plnohodnotného „člena rodiny“.
Plyšové hračky nesmú ísť s nami kamkoľvek – spoločne sa dohodnite, ktorú hračku si kedy a kam smie vziať dieťa so sebou.

Plyšová hračka nesmie chýbať ani v škole

Plyšové hračky sú s deťmi vždy, nielen keď spia. Niektoré by si najradšej vzali všetky svoje zvieratká so sebou do škôlky alebo do školy. Že sa to nedá, je zrejmé – aspoň teda dospelým. Možno však majú plyšové hračky vášho dieťaťa každé svoju osobnosť, a opica možno obľubuje turistiku, zatiaľ čo sova miluje hodiny matematiky a ovca na vás najradšej vždy počká doma? Spoločne sa porozprávate, ktoré zvieratko kedy a kam smie ísť s vami.

Ako často plyšové hračky prať?

Vonku na objavnej ceste sú samozrejme plyšové medvedíky, zajace a spol. taktiež skvelými spoločníkmi. A tu sa môže ľahko prihodiť, že sa z ľadového medveďa stane hnedý medveď. Aj keď je pre dieťa vôňa plyšovej hračky dôležitá, pretože mu dodáva pocit bezpečia – niekedy je nevyhnutné a potrebné hračku vyprať! Aby ste sa po vypraní nepríjemne neprekvapili, určite sa pozrite na štítok, pri koľkých stupňoch môžete dať plyšového kamaráta do práčky.

Tu sa cítim dobre!

Niektoré deti chcú držať v náručí len svojho obľúbeného zajaca, iné si musia v posteli postaviť druhú Noemovu archu a ani tak nedokážu okolo seba zhromaždiť dostatok plyšových priateľov. Aby vaše bábätko mohlo nerušene spať, v prvých dvoch rokoch by ste mu nemali dávať do postieľky príliš veľa plyšových hračiek – alebo tieto hračky pred spaním z postieľky vybrať. S čím nie je dovolené spať, nájde si v detských šatníkoch, postranných skrinkách a prebaľovacích pultoch v izbe pre bábätko dostatok vlastného miesta.
V prvých dvoch rokoch nedávajte k bábätku do postele priveľa plyšových hračiek.

Kam s tým množstvom plyšových priateľov?

Škatule a detský nábytok s úložným priestorom umožňujú praktické uskladnenie doma. Ak však doma už nie je priestor na plyšové hračky – a vaše dieťa by sa chcelo so svojimi hračkami dobrovoľne rozísť, môžete ich podarovať do detských domovov alebo na charitu. Náš tip: využite aj možnosť udržateľným spôsobom si prenajať detské hračky s Tchibo Share.
Darujte spolu s vaším dieťaťom plyšové hračky, ktorých je doma už priveľa, detskému domovu alebo charitatívnemu zariadeniu.