Vankúš – spite kvalitne!

Ten moment, keď si človek po stresujúcom dni položí hlavu na vankúš, je pre väčšinu ľudí jedným z najviac uvoľňujúcich okamihov všedného dňa. Vankúše nás sprevádzajú každú noc a starajú sa nám o príjemný spánok. Posteľ bez vankúša – to si človek vôbec nedokáže predstaviť. V obchode Tchibo nájdete pestrý výber rôznych vankúšov v najrozmanitejších farbách a variantoch. Riaďte sa srdcom a kúpte si svoj vankúš jednoducho online! Tu sa dozviete, na čo by ste mali dbať pri jeho výbere.
Vankúš irisette® greenline, cca 80 x 40 cm
14,99
-37 %
Vankúš irisette® greenline, cca 90 x 70 cm
39,99
24,99
Vankúš pre spáčov na boku irisette® greenline
22,99
niekoľko kusov
Relaxačný vankúš
12,99
niekoľko kusov
Vankúš z peria irisette® greenline, cca 90 x 70 cm
39,99
Vankúš irisette® greenline, cca 70 x 90 cm
19,99
Vankúš irisette® greenline, cca 90 x 70 cm
39,99
Vankúš z peria irisette® greenline, cca 40 x 80 cm
29,99
Vankúš na oporu krčnej chrbtice
22,99
Vankúš irisette® greenline, cca 80 x 40 cm
34,99
Čoskoro opäť v predaji
  • Vankúš z peria a páperia, cca 80 x 40 cm
Plnený perím a bielym páperím, z 85 % perím, z 15 % páperím podľa DIN EN 12934
29,95
Vankúš z peria a páperia, cca 80 x 40 cm
Plnený perím a bielym páperím, z 85 % perím, z 15 % páperím podľa DIN EN 12934
29,95
Čoskoro opäť v predaji
Čoskoro opäť v predaji
  • Gélový vankúš na oporu krčnej chrbtice irisette®
Podporuje anatomicky správnu polohu tela pri ležaní a prispieva k uvoľneniu šijového svalstva
59,95
Gélový vankúš na oporu krčnej chrbtice irisette®
Podporuje anatomicky správnu polohu tela pri ležaní a prispieva k uvoľneniu šijového svalstva
59,95
Čoskoro opäť v predaji

Čo sa skrýva vo vankúši

Vankúše získavajú svoju typicky príjemnú mäkkosť vďaka rôznym výplniam. Ozajstnou klasikou je perový vankúš, ktorý pozostáva prevažne z husích alebo kačacích pier. Špeciálne perá zo spodného vtáčieho peria, tzv. páperie, sa považuje za mimoriadne hrejivé a mäkké, a z tohto dôvodu sa ním vankúše často plnia. Ďalším, takisto veľmi kvalitným prírodným materiálom je drevo limby, ktoré v podobe jemných triesok zabezpečuje príjemný pocit počas spánku. A potom existujú ešte o niečo výhodnejšie vankúše zo syntetických materiálov, akým je polyester. Tí, ktorí chcú urobiť službu životnému prostrediu, nájdu v obchode aj vankúše vyplnené recyklovanými vláknami.
Uvoľnenie so správnym vankúšom: spiaca hnedovlasá žena leží vo svojej posteli a túli sa ku svojmu bielemu vankúšu.

Veľké alebo malé, široké alebo úzke: vankúše pre každého

Keď si človek kupuje vankúš, väčšinou hľadá hlavne jednu vec: mäkké miesto na uloženie hlavy na noc. Podľa Vašich preferencií sú v ponuke rôzne veľkosti. Vankúše s rozmermi 40 x 40 cm sú vhodné skôr do detskej izby, podobne ako o niečo väčšie modely vankúšov, ktoré majú veľkosť 50 x 50 cm. Pre dospelých, ktorí sa počas spánku hýbu menej, sa odporúčajú vankúše od veľkosti 60 x 60 cm. Tí ostatní siahnu po typickom štandardnom rozmere, ktorý je pri vankúšoch väčšinou 80 x 80 cm. V obchode Tchibo nájdete rôzne kvalitné vankúše za nízku cenu.
Obliečky na vankúše z kvalitných materiálov: posteľ s rôzne veľkými vankúšmi vo svetlých zemitých odtieňoch, pruhovanou perinou a svetlomodrou posteľnou prikrývkou.

Výhodné a kvalitné obliečky na vankúše

Jedno dôležité pravidlo znie takto: žiaden vankúš bez obliečky. Obliečky na vankúše nielenže vyzerajú pekne, ale tiež jemne priliehajú na pokožku a zabezpečujú hygienu. Práve v prípade, že sa rozhodnete pre vankúš so syntetickou výplňou, by ste mali pri obliečke staviť na prírodné materiály – bavlnu, ľan alebo hodváb. Pri týchto látkach sa budete v noci menej potiť. Väčšina obliečok na vankúše od Tchibo sa vyrába z kvalitnej biobavlny a tieto obliečky sú vhodné pre malé či veľké vankúše. S posteľnými obliečkami sú dostupné ako súprava obliečok.

Špecializované vankúše na cestovanie a pre zdravie

Okrem klasických vankúšov do postele existujú aj modely pre najrôznejšie životné situácie. Ak máte pred sebou dlhú cestu vlakom alebo diaľkový let, oplatí sa kúpiť si nafukovací cestovný vankúš. V zloženom stave sa zmestí do každej príručnej tašky. Ďalší typ špeciálneho vankúša je zameraný výlučne na Vaše zdravie: vankúš na podporu šije. Pri napätí a problémoch s chrbticou dokáže poskytnúť úľavu, pretože podporuje anatomicky správnu polohu pri ležaní.

Správne čistenie vankúšov

Z hygienických dôvodov sa odporúča pravidelné čistenie vankúšov. Väčšinu vankúšov môžete bez problémov čistiť raz až dvakrát do roka. Viac strpenia by ste mali mať iba pri páperových vankúšoch, aby sa citlivé perá priveľmi nenamáhali. Väčšina vankúšov sa smie prať v práčke, avšak bez ďalších kusov oblečenia. Iba tak si zachovajú svoju mäkkosť. Takisto by ste nemali používať bežný prací prostriedok ani zmäkčovač a namiesto nich použiť jemný prací prostriedok alebo prací prostriedok na bavlnu. Pred prvým praním sa v každom prípade odporúča pozrieť si pokyny na pranie uvedené na vankúši.
Správne čistenie: ženská ruka drží biely obdĺžnikový vankúš – v druhej ruke má vyvlečenú obliečku na vankúš.

Pečať TCM: náš nárok na kvalitu

Keď si v obchode Tchibo zakúpite nejaký vankúš, ručíme Vám, že v rukách držíte kvalitný výrobok. Aby ste sa mohli na to spoľahnúť, všetky výrobky od Tchibo majú pečať TCM. TCM oznčuje skratku „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). Tieto tri písmenká uvádzame výlučne na tovare, ktorý spĺňa naše prísne štandardy kvality, a to od surovín až po konečné spracovanie.
Žiaden strach zo škodlivín: hnedovlasá žena objíma obdĺžnikový biely vankúš.