Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

Milujeme dobrú kávu.

Už viac ako 60 rokov ponúkame kávu najlepšej kvality. Čo však pre nás vlastne kvalita znamená? Často posudzujeme kritériá, ako napr. vlastnosti, chuť alebo akosť použitej suroviny.

Kvalita zahŕňa viac: K tomu podľa nás patrí aj to, ako produkt vzniká. Preto sa zasadzujeme za ochranu prírody a lepšie životné podmienky pre pestovateľov kávy a ich rodiny v krajinách, odkiaľ naša káva pochádza. A Vy sa môžete tešiť nielen z aromatickej kávy, ale svojou kúpou urobíte niekde vo svete niečo dobré.

Čo je to „udržateľná“ káva?

Trvalo udržateľné pestovanie kávy chápeme ako také, ktoré farmárom a ich rodinám v krajinách, odkiaľ káva pochádza, zabezpečí dobré živobytie nielen dnes, ale aj v budúcnosti.

Prechodom na trvalo udržateľné spôsoby pestovania kávy budú farmári disponovať vedomosťami a metódami súvisiacimi s úrodnosťou pôdy, prístupom k vode a ochranou klímy. Toto im v dlhodobom pohľade pomôže dopestovať kvalitnejšiu kávu vo väčšom množstve.

Čo je naším cieľom?

Naším cieľom je ponúknuť Vám kávu z trvalo udržateľnej produkcie, ktorej pestovanie rovnako spĺňa ekonomické, ekologické a sociálne požiadavky.

Spolu s medzinárodne uznávanými organizáciami, ako napríklad Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ Certified, a organizáciami stojacimi za označením bio, ako sú vedci zaoberajúci sa poľnohospodárstvom, obchodní partneri a štátne i neštátne organizácie, sa zasadzujeme za trvalo udržateľné pestovanie kávy a zlepšenie životných podmienok farmárov.

Naši partneri

Spoločenské zaangažovanie

Káva rastie v tropickom pásme. Prevažne v Strednej a Južnej Amerike, Ázii a časti Afriky. Keď sa vyberieme na farmy pestovateľov kávy, neuniknú nám životné podmienky mnohých pestovateľov a ich rodín. Podporujeme ich cielenými projektmi v zmysle princípu „pomáhame druhým, aby si dokázali pomôcť sami“ v krajinách ako Guatemala, Keňa a Tanzánia.

Sme na dobrej ceste!

Práve dnes u nás nájdete širokú ponuku udržateľných káv:

• Celý náš sortiment Tchibo Privat Kaffee obsahuje kávu z certifikovanej produkcie.

• S naším Tchibo Barista Vám ponúkame 100 % fairtrade certifikované Espresso a Caffè Crema.

• Aj do našich aromatických kapsúl Cafissimo používame len kávu a čaj z certifikovanej produkcie.

Do nášho konceptu trvalej udržateľnosti sme v roku 2015 zahrnuli 40 % z celkového množstva našej kávy. A každý rok to bude viac.

Kávy Tchibo

  
Barista Espresso – 1 kg zrnkovej kávy
Žiaľ už vypredané
Barista Espresso – 1 kg zrnkovej kávy
So špeciálnym uzáverom na zachovanie čerstvej arómy
Intenzita:56
19,99 € €/kg:  19,99
Barista Caffè Crema – 1 kg zrnkovej kávy
Žiaľ už vypredané
Barista Caffè Crema – 1 kg zrnkovej kávy
So špeciálnym uzáverom na zachovanie čerstvej arómy
Intenzita:36
19,99 € €/kg:  19,99