Schließen

Tehotenská móda pre výnimočné obdobie vo Vašom živote

Keď sa stanete mamou, zmení sa celý Váš život. No aj keď sa teraz všetko točí okolo Vášho dlho očakávaného dieťaťa, nezabúdajte počas tehotenstva ani sama na seba. Kvalitná tehotenská móda, ktorá splní Vaše mimoriadne potreby, Vám pomôže vyzerať a cítiť sa skvelo.

To najkrajšie oblečenie pre najkrajšie chvíle života

Kedy začať s tehotenskou módou?

Žiadna žena a žiadne tehotenstvo nie sú rovnaké, preto sa riaďte predovšetkým svojím pocitom. Všímajte si, ako rýchlo Vám rastie bruško a tehotenskú módu začnite kupovať vtedy, keď Vás začnú bežné odevy obmedzovať. Vy aj Vaše dieťatko máte predsa byť v pohodlí. Niektoré budúce mamičky tak robia už v 4. mesiaci a iné sa guľatejú pomalšie. Keď nadišiel Váš čas, rozhodnite sa pre elastické a voľné oblečenie. Prispôsobí sa Vášmu telu aj keď budete tým najkrajším spôsobom čoraz oblejšia. Časom zistíte aj to, že sú Vám úzke podprsenky. Počas tehotenstva môže byť potrebné podprsenky vymeniť aj viackrát.

Tehotenské nohavice alebo tehotenský pás?

Skôr či neskôr to postrehnete: košele sú Vám čoraz kratšie. Na začiatku tejto fázy Vám vie pomôcť tehotenský pás, vďaka ktorému môžete ešte chvíľu nosiť svoje bežné nohavice. Pretože pod ním sa skrýva rozopnutý gombík džínsov a zároveň máte bruško zakryté, podopreté a v teple. Raz však príde chvíľa, keď Vám pás nebude stačiť a vtedy je čas na tehotenské nohavice. Ich najväčšia výhoda je: Brucho zakrýva široká elastická guma a pod bruchom sa nachádza bežná látka. Tehotenské nohavice tak môžete nosiť pohodlne a zároveň módne až do konca tehotenstva.

Do kancelárie pohodlne a štýlovo

Keď vo Vašej kancelárii platí dresscode, potrebujete profesionálny odev aj počas tehotenstva, no nesmie Vás stiesňovať. Ako pohodlná tehotenská móda do kancelárie sa ponúkajú napríklad látkové nohavice alebo sukňa so širokým a elastickým pásom, ktorý je charakteristický pre módu pre tehotné. Čo sa horného dielu týka, priestor pre Vaše bruško poskytne tehotenská blúzka širokého strihu alebo tunika. Môžete ich nosiť cez nohavice alebo sukňu a skombinovať ich s blejzrom, ktorý má byť minimálne tak dlhý ako blúzka. Elegantné tehotenské šaty puzdrového strihu vyzerajú výborne s kardiganom.

Tehotenská móda počas kojenia

Funkčná tehotenská móda Vás bude sprevádzať aj po tehotenstve. Mimoriadne praktické sú podprsenky na kojenie: Ich košíky sa dajú otvoriť na gombík a posunúť nabok, vďaka čomu bez problémov nakojíte svoje bábätko. Podprsenky na kojenie kupujte pokojne už od 36. týždňa tehotenstva. Budú Vám sedieť aj po pôrode. Tehotenskú módu môžete zvyčajne nosiť ešte pár mesiacov po pôrode: Vďaka elasticite sú dobré nielen horné diely, ale aj nohavice a dobre Vám sedia na telo aj počas postupného miznutia tehotenského bruška. Počas kojenia sú mimoriadne praktické hlavne dvojvrstvové horné diely.

Kritériá pri výbere tehotenskej módy

Znášanlivosť

To, aby sa Vaše oblečenie, ktoré nosíte priamo na pokožke, znášalo dobre s pokožkou, je obzvlášť dôležité hlavne počas tehotenstva. Pretože vy aj Vaše dieťa cez svoje odevy prijímate vplyv okolia. Tehotenská móda, ktorá je v najvyššej možnej miere bez obsahu škodlivých látok, sa vyrába napríklad z nespracovaných prírodných vlákien, ako je ekologický pestovaná bio bavlna, ľan alebo kvalitná vlna. Nafarbená šetrne s rastlinnými farbami sa postará o príjemný pocit na pokožke a zaručí, že podráždenia pokožky a alergie nemajú najmenšiu šancu.

Elasticita

Keď Vám rastie bruško, musíte vedieť vybrať správne tehotenské oblečenie, aby Vás nič netlačilo a neťahalo a aby Vaše dieťatko v brušku malo dosť miesta. Látky s podielom elastanu rastú spolu s Vami a zabezpečia príjemný pocit v každom štádiu tehotenstva. Ak tehotenská móda nie je z elastického materiálu (ako napríklad blúzka), o pohodlné obliekanie a vyzliekanie sa postarajú gombíky na tých správnych miestach. Topánky sú mimoriadne praktické, keď majú pružné vložky, aby ste do nich vedeli rovno a jednoducho vkĺznuť.

Náš prísľub pri tehotenskej móde

Chceme Vám ponúknuť takú tehotenskú módu, ktorá Vás bude sprevádzať celým tehotenstvom a zároveň Vám dodá pohodlie a bude na Vás dobre vyzerať. A presne z tohto dôvodu kladieme pri tehotenskej móde veľký dôraz na funkciu, spracovanie a kvalitu materiálu. Našu kvalitu pravidelne testujeme a potvrdzujeme internými kontrolami a spoluprácou s nezávislými skúšobnými inštitútmi. Výrobky za to dostanú známku TCM, čo je skratka pre Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo).

Pri nákupe tehotenskej módy cez internet navyše zabezpečíme, aby ste okamžite videli vlastnosti výrobku. Označenie GUT GEMACHT Vám napríklad ukazuje, že ide o kus odevu vyrobený trvalo udržateľnou produkciou, napríklad z tej najlepšej bio bavlny. A aby sa Vám vyberalo čo najľahšie, tehotenskú módu si v Tchibo kupujte vo svojej zvyčajne konfekčnej veľkosti. Platí to pre všetky výrobky od tehotenských búnd až po tehotenské nohavice.