Záhradný stôl do obývacej izby pod šírym nebom

Keď máte záhradu, v lete sa z terasy stáva druhá obývačka: ráno raňajkujete vonku, popoludní pijete kávu a večer grilujete. K tomu potrebujete nejaký záhradný stôl, za ktorým sa sedí dobre a pohodlne – a ktorý ponúka predovšetkým dostatok miesta. V obchode Tchibo nájdete veľký výber záhradných stolov v rôznych veľkostiach, tvaroch a štýloch – od malého balkónového stolíka až po celé súpravy záhradného nábytku.
niekoľko kusov
-28 %
Rozkladací stôl »Leira«, s otvorom na slnečník
319,00
229,00
niekoľko kusov
-30 %
Vozík na grilovanie »Leira« s 2 vyberateľnými podnosmi
229,00
159,00
-35 %
Záhradný barový vozík »Elin«
199,00
129,00
-13 %
Skladací a rozkladací stôl »Lenja«
229,00
199,00
-14 %
Okrúhly konferenčný stolík »Elin«
139,00
119,00
Okrúhly odkladací stolík s betónovou stolovou doskou
119,00
-25 %
Záhradný stôl »Lenja«, skladací
159,00
119,00
-30 %
Okrúhly záhradný stôl
199,00
139,00
-28 %
Chladiaci bar so stolným futbalom
319,00
229,00
Vozík na grilovanie »Lenja« s 2 podnosmi
199,00
-25 %
Odkladacie stolíky, 2 ks
199,00
149,00
€/ks 74,50
Regál na drevo do kozuba
179,00
-35 %
Dizajnový odkladací stolík s polyratanovým pletivom
199,00
129,00
-20 %
Rozkladací stôl »Lenja«, v štvorcovej kompaktnej veľkosti
199,00
159,00
Chladiaci bar
159,00
-31 %
Konferenčný stolík »Lenja« s nastaviteľnou výškou
159,00
109,00
Záhradný stôl s betónovou stolovou doskou
619,00
-21 %
Štvorcový záhradný stôl so zaoblenými nohami
229,00
179,00
Konferenčné stolíky s betónovou stolovou doskou, 2 ks
229,00
€/ks 114,50

Záhradné stoly, ktoré skrášlia každú terasu

Záhradný stôl tvorí stredobod Vašej terasy. Preto by mal byť nielen funkčný, ale aj vzhľadovo zaujímavý. Mnohí sa rozhodnú pre záhradný stôl z dreva, ktorý celkom prirodzene zapadne do zeleného prostredia záhrady. Ak hľadáte niečo s nenáročnou údržbou, sú dobrou voľbou kovové stoly, pretože tieto odolajú každému počasiu. Majú kamennú dosku, vďaka čomu stoja pevne ako skala. Záhradné stoly z plastu sa ľahko čistia a majú veľmi nízku hmotnosť, vďaka čomu sa jednoducho prenášajú, ale nevýhodou je, keď nastane vietor. Veľkosť Vášho stola a to, či má byť okrúhly alebo obdĺžnikový, závisí od miesta na Vašej terase.
Priestorový zázrak: malý balkón s jedným sedacím vakom a rastlinami, na ktorom je umiestnený malý okrúhly záhradný stôl.

S týmito stolmi vyzerá malá záhrada ako veľká

Aj keď máte veľmi malú záhradu, v žiadnom prípade sa nemusíte vzdávať príjemných stránok záhradného stola. Ideálne si vyberte nejaký okrúhly model, ktorý ponúka minimálne miesto pre dve osoby. Aj v prípade malého balkóna ide o dobrú voľbu. Ak by ste radi flexibilne využili malú veľkosť záhrady, potom je vynikajúcou voľbou vysúvací záhradný stôl. Môžete ho prispôsobiť podľa potreby a veľkosť plochy stola možno meniť. Ak hľadáte niečo, čo sa dá v záhrade rýchlo zložiť a rozložiť, siahnite po skladacom stole. Po použití ho niekoľkými hmatmi jednoducho opäť uložíte do šopy alebo záhradného domčeka.
Správna súprava do záhrady: veľká terasa, na ktorej sa nachádza veľký obdĺžnikový záhradný stôl z dreva s piatimi drevenými stoličkami.

Súpravy záhradného nábytku vyžadujú viac miesta

Ak máte na terase dostatok miesta, dobrým nápadom je zaobstarať si nejakú súpravu záhradného nábytku. Výhoda: všetko si kupujete „z jedného cesta“ a štýl a formu nemusíte predtým náročne prispôsobovať. Nábytkové súpravy do záhrady môžu mať rôznu podobu. Obsahujú niekoľko stoličiek, niekedy aj záhradnú lavičku, no vždy aj jeden stôl. Mimoriadne komfortne pôsobí záhradný nábytok z dreva. Je vystlaný niekoľkými rustikálnymi vankúšmi na sedadlách a môžete na ňom pohodlne tráviť veľa príjemných hodín. Záhradná lavička, napríklad z tíku, potom vnesie do Vašej zelenej oázy celkom špeciálnu atmosféru.

Vhodné záhradné stoly na balkón

Aj keď nemáte dom so záhradou, ale napríklad len mestský byt s balkónom, v obchode Tchibo nájdete vhodný záhradný stôl. Na malom balkóne veľmi pekne vynikne okrúhly stôl z kovu s mozaikovou stolovou doskou. V kombinácii s vhodnými stoličkami získate hneď trochu južanskú dovolenkovú atmosféru. Naopak na veľkých balkónoch a strešných terasách upúta na prvý pohľad pozornosť záhradný nábytok v terasovom štýle. Pohovky a kreslá do exteriéru spájajú komfort s odolnosťou voči poveternostným vplyvom. S tým ladiace terasové stoly sú spravidla pevné – ideálne teda na odloženie pohára vína, kokteilu alebo misy s občerstvením.

Uskladnenie záhradného stola v zime

Záhradné stoly sú väčšinou odolné proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu, takže v lete môžu byť bez problémov umiestnené vonku. Pri prvom mraze by ste im však mali nájsť nejaké teplejšie, suché miestečko. Najprv vyčistite všetok nábytok vlhkou handričkou. Pri drevenom nábytku je vhodné ho pred uskladnením ešte natrieť ochrannou lazúrou a následne ho zakryť. Tým sa značne predlžuje jeho životnosť. Aj umelohmotné a kovové stoly je lepšie skladovať v šope. Tieto však nevyžadujú špeciálne ošetrovanie, pretože nie sú také citlivé ako drevené stoly. Ďalšie tipy na ošetrovanie nájdete v našom sprievodcovi materiálmi pre záhradný nábytok.
Správne prezimovanie záhradných stolov: malý zasnežený biely záhradný domček v záhrade.

Kvalita a ekologické zmýšľanie

Kúpou záhradného stola v obchode Tchibo získavate kvalitu. Tú predstavuje naša pečať TCM, ktorú získate pri všetkých našich produktoch. TCM znamená „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). Zaručuje Vám všeobecnú kontrolu kvality – od výberu našich dodávateľov cez celkovú výrobu až po proces predaja. Záhradný nábytok s pečaťou FSC® je vyrobený z dreva, ktoré pochádza z udržateľného lesného hospodárstva.
Záhradný stôl v dobrej kvalite: dve mladé ženy ležia na zelenobielych pruhovaných ležadlách pri záhradnom stole a pripíjajú si s vedľa stojacim mladým mužom.