Príslušenstvo na pečenie: dôležitý pomocník pre Vašu kuchyňu

Vajcia a masť, cukor a soľ, mlieko a múka: základné zložky pekárenského remesla poznáme z detskej piesne „Pečieme, pečieme koláč“. Ak pravidelne pečiete, potrebujete v kuchyni niekoľko pomôcok, ktoré nielen uľahčujú pečenie, ale niekedy sú preň nevyhnutné. V online obchode Tchibo nájdete širokú ponuku príslušenstva na pečenie – od misy na miešanie až po tortovú formu. Predstavujeme Vám najpraktickejších pomocníkov.
Liatinový hrniec, červený
Liatinový hrniec, biely
79,95
79,95
Liatinový pekáč a panvica 2 v 1
79,95
Súprava hrncov z ušľachtilej ocele COMBEKK
199,00
  • Súprava mís na šľahanie z ušľachtilej ocele
31,99
29,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 29,99 €
-6 %
Súprava mís na šľahanie z ušľachtilej ocele
31,99
29,99
Liatinový hrniec, červený
Liatinový hrniec, biely
79,95
79,95
Liatinový pekáč, oválny, červený
Liatinový pekáč, oválny, biely
84,95
84,95
  • Liatinový pekáč a panvica, v krémovej farbe
  • Liatinový pekáč a panvica, v modrej farbe
79,95
59,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 59,95 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 55,00 €
-25 %
-31 %
Liatinový pekáč a panvica, v krémovej farbe
Liatinový pekáč a panvica, v modrej farbe
79,95
59,95
79,95
55,00
Žiaľ už vypredané
Servírovacia panvica z liatiny, červená
Servírovacia panvica z liatiny, biela
79,95
79,95
XL hrniec z ušľachtilej ocele
59,95
Pokrievka na hrnce zabraňujúca vykypeniu
12,99
Kryt na panvicu 4 v 1
11,99
Formy na pečenie vanilkových rožkov, 2 ks
11,99
€/ks 6,00
Panvica z ušľachtilej ocele určená na servírovanie a prípravu rýb
79,95
Formičky na vykrajovanie lineckých koláčikov
7,99
€/ks 2,66
Forma na koláč z hliníkovej zliatiny
29,99
Súprava hrncov z ušľachtilej ocele
119,00
€/ks 39,67
Smaltovaná misa s vekom na servírovanie a prípravu pokrmov
Súprava smaltovaných mís s vekami na servírovanie a prípravu pokrmov
19,99
34,99
Obojstranná opakovane použiteľná podložka na pečenie
11,99
  • Silikónový plech na pečenie
14,99
12,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 12,99 €
-13 %
Silikónový plech na pečenie
14,99
12,99
Miska do vodného kúpeľa
9,99
Liatinový pekáč, oválny, červený
Liatinový pekáč, oválny, biely
84,95
84,95
Súprava 3 v 1 na výrobu sušienok
11,99
  • Štetec na potieranie potravín pri pečení a pražení
12,99
11,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 11,99 €
-7 %
Štetec na potieranie potravín pri pečení a pražení
12,99
11,99
Súprava na kráľovskú glazúru
19,99
Liatinový zapekací hrniec, zelený
79,95
Stierka na cesto
7,99
Pero na zdobenie
7,99
Podložka na pečenie na opakované použitie
8,99
Liatinový kastról s rúčkou
59,95
Podložka na pečenie na opakované použitie s okrajom
11,99
1

Pretože pečenie Vás robí šťastnými

Pečenie má v sebe niečo, čo zaväzuje. Ak máte deti, môžete to istotne potvrdiť. Pretože nie je nič, čo by malkáči (alebo veľkáči) robili radšej ako primiešavanie prísad, miesenie cesta a na záver zdobenie hotového koláča či koláčikov. Ak si potom celá rodina sadne za stôl a s chuťou zje svoje kolektívne dielo, všetci sú šťastní. Ak často a radi pečiete so svojimi blízkymi alebo pre nich, potrebujete k tomu správne príslušenstvo. Určité pomôcky by nemali chýbať v žiadnej kuchyni, iné sú pekným doplnkom pre mimoriadne aktívneho hobby pekára.
Príslušenstvo na pečenie zo silikónu: Žena stojí pri stole, na ktorom je položené príslušenstvo na pečenie, vyberá z misky cesto a dáva ho do silikónovej formy na pečenie v tvare srdca.

