Raritná káva č. 2
»Ngapani«

Prémiová káva z Malawi
»S každým dúškom ochutnáte čaro a exotiku pod africkým slnkom. My sme cítili: kakao, lieskový oriešok a čučoriedky – čo cítite Vy?«
Markus Meusburger Nákupca raritných káv z tímu Tchibo
 
 
 

Je tu raritná káva č. 2!

Objavte novú limitovanú prémiovú kávu »Ngapani« z Malawi s čokoládovou chuťou kakaa, lieskového orieška a čučoriedok. Dostupná s exkluzívnou dózou na kávu alebo aj ako Cafissimo Grand Classé.

Iba do vypredania zásob!
Milí milovníci a milé milovníčky raritných káv,

keď sa David Livingstone v roku 1859 ako prvý Európan kochal pohľadom na jazero Malawi, nazval toto magické miesto „Jazero hviezd“. Na škótskeho bádateľa hlboko zapôsobilo tisíc svetiel, ktoré aj dnes odráža večerné slnko na vodnej hladine.

Najväčšie jazero východoafrickej priekopy opäť nadchlo aj nás, sme tu totiž už po druhý raz.

V horách leží farma, na ktorej sa pestuje káva „Ngapani Estate“, ktorá bola už pred 7 rokmi jednou z našich najobľúbenejších raritných káv a odvtedy bola ďalej vyvinutá a zošľachtená.

Tunajšie prostredie predstavuje javisko pre nezaplatiteľné prírodné divadlo, najmä v septembri a októbri, keď lesnou rezerváciou Namizimu tiahnu stáda slonov.

Možno odtiaľto pozorovať aj plameniaky na neďalekej hrádzi, ktorú farma využíva ako dodatočný zdroj vody. Tu nad „Jazerom hviezd“ sa káva zberá ručne a spracováva s veľkou láskou.

S každým dúškom ochutnáte čaro a exotiku pod africkým slnkom. My sme rozpoznali: kakao, lieskový oriešok a čučoriedky.

Sme zvedaví, aké arómy objavíte Vy!

»Aromatické pozdravy z Malawi a veľa potešenia pri ochutnávaní tejto raritnej kávy!«
Markus Meusburger Nákupca raritných káv z tímu Tchibo

Rarität No.2
»Ngapani«

  • PÔVOD: Ngapani Estate, Malawi
  • NADMORSKÁ VÝŠKA: 1 200 m
  • KLÍMA: subtropická
  • ODRODA: Catimor, SL28
  • SPRACOVANIE: praná a sušená na slnku
  • DRUH: 100 % Tchibo Arabica
  • CHUŤ: aromatická s čokoládovým náznakom kakaa, lieskového orieška a čučoriedok
  • CERTIFIKÁCIA: Rainforest Alliance
Ochutnať teraz

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným prémiovým kávam

Vydajte sa s nami na jedinečnú cestu okolo sveta a spoznajte najexkluzívnejšie pestovateľské regióny, ktoré Vám predstavíme prostredníctvom našich obmieňaných raritných káv. Zaliata ručne alebo ako Grand Classé do Vášho kávovaru Cafissimo: objavte rozmanitosť pôvodu káv z vybraných plantáží pozdĺž kávového pása, zberaných ručne, spracovaných s láskou a vyznačujúcich sa jedinečnými arómami.

Každá edícia limitovanej prémiovej kávy pochádza z udržateľného poľnohospodárstva a podporuje logom vyznačené ekologické a sociálne projekty v danej pestovateľskej oblasti.

Jedinečná káva s jedinečnou chuťou

Od ovocnej a korenistej cez orieškovú a čokoládovú až po sladkú a kvetinovú: každá edícia Vám ponúka jedinečný aromatický svet. Vďaka dizajnu vo farbe príslušnej chuti a farebnému aromatickému kruhu na balení na prvý pohľad rozoznáte arómy limitovaných prémiových káv.

Súhra vplyvov životného prostredia, ako pôdne vlastnosti, nadmorská výška a klíma, ako aj mechanické aspekty ako zber, spracovanie a praženie ovplyvňujú výnimočné arómy našich prémiových káv.

Chute, ktoré Vás nadchnú –
a to hneď viackrát do roka

Každý rok sa môžete tešiť na šesť raritných káv – niektoré z nich Vám ponúkame aj ako kapsuly Grand Classé do kávovarov Cafissimo. Na Veľkú noc a na Vianoce máme pre Vás niečo výnimočné: najkvalitnejšie prémiové kávy z celého sveta v exkluzívnych dózach, ktorých jedinečný dizajn je navrhnutý podľa oblasti pôvodu kávy.

Tieto dózy na kávu sú nielen pravými zberateľskými kúskami a ozdobou každej kuchyne, ale slúžia aj na uskladnenie, aby si Vaša obľúbená káva dlho zachovala čerstvú arómu.

Naše predchádzajúce raritné kávy

Iba do vypredania zásob!
 
Raritná káva č. 1
»El Cascabel«

Limitovaná prémiová káva z Kolumbie s korenistou chuťou kardamómu, kakaa a pomarančov

Žiaľ už vypredané
  • Raritná káva č. 1 »El Cascabel« – 500 g zrnkovej kávy
Raritná káva č. 1
Kardamóm, kakao a pomaranč
Intenzita:46 Praženie:46
500 g zrnkovej kávy
14,99
 
 

Raritná káva č. 5
»Kirinyaga«

Ochutnajte našu limitovanú prémiovú kávu z Kene s chuťou rebarbory, čiernych ríbezlí a červeného jablka. Dostupná aj ako Cafissimo Grand Classé.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odporúčame tiež
Ručný filter, mlynček na kávu a viac
Na optimálnu prípravu našich raritných káv odporúčame kanvicu french press alebo náš keramický ručný filter HARIO vrátane vhodných papierových filtrov. Ideálnym doplnkom je elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom na individuálne nastavenie teploty.

Dokonalý pôžitok z kávy dosiahnete aj s kapsulami Grand Classé do kávovarov Cafissimo.