Stolové lampy vytvárajú atmosféru a dobré podmienky na prácu

Stolová lampa môže v závislosti od miesta použitia fungovať ako svetlo na dotvorenie atmosféry alebo ako pracovné svetlo. V priestoroch na bývanie a spanie sa perfektne hodí na vytvorenie teplého bodového svetla. Či už na jedálenskom stole, komode alebo parapete – stolové lampy dodajú priestoru osobitný ráz. K stolovým lampám sa radia aj lampy na písacie stoly. Tieto zasa vďaka svojmu priamemu a jasnému svetlu zabezpečujú optimálne pracovné podmienky v kancelárii či detskej izbe. V obchode Tchibo nájdete vhodnú lampu.
-47 %
Lampa s LED »Sklenené tienidlo«
22,99
12,00
Svietiaci mesiac v splne s LED
27,99
Stojacia lampa s textilným tienidlom
Stojacia lampa s textilným tienidlom
89,95
89,95
Stolná lampa s textilným tienidlom
49,99
Stolná lampa s textilným tienidlom
49,99
Stojacia lampa »Sklenená guľa«
84,95
-23 %
Svetelná reťaz s LED
12,99
9,99
Stolná lampa s textilným tienidlom
49,99
Drevená stojacia lampa »Trojnožka«
99,95
-20 %
Stojacia lampa z kovu »Trojnožka«
99,95
79,95
niekoľko kusov
Svetelná lišta s LED
19,99
niekoľko kusov
Oblúková lampa s textilným tienidlom, čierna
Oblúková lampa s textilným tienidlom, biela
129,00
129,00
Stolná lampa »Sklenená guľa«
59,95
Stolová lampa so skleneným tienidlom
79,95
Stojacia lampa s textilným tienidlom
Stojacia lampa s textilným tienidlom
89,95
89,95
Oblúková lampa s textilným tienidlom
139,00
Stojacia lampa s textilným tienidlom
99,95
Akumulátorová stolná lampa s LED
39,99
Stolová lampa Nordlux »Glossy«
229,00
Nástenná lampa Nordlux »Stay Long Wall«
199,00
-18 %
Stojacia lampa »Trojnožka«, čierna
79,95
64,95
-10 %
Stojacia lampa so 4 háčikmi na oblečenie
99,95
89,95
Oblúková lampa s textilným tienidlom, čierna
Oblúková lampa s textilným tienidlom, biela
129,00
129,00
Čoskoro opäť v predaji
  • Stojacia lampa s kovovým tienidlom
Severský dizajn vo vzhľade dubového dreva s matne bielym kovom
99,95
79,95
-20 %
Stojacia lampa s kovovým tienidlom
Severský dizajn vo vzhľade dubového dreva s matne bielym kovom
99,95
79,95
Čoskoro opäť v predaji

Stolové lampy: malé svetelné ostrovčeky, individuálne pre Vás

S priemernou výškou 70 centimetrov je stolová lampa skôr malá. Možno ju tak bez problémov umiestniť do každej izby a dá sa postaviť všade tam, kde sa v blízkosti nachádza elektrická zásuvka. Ak by zásuvka náhodou nebola k dispozícii, môžete siahnuť po stolovej lampe s batériou. V ideálnom prípade si vyberte typ lampy, ktorý ladí s Vaším štýlom zariadenia. Moderná stolová lampa je často štíhla, má rovné línie a pozostáva skôr zo studených materiálov, ako sú chróm, ušľachtilá oceľ či sklo. Ak hľadáte vidiecky štýl, potom nič nepokazíte stolovými lampami s dreveným podstavcom a látkovým tienidlom.
Elegantný dizajn Vašej lampy: stolové svietidlo s bielym tienidlom stojí na stole v retro vzhľade, na ktorom sú položené mapa, otvorená kniha a okuliare.

