Schließen

Dámske šperky

  • Náramok
12,99
9,99
Náhľad
niekoľko kusov
1

Dámske šperky, ktoré podčiarknu Vašu krásu

Kvalitný šperk patrí medzi tie najkrajšie doplnky, ktoré môžete nosiť. Ich dizajn Váš výzor buď dopĺňa alebo vytvára. Naša ponuka je rozsiahla. Nájdete v nej klasické decentné kúsky, ale aj nápadité šperky, takže sa môžete tešiť na nádherný a bohatý výber. A dozviete sa aj to, ktoré dámske šperky sa Vám hodia najviac a ako ich môžete rôzne kombinovať. Pozrite si našu ponuku a hodinky a šperky už môžete v Tchibo nakupovať aj pohodlne online!

Vhodné šperky nájdete nasledovným spôsobom

Kombinovanie rôznych šperkov

Aktuálna móda síce nemá pevne stanovené pravidlá, ale zopár aspektov Vám pomôže štýlovo nakombinovať jednotlivé šperky. Ak chcete staviť na istotu, nič nepokazíte napríklad kombináciou kúskov s rovnakými kovovými odtieňmi, čiže striebro k striebru, ružové zlato k ružovému zlatu a tak ďalej. Mimoriadne pekne pôsobí kombinácia, keď sú šperky navyše v podobnom štýle. Rozhodnite sa preto buď pre minimalistické šperky s rovnými líniami alebo pre prepracované dizajny. Najjednoduchšie to budete mať, ak si to vyskladáte z už hotových setov.

Šikovné kombinácie retiazok vo výstrihu

Retiazky na krk a horný diel oblečenia pôsobia harmonicky vtedy, keď sú rovnakej formy. To znamená, že k okrúhlemu výstrihu okolo krku sa veľmi dobre hodí krátka retiazka. Hranatý výstrih je takisto dobrý s krátkou retiazkou, ale mala by mať hranaté prvky. Výstrih v tvare V pekne doplnia napríklad retiazky so špicatým zakončením v dekolte. V princípe platí nasledovné: Čím hlbší výstrih, tým väčší môže byť šperk. Ale aj k vysokým decentným rolákom sa dobre hodia dlhé a zároveň viacradové retiazky s pekným príveskom. Jednoduchosť tým dostane šmrnc.

Tieto náušnice Vám idú k tvári

Ak máte okrúhlu tvár, najviac Vám pristanú dlhé visiace náušnice. Natiahnu Vám totiž tvár a krk. Užšie obrysy Vašej tvári dodajú aj hranaté formy. Ak máte tvár v tvare srdca, môžete si v pohode dať veľké okrúhle kreoly alebo dlhé lichobežníky. Dĺžka Vašej brady tak bude prispôsobená šperkom. Dámy s rovnomerne oválnou tvárou majú tú výhodu, že môžu nosiť takmer všetky náušnice. Pôvabne na Vás budú vyzerať veľké náušnice v skvelých farbách, ale aj nápadité tvary. A ak uprednostňujete skôr niečo decentnejšie, pôjdu Vám aj kreoly alebo malé napichovacie náušnice.

So šperkom darujete radosť

Starostlivo vybraný a kvalitný šperk prinesie Vašej priateľke ako darček veľa radosti. Prsteň sa napríklad považuje za symbol nekonečna a retiazka s príveskom sa nosí blízko srdca. Obidva sú teda symboly intenzívneho vzťahu plného náklonnosti a lásky. S náramkom darujete v prvom rade šperk, ktorý neustále uvidí a bude jej Vás pripomínať. Viete, čo by ste chceli vyjadriť? Teraz prichádza na rad správna veľkosť. V nestrážený moment skúste označiť priemer alebo dĺžku šperku Vašej priateľky na kus papiera. Neskôr ho môžete v pokoji premerať.