Základné príslušenstvo na pečenie

Plech na pečenie patrí do každej kuchyne – ak nie na koláč, tak na pizzu. Súčasťou Vašej základnej výbavy by mali byť aspoň dve formy na pečenie. Najlepšie urobíte, ak k plechu pridáte tortovú formu – klasický priemer je 26 cm – a hranatú formu na piškótové koláče, ale aj na chlieb. K príslušenstvu na pečenie môžete ľubovoľne pridať formu na pečenie báboviek. Elektrické kuchynské spotrebiče ako mixér, kuchynský robot alebo pekárnička Vám pri príprave ušetria množstvo práce. Nevyhnutnosťou sú aj misky na miešanie rôznych veľkostí. A na správne dávkovanie prísad sú ako príslušenstvo na pečenie nevyhnutné odmerky alebo kuchynské váhy.

Silikónová forma na pečenie znamená rozmanitosť

Formy na pečenie sú zvyčajne vyrobené z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele. Pred plnením sa musia natrieť tukom, aby sa v rúre nič nepripieklo. Kovové formy sú navyše dosť objemné, čo znamená, že v kuchynskej skrinke zaberajú veľa miesta. Ako alternatívu používa mnoho nadšencov pečenia silikónové formy na pečenie. Pred pečením ich nie je potrebné vymazať a ich flexibilný materiál umožňuje, že môžu mať najrôznejšie tvary. Najmä rodiny s deťmi majú na výber takmer nekonečný počet motívov – od lienok až po Disney postavičky. Ak sa rozhodnete pre silikónové príslušenstvo na pečenie, pred prvým použitím ich očistite horúcou vodou a trochou prostriedku na umývanie riadu.

Príslušenstvo na pečenie koláčikov a mafinov

„Vo vianočnej pekárni nájdeme nejaké dobroty“ – a veľa vykrajovačov. Či už je to vianočný stromček, sob alebo mikulášska čižma, vykrajovanie koláčikov je jednoducho súčasťou adventného obdobia. Ale nielen vtedy majú vykrajovacie formičky sezónu. Teraz existuje toľko rôznych motívov, že si môžete upiecť vhodné koláčiky aj na Veľkú noc alebo narodeniny. A Vášho drahého určite poteší srdce na Valentína – zdobené červenou polevou. Mafiny v najrôznejších variáciách sú obľúbené u malých aj veľkých. Koláčiky sa dajú pohodlne jesť rukou a sú ideálne na cesty – v Tchibo nájdete tiež formy na pečenie mafinov.

Poriadok v kuchyni: Takto si môžete odkladať Vaše príslušenstvo na pečenie

Ak pečiete veľa a často, môže sa Vám nahromadiť veľa riadu. Pomôže Vám usporiadanie príslušenstva na pečenie, aby ste si zachovali prehľad vo svojich kuchynských skrinkách. Najskôr sa pokúste oddeliť priestory na pečenie a na varenie. Formy na pečenie, valčeky, špachtle, vykrajovače v jednej skrinke – hrnce, panvice a nákypové formy v druhej. Potreby na pečenie by ste mali ešte ďalej rozdeliť: príslušenstvo, ktoré potrebujete menej často, ukladajte dozadu alebo do hornej časti svojej skrinky. Kuchynských pomocníkov, ktorých používate často, ukladajte na dosah ruky.
Príslušenstvo na pečenie so značkou kvality: Mladá blondínka a jej dcéra stoja spolu v kuchyni a pečú – obidve majú na sebe zástery a srdečne sa smejú.

Kvalita a služby

Tchibo reprezentujú výrobky s dlhou životnosťou a vynikajúci zákaznícky servis. To zahŕňa krátku dodaciu lehotu od jedného do troch pracovných dní, bezplatné právo na vrátenie tovaru do 30 dní, flexibilné možnosti platby a certifikovanú kvalitu TCM. Objednávka online v Tchibo je pre Vás hračka a od 20 eur je s dopravou zadarmo. Prípadne si môžete tovar, ktorý ste si objednali na internete, osobne prevziať v najbližšej pobočke.