Klasické, romantické alebo futuristické – podľa zariadenia

Klasické stolové lampy sa harmonicky začlenia do každého zariadenia bytu. Majú typický dizajn tienidla a podstavec z dreva, kovu, skla alebo plastu. Ich vzhľad je nadčasovo elegantný a tienidlo je smerom dolu väčšinou otvorené. Ak patríte skôr k hravým romantickým typom, potom Vás stolová lampa vo vidieckom štýle celkom isto nadchne. Pastelovo sfarbené alebo vzorované tienidlo z keramiky či látky v kombinácii s podstavcom zo zváraného kovu alebo dreva sa vynikajúco hodí k rustikálnemu nábytku a vŕzgajúcim dreveným podlahám. Ak máte moderne zariadené bývanie, v obchode Tchibo nájdete aj stolové lampy v strohom futuristickom dizajne.
Stolové svietidlo na písacom stole: mladý muž sedí s ceruzkou a zápisníkom pred notebookom za dobre osvetleným dreveným písacím stolom – okolo neho je tma.

Svietidlá na písací stôl – keď je žiadané priame svetlo

Zatiaľ čo stolové lampy v obytnej zóne zabezpečujú komfortné osvetlenie vyčlenenej časti, lampy na písací stôl majú presne opačný účel. Vytvárajú priame studené bielo svetlo a jasne ním osvetľujú pracovisko v domácej kancelárii alebo detskej izbe. To podporuje koncentráciu, šetrí oči a zabraňuje únave. V ideálnom prípade si vyberte lampu na písací stôl s flexibilne nastaviteľným ramenom – svetlo tak môžete nasmerovať presne tam, kam potrebujete. V prípade stmievateľnej stolovej lampy je možné úroveň jasu meniť podľa potreby.

Na čítanie alebo túlenie sa: nočná stolová lampa

Nevyhnutnou súčasťou spálne je nočná stolová lampa. Ak by ste chceli pomocou lampy navodiť príjemnú romantickú atmosféru, postačí stolová lampa s nepriamym teplým svetlom. Ak navečer zvyknete čítať v posteli, potrebujete lepšie osvetlenie. Stmievačom môžete aj v tomto prípade regulovať jas podľa želania a otočným ramenom nasmerovať svetelný kužeľ na požadované miesto. Tchibo ponúka veľký výber nočných stolových lámp. Preskúmajte našu ponuku a vyberte si svoj obľúbený model!

Flexibilné osvetlenie s LED žiarovkami

Väčšina súčasných stolových svietidiel je vybavených LED žiarovkami. Nezahrievajú sa a spotrebúvajú málo energie. Ďalšia výhoda: ich „farba svetla“ sa mení. Môžete si vybrať, či má Vaša lampa vyžarovať šeré svetlo teplej bielej farby (pod 3 300 kelvinov) alebo či ňou chcete osvetľovať svoj pracovný stôl. V druhom prípade by ste siahli po univerzálnej bielej (3 300 až 5 300 kelvinov) alebo prirodzene svetlej bielej (nad 5 300 kelvinov). Veľmi obľúbenými v detskej izbe sú stolové lampy v tvare gule. Tieto majú často špeciálnu rafinovanú funkciu: menia svoju farbu v určitých intervaloch.
Teplé svetlo v detskej izbe: matka sa hrá so svojím malým dieťaťom vo svetle stolovej lampy, ktorá vyžaruje teplé šeré svetlo.

TCM je záruka vynikajúcej kvality výrobku

Pri kúpe stolovej lampy v obchode Tchibo sa môžete spoľahnúť, že získate výrobok vysokej kvality. Za túto kvalitu ručíme našou pečaťou TCM, ktorá znamená „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). To znamená, že materiál, ako aj výrobný proces našich výrobkov podstupujú prísne skúšky z hľadiska kvality. Aj v prípade našich partnerov starostlivo dbáme na dodržiavanie našich vysokých štandardov.
Dobrá kvalita pre správne osvetlenie: spálňa, v ktorej sa nachádzajú posteľ, komoda a stôl ponárajúce sa do teplého žltého svetla zo stolového svietidla.