Schließen

Milujeme dobrú kávu

Už viac než 60 rokov ponúkame kávu tej najlepšej kvality. Ale čo pre nás slovo kvalita vlastne znamená? Často ju posudzujeme podľa kritérií, ku ktorým patria použité suroviny, chuť alebo zloženie.

Pre nás ale kvalita znamená omnoho viac. Ide nám tiež o to, ako bol produkt vyrobený. Preto dbáme na ochranu životného prostredia a vytvárame lepšie podmienky pre život pestovateľov kávy a ich rodín v krajinách, odkiaľ káva pochádza. Kúpou kávy Tchibo teda môžete mať pôžitok nielen z výbornej aromatickej kávy, ale aj z pocitu, že prispievate na správnu vec.

Kedy je káva „udržateľná“?

S pojmom udržateľná káva spájame situáciu, kedy pestovatelia kávy a ich rodiny môžu vďaka káve žiť na dobrej úrovni, ktorú si zachovajú aj do budúcnosti.

Tým, že farmári začali aplikovať udržateľné metódy pestovania, získali napríklad dôležité poznatky o úrodnosti pôdy, o prístupe k vode alebo o ochrane klímy. To im z dlhodobého hľadiska pomáha pestovať väčšie množstvo kávy a zvyšovať jej kvalitu.

Čo je naším cieľom?

Naším cieľom je ponúkať výlučne udržateľnú kávu, ktorej pestovanie spĺňa ekonomické, ekologické aj sociálne kritériá.

Spolu s medzinárodne uznávanými organizáciami, medzi ktoré patrí napríklad Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ, organizácia stojaca za značkou „Bio“, ale aj s vedcami z oblasti poľnohospodárstva, s obchodnými partnermi a štátnymi aj nevládnymi organizáciami sa zasadzujeme o udržateľné pestovanie kávy a zlepšovanie životných podmienok farmárov.

Naši partneri

Podpora miestnych komunít

Káva rastie v tropickom pásme, teda najmä v Strednej a Južnej Amerike, v Ázii a v častiach Afriky. Keď cestujeme po farmách, kde sa káva pestuje, aj keď nemôžeme pomôcť, všímame si životné podmienky miestnych farmárov a ich rodín. V krajinách ako Guatemala, Keňa či Tanzánia ich podporujeme cielenými projektmi podľa princípu „pomáhame druhým, aby si dokázali pomôcť sami“.

Sme na dobrej ceste!

Práve dnes u nás nájdete širokú ponuku udržateľných káv:

• V našich kávových baroch si vychutnávate jedine také kávové špeciality, ktoré pripravujeme z tej najlepšej kávy pochádzajúcej z fariem certifikovaných Fairtrade alebo Rainforest Alliance.

• Celý sortiment „Tchibo Privat Kaffee“ pochádza výlučne z certifikovaných fariem.

• Našu kávu Tchibo Barista vám ponúkame v dvoch formách – Barista Espresso a Caffé Crema, oboje so známkou Fairtrade.

• Rovnako v aromakapsuliach Cafissimo používame výlučne kávu a čaj, ktoré boli vypestované udržateľným spôsobom.

• V roku 2016 sme do konceptu udržateľného rozvoja začlenili viac ako 40 % surovej kávy z celkového množstva, ktoré spotrebujeme. A toto percento sa každý rok zvyšuje.

Kávy Tchibo

 
 
 
 
So špeciálnym uzáverom na zachovanie čerstvej arómy
Intenzita:36
od10,49
€/kg 20,98
Náhľad
So špeciálnym uzáverom na zachovanie čerstvej arómy
Intenzita:56
od10,49
€/kg 20,98
Náhľad
  • Privat Kaffee Brazil Mild – zrnková káva
Jemná a zamatová
Intenzita:26
9,69
€/kg 19,38
Náhľad
  • Privat Kaffee African Blue – zrnková káva
Plná a aromatická
Intenzita:56
9,69
€/kg 19,38
Náhľad
 
  • Privat Kaffee Latin Grande – zrnková káva
Vyvážená aróma
Intenzita:36
9,69
€/kg 19,38
Náhľad