Vysávač – nepostrádateľný & praktický pomocník v domácnosti

Podlahy sú skutočnými magnetmi na rozmanité nečistoty. Každý, kto chce bez veľkej námahy udržiavať koberce, parkety a dlaždice čisté, sa preto nevyhne vysávaču. Praktické domáce spotrebiče nám uľahčujú domáce práce a stali sa nevyhnutným základným vybavením, bez ktorého sa nezaobídeme. Postupom času sa pritom vyvinuli rozličné modely s rôznymi prednosťami. Tipy na nákup vysávača a vhodného zariadenia Vám poskytne Tchibo!
-8 %
Vysávač do auta
24,99
22,99
Nadstavec na vysávač
9,99
-11 %
Dizajnový akumulátorový vysávač
44,99
39,99
Stolový minivysávač
14,99
-28 %
Akumulátorový vysávač a mop Leifheit »Regulus Aqua PowerVac«
319,00
229,00
-6 %
-6 %
Digitálny akumulátorový vysávač, modrý
Digitálny akumulátorový vysávač, čierny
149,00
139,00
149,00
139,00
-6 %
-6 %
Digitálny akumulátorový vysávač, modrý
Digitálny akumulátorový vysávač, čierny
149,00
139,00
149,00
139,00
Dizajnový akumulátorový vysávač
44,99

Takto nájdete ideálny vysávač

Aké nároky kladiete na nový vysávač, ako by sa mal a kde by sa mal používať, to rozhoduje o tom, ktorý model je pre Vás správny. Okrem týchto individuálnych faktorov zohrávajú pri výbere vhodného pomocníka v domácnosti rozhodujúcu úlohu aj vlastnosti, ako je sací výkon, filtračný systém a hlasitosť pri prevádzke. Poskytneme Vám prehľad rôznych vyhotovení a systémov, aby ste sa ľahko zorientovali vo svete vysávačov.
Žena v rifliach a ružovom tričku čistí drevenú podlahu jedálne pomocou vysávača – v pozadí je vidieť bielu kuchyňu.

Podlahové vysávače s vreckami: klasika medzi vysávačmi

Klasický podlahový vysávač je určite najbežnejším variantom úžitkovej domácej elektroniky a je univerzálne použiteľný. Textil, drevo alebo dlaždice – pomocou podlahového vysávača a multifunkčného posuvného nadstavca ľahko odstránite nečistoty zo všetkých podlahových krytín. Vďaka tomu je zariadenie ideálne pre rodinné domy s väčšou plochou a rôznymi podlahami. Pre ešte väčšiu flexibilitu je k dispozícii bezšnúrový vysávač, ktorý nás ušetrí od problémov s ťahaním a premiestňovaním káblov, ale robí nás závislými od výkonu batérie. Vy sa rozhodnete, ktorý variant sa najviac hodí do Vašej domácnosti.
Ženská ruka vedie biely ručný vysávač ponad bielo potiahnutú posteľ.

Malý, ale fajnový: ručný vysávač

Ručný vysávač je malým bratom podlahového vysávača a ideálny čistič na menšie nečistoty alebo povrchy. Vysávač je tichý, kompaktný a rýchlo pripravený na použitie. Ak sa napríklad prinesú do chodby na obuvi zvyšné nečistoty zvonku, je nepríjemné vybaliť veľký vysávač na trochu špiny. Šikovný akumulátorový vysávač poskytuje nekomplikovanú pomoc a stálu čistotu. Omrvinky pod jedálenským stolom alebo na pohovke sa s ním dajú ľahko odstrániť. Malé domáce spotrebiče sú preto praktickým doplnkom výkonnejších modelov.

Vysávač s vreckom alebo bez vrecka?

Vysávače s vreckami predstavujú štandardnú verziu domáceho spotrebiča. Nasatá špina sa tu zhromažďuje do špeciálnych vreciek, ktoré sa musia pravidelne likvidovať. Tí, ktorí dávajú prednosť bezvreckovému vysávaču, naopak používajú modely zachytávajúce vysaté častice do nádoby, ktorú treba iba vyprázdniť. Nákup týchto zariadení je síce o niečo nákladnejší – ušetríte však za dlhodobé nakupovanie vreciek do vysávača, za čo Vám zároveň poďakuje životné prostredie. Pre alergikov citlivých na domáci prach odporúčame používať vrecká, pretože tak zabránite kontaktu s prachom.

Výkonná technológia vysávača

Častou chybou pri kúpe vysávača je dávať sací výkon na roveň s údajom vo wattoch. Tento údaj Vám povie iba to, koľko energie produkt spotrebuje, a nemal by sa zamieňať s výkonom. Aj vysávače do 1 400 wattov účinne čistia Vašu podlahu a sú dokonca úspornejšie. Mali by ste tiež venovať pozornosť filtračnému systému, ktorý absorbuje nasaté nečistoty a nerozptyľuje ich v obývanom priestore. Ak je nový vysávač ešte aj dostatočne tichý, našli ste ideálny domáci spotrebič. Prevádzkový hluk okolo 70 dB sa považuje za dobrú hodnotu.
Žena čistí drevenú podlahu v obývacej izbe vysávačom, pričom hlavu vysávača je vidieť v detailnom zábere.

Osvedčená kvalita – platí aj pre naše vysávače

Na podčiarknutie našich štandardov kvality sú výrobky Tchibo označené rôznymi značkami kvality. Pritom naši partneri od FSC po Fairtrade zaručujú nielen trvalú udržateľnosť výroby, ale aj skutočnosť, že výrobky spĺňajú to, čo sľubujú. Pretože výrobky označené značkou „TCM - Tchibo Certified Merchandise“ prezentujú exkluzívnu výrobu podľa prísnych štandardov spoločnosti Tchibo. Takto spôsobuje nakupovanie skutočnú radosť.
Vedľa červeno-čierneho vysávača na podlahe sedí batoľa oblečené v červeno-bielom pruhovanom svetri.