Dôležité kritériá pri kúpe Vášho šperku

Znášanlivosť

Dávnejšie neboli kožné reakcie na šperky hlavne u mladších žien žiadnou vzácnosťou. Bol to následok alergie na nikel, ktorý sa vtedy zvykol používať. V súčasnosti sa už dá takýmto reakciám našťastie hravo vyhnúť používaním antialergických materiálov. Patrí medzi ne napríklad ušľachtilá oceľ, ktorá sa okrem iného používa aj v medicíne. Takisto šperky zo vzácnych kovov ako striebro alebo zlato sú spravidla bez problémov, a preto sú veľmi bezpečná voľba. Rovnako dobre ľudia znášajú aj kožené šperky. Veľká výhoda prírodných materiálov oproti koženke je priedušnosť, a to hlavne v lete. Predídete tak napríklad poteniu pod koženým náramkom. Bude sa Vám príjemne nosiť a chrániť klímu Vašej pokožky.

Spracovanie

Ak chcete, aby Vám Vaša retiazka alebo náramok dlho vydržali, musia byť tieto dámske šperky spracované kvalitne. Spoznáte to napríklad podľa toho, že všetky kovové komponenty majú zaoblené a zbrúsené hrany a sú kompletne odhrotované. Predovšetkým jemné prvky šperkov musia byť precízne opracované. Podobne to platí aj pre časti šperkov z kože. Vyrazené dierky na kožených remienkoch hodín majú pôsobiť čisto. A neplatí to len pre pravé šperky zo vzácnych kovov, ale aj pre kvalitné módne šperky. Na nich vidíte čisté spracovanie napríklad v tom, že na ňom nenájdete zvyšky lepidla. Nasadené detaily, ako napríklad malé kryštáliky, sú nalepené rovno.

Objavte nádherné šperky od Tchibo

Strieborné šperky

V našej striebornej kolekcii Vám ponúkame prekrásne šperky s nadčasovým vyžarovaním. Nájdete medzi nimi všetky módne dizajny, od jednoduchých po nápadité, od malých napichovacích náušníc až po dlhé retiazky s príveskami.

Módne šperky

V našej ponuke módnych šperkov nájdete trblietavé kryštály Swarovski® a statement šperky, ale aj ležérne náramky a vychytené prstene. Presne tu si nájdete svojich nových prekrásnych sprievodcov na všedné dni za mimoriadne dobrú cenu.

Zlaté šperky

Ak sa Vám viac páčia šperky v teplých farebných odtieňoch, ktoré pôsobia klasicky, oplatí sa Vám nahliadnuť do našej kategórie zlatých šperkov. Ponúkame Vám vybrané kusy z drahocenného kovu.

Hodinky

Ak sa rozhodnete pre naše dámske hodinky, získate viac než len obyčajný merač času. Náš sortiment Vám ponúka moderné modely z ušľachtilej ocele alebo s atraktívnymi koženými náramkami.

Náš prísľub kvality pri dámskych šperkoch

Pretože Vám chceme ponúkať len také šperky, v ktorých budete žiariť aj po rokoch, máme vysoké nároky na materiály, spracovanie a funkčnosť. To, že naše šperky budú spĺňať naše vysoké očakávania, zabezpečíme tak, že ich kvalitu kontrolujeme pravidelne sami a potom si ju nechávame potvrdiť v nezávislom inštitúte. A aby ste to videli aj Vy, naše výrobky dostavajú známku Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo), v skratke TCM.

Pri kúpe šperku na internete by ste mali dostať všetky potrebné informácie o výrobku. Chceme mať totiž istotu, že od nás dostanete presne taký šperk, aký očakávate. Hodinky s náramkom z pravej kože rozpoznáte napríklad na prvý pohľad podľa označenia Pravá koža. Logo GUT GEMACHT zdôrazňuje, že koža bola vyrobená bez použitia chrómu, čo znamená, že sme šetrili životné prostredie a zdravie pracovníkov.