Raritná káva roka »Paraíso Pink Bourbon«

Prémiová káva z Kolumbie
»Tento inovatívna zmes odrôd Red Bourbon a Yellow Bourbon nás okamžite nadchla svojím vzhľadom a rovnako aj rozmanitými chuťovými nuansami a osobitou sladkosťou.«
Markus Meusburger Nákupca raritných káv z tímu Tchibo
 
Raritná káva roka je tu!

Objavte novú limitovanú prémiovú kávu »Paraíso Pink Bourbon« z Kolumbie so sladkou chuťou broskyne a karamelovo-smotanového krému.

K dispozícii len krátko vrátane exkluzívnej dózy na kávu!

  • Raritná káva »Paraíso Pink Bourbon« - 250 g celé zrná + dóza na kávu
Raritná káva
Broskyňa a karamelovo-smotanový krém
Intenzita:56 Praženie:26
250 g celé zrná
24,99
€/kg 99,96
Náhľad
Milí milovníci a milé milovníčky raritných káv,

tentoraz sa vyberieme do oblasti kolumbijských Ánd, presnejšie povedané do Piendamó. Tu sa stretávame s Diegom na jeho rodinnej farme „Esperanza Paraíso“, čo v preklade znamená „Raj nádeje“.

Vďaka doslova rajským klimatickým a pôdnym podmienkam je tamojší región celosvetovo známy svojimi prémiovými kávami. A práve tu Diego s vášňou pestuje svoju najnovšiu špeciálnu kávu: odrodu „Pink Bourbon“ s ružovými kávovými čerešňami.

Tento inovatívna zmes odrôd Red Bourbon a Yellow Bourbon nás okamžite nadchla svojím vzhľadom a rovnako aj rozmanitými chuťovými nuansami a osobitou sladkosťou. Vďaka Diegovým rozsiahlym znalostiam o pestovaní kávy a mimoriadne náročnému anaeróbnemu spracovaniu, fermentácii bez prívodu kyslíka, je pre nás táto káva jedinečným pôžitkom.

My rozpoznávame chuť broskyne a karamelovo-smotanového krému – čo cítite Vy?

»Želáme Vám Vianoce plné chutí, veľa zdravia v novom roku a mnoho potešenia pri ochutnávaní tejto raritnej kávy!«
Markus Meusburger Nákupca raritných káv z tímu Tchibo

Raritná káva roka
»Paraíso Pink Bourbon«

  • PÔVOD: Cauca, Kolumbia
  • PESTOVANÁ V NADMORSKEJ VÝŠKE: 1 730 – 1 960 m
  • PODNEBIE: vlhká tropická klíma
  • ODRODA: Pink Bourbon
  • SPRACOVANIE: prané a anaeróbne
  • DRUH: 100 % Tchibo Arabica
  • CHUŤ: sladká s tónmi broskyne a karamelovo-smotanového krému
Vyskúšajte teraz

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným prémiovým kávam

Vydajte sa na neobyčajnú cestu okolo sveta za pôžitkami a prostredníctvom našich meniacich sa raritných káv objavte kávy s najexkluzívnejším pôvodom. Či už na ručnú prípravu, alebo ako kávy Grand Classé pre Váš kávovar Cafissimo: zažite rozmanitosť pôvodu káv z vybraných plantáží pozdĺž kávového pásma, ručne zberaných, s láskou spracovaných a chuťovo neprekonateľných.

Každá edícia našej limitovanej prémiovej kávy pochádza z udržateľnej produkcie a v súlade s príslušnou pečaťou podporuje ekologické a sociálne projekty v danej pestovateľskej oblasti.

Jedinečná káva predstavuje jedinečnú chuť

Od ovocných a korenistých cez orieškové a čokoládové až po sladké a kvetinové: každá edícia Vám ponúka jedinečný svet aróm. Vďaka dizajnu vo farbe príslušného chuťového profilu a pestrofarebnému aromatickému kruhu na obaloch môžete na prvý pohľad zistiť príslušné arómy limitovaných prémiových káv.

Vzájomné pôsobenie vplyvov životného prostredia, ako sú vlastnosti pôdy, nadmorská výška pestovania a podnebie, ako aj mechanické aspekty, ako sú zber, spracovanie a praženie, vytvárajú mimoriadnu arómu našich prémiových káv.

Chute, ktoré Vás nadchnú –
a to hneď viackrát do roka

Každý rok sa podľa kalendára zberu môžete tešiť až na šesť raritných káv – niektoré z nich Vám ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Na Veľkú noc a na Vianoce Vás navyše čaká niečo výnimočné: prémiové kávy najkvalitnejšieho pôvodu na svete v exkluzívnych dózach na kávu, ktorých jedinečný dizajn je navrhnutý podľa oblasti pôvodu kávy.

Dózy na kávu sú nielen skutočnými zberateľskými kúskami a ozdobou každej kuchyne, ale slúžia aj na uskladnenie, aby si Vaša obľúbená káva dlho zachovala čerstvú arómu.

Naše predchádzajúce raritné kávy

Len do vypredania zásob!
 
 

Raritná káva »Bette Buna«

Objavte limitovanú prémiovú kávu »Bette Buna« z Etiópie s kvetinovými tónmi kandizovaného cukru, slivky a bergamotu. Dostupná aj ako Cafissimo Grand Classé.
 
 

Raritná káva »El Tempixque«

Objavte limitovanú prémiovú kávu »El Tempixque« z Guatemaly s čokoládovými tónmi nugátu, karamelu a hrušky. Dostupná aj ako Cafissimo Grand Classé.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odporúčame tiež
Ručný filter, mlynček na kávu a viac
Na optimálnu prípravu našich raritných káv Vám odporúčame kanvicu french press alebo náš keramický ručný filter. Dokonalý doplnok: elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom na individuálne nastavenie teploty.

Dokonalý pôžitok z kávy dosiahnete aj s kapsulami Cafissimo Grand Classé do kávovarov na kapsuly Cafissimo.