Záchodové dosky: pohodlne sedieť na „vecku“

Používame ju niekoľkokrát denne a napriek tomu si jej prednosti všimneme len zriedka: záchodová doska. Sedenie je nielen praktické, ale vďaka skvelému dizajnu upúta vo Vašej kúpeľni pozornosť. Pri nákupe zohráva dôležitú úlohu aj materiál, spôsob upevnenia a funkčnosť. V online obchode Tchibo nájdete veľký výber záchodových dosiek a tipy na nákup.
Prémiová doska na WC s pomalým sklápaním
49,99

Materiál: plast alebo drevo?

Mnoho WC dosiek je vyrobených z plastu, napríklad z duroplastu, termoplastu alebo polyresinu. Materiál je veľmi trvácny a zvlášť hygienický vďaka antibakteriálnej úprave. Záchodová doska vyrobená z dreva zaujme vysokým komfortom pri sedení a má tiež antibakteriálne vlastnosti. Drevo navyše nechladí tak ako iné materiály a je od prvého dotyku príjemne teplé aj v zime. Ak nechcete minúť veľa peňazí, rozhodnite sa pre model s jadrom z lisovaných drevených vlákien (MDF). Doska je niekoľkokrát lakovaná a takto chránená pred vonkajšími vplyvmi.

Záchodové dosky v elegantnom dizajne

WC dosky nájdete v mnohých verziách a v rôznych vyhotoveniach. S jednoduchým jednofarebným modelom nemôžete nič pokaziť. Svetlé tóny pôsobia čistejšie, tmavšie ušľachtilo a štýlovo. V kúpeľni sú mimoriadne populárne námorné dekorácie – kotvy, majáky či hviezdice. Tiež sú skvelé: WC dosky v tvare škrupiny! Aj záchodové dosky s nálepkami sú ideálne na vyjadrenie Vášho individuálneho štýlu. Ak chcete, aby všetko bolo „z jedného zdroja“, rozhodnite sa pre kompletnú toaletnú súpravu pozostávajúcu z WC dosky, toaletnej kefy, držiaka toaletného papiera a odpadkového koša v jednotnom dizajne.

Upevnenie: Vhodný záves pre Vašu záchodovú dosku

Rovnako ako v prípade samotnej WC dosky, existujú aj rôzne materiály na jej upevnenie. Varianty vyrobené z kovu a nerezovej ocele sú mimoriadne robustné, stabilné a odolné, plastové závesy presvedčia najmä svojou cenou. Takzvané „cvakacie“ alebo rýchloupínacie závesy sa inštalujú mimoriadne ľahko a dajú sa pripevniť a demontovať behom niekoľkých sekúnd – ideálne na čistenie! Mimochodom: Ak je záves poškodený, je najlepšie vymeniť celú WC dosku. V online obchode Tchibo nájdete množstvo modelov v rôznych vyhotoveniach.

Praktická a funkčná

Vaša WC doska by samozrejme nemala zabodovať iba skvelým dizajnom, ale aj svojou funkčnosťou. So záchodovou doskou s automatickým sklápaním sú privreté prsty a hlasné nárazy minulosťou. Vďaka pružine v závese sa zatvára pomaly a takmer potichu. Pre rodiny s deťmi sú záchodové dosky s detskými sedadlami vynikajúcou voľbou. Tieto majú aj druhú dosku s menším otvorom, ktorú možno ľahko vyklopiť a sklopiť. Rodičia sa nemusia báť, že by ich potomok omylom skĺzol do WC. Tí, ktorí ocenia luxus a pohodlie, sa rozhodnú pre vyhrievané toaletné sedadlo.

Hygienicky čisté: Takto vyčistíte WC dosku

Asi sedem až dvanásťkrát denne sa vyberieme na toto „tiché miestečko“. Aby záchodová doska vydržala čo najdlhšie a nezmenila sa na zdroj baktérií a choroboplodných zárodkov, treba dbať na jej pravidelné čistenie. Najlepšie je použiť mäkkú handričku, aby ste sa vyhli poškriabaniu povrchu. Na bežné znečistenie postačujú obvyklé čistiace prostriedky, napríklad jemný mydlový roztok. Proti nepoddajným nečistotám bojujte jemným tekutým čistiacim práškom. Držte sa ďalej od „zázračných čistiacich prostriedkov“ – tie sú často žieravé! Nielenže poškodzujú WC dosku, ale môžu spôsobiť aj podráždenie pokožky.

Normy kvality spoločnosti Tchibo

Rovnako ako pri všetkých našich výrobkoch, kladieme veľký dôraz na kvalitu a životnosť našich záchodových dosiek. Našou značkou kvality TCM („Tchibo Certified Merchandise“) garantujeme, že počas celého výrobného procesu sa dodržiavali vysoké štandardy, ktoré pravidelne kontrolujú nezávislé kontrolné inštitúcie. Ak obsahuje Vaša WC doska drevo, venujte pozornosť certifikátu FCS ("Forest Stewart Council"). Garantujeme Vám, že materiál pochádza z dôveryhodného lesného hospodárstva.