Vankúše – dobre sa vyspite!

Po náročnom dni si položiť hlavu na vankúš je pre väčšinu ľudí tým najrelaxačnejším momentom všedného dňa. Vankúše nás sprevádzajú každú noc a starajú sa o náš príjemný spánok. Posteľ bez vankúšov – to si väčsina z nás nevie ani predstaviť. V Tchibo nájdete pestrý výber rôznych vankúšov v širokej škále farieb a dizajnov. Popozerajte sa a kúpte si vankúš podľa svojich predstáv jednoducho online! Tu sa dozviete, čo by ste mali zvážiť pri výbere.
Vankúš irisette® greenline, cca 80 x 40 cm
Vankúš irisette® greenline, cca 70 x 90 cm
14,99
19,99
Vankúš irisette® greenline, cca 80 x 40 cm
Vankúš irisette® greenline, cca 70 x 90 cm
14,99
19,99
Relaxačný vankúš
19,99
-6 %
Pohodlný vankúš na spanie irisette® greenline
29,99
27,99
Vankúš pre spáčov na boku irisette® greenline
27,99
Klinový vankúš
54,95
-6 %
Vankúš z peria irisette® greenline, cca 40 x 80 cm
29,99
27,99
-20 %
Vankúš irisette® greenline, cca 80 x 40 cm
34,99
27,99

Čo sa ukrýva vo vankúši

Vankúše získavajú svoj typický, príjemne mäkký pocit z rôznych výplní. Skutočnou klasikou je páperový vankúš, ktorý sa zvyčajne skladá z husacieho alebo kačacieho peria. Špeciálne spodné perie vtákov – takzvané páperie – sa považuje za obzvlášť teplé a hebké, preto sa nimi často plnia vankúše. Ďalším, taktiež veľmi kvalitným materiálom je drevo borovice limbovej, ktorého jemné hobliny zaisťujú príjemný pôžitok zo spánku. A potom sú tu o niečo lacnejšie vankúše, vyrobené zo syntetických materiálov, ako je polyester. Tí, ktorí chcú urobiť láskavosť životnému prostrediu, nájdu aj vankúše naplnené s recyklovanými vláknami.
Relax so správnym vankúšom: Mladá hnedovlasá žena spí vo svojej posteli a túli sa k svojmu bielemu vankúšu.

Veľké alebo malé, široké alebo úzke: vankúše pre všetky požiadavky

Kto si kupuje vankúš, ten zvyčajne hľadá predovšetkým jednu vec: mäkkú opierku hlavy na noc. V závislosti od Vvašich preferencií sú k dispozícii rôzne veľkosti. Do detskej izby sú skôr vhodné vankúše s rozmermi 40 x 40 cm, podobne ako o trochu väčšie modely s rozmermi 50 x 50 cm. Pre dospelých, ktorí sa počas spánku málo hýbu, odporúčame vankúše od 60 x 60 cm. Všetci ostatní siahnite po typickej, štandardnej veľkosti, ktorá je pre vankúše zvyčajne 80 x 80 cm. V Tchibo nájdete rôzne kvalitné vankúše za nízke ceny.
Obliečky na vankúše z kvalitných materiálov: Posteľ s rôzne veľkými vankúšmi v svetlých zemitých tónoch, pásikavou prikrývkou a svetlomodrým plédom.

Cenovo výhodné a kvalitné obliečky na vankúše

Jedno dôležité základné pravidlo znie: žiadny vankúš bez obliečky. Obliečky na vankúše vyzerajú nielen pekne, ale sú aj príjemné na pokožku a postarajú sa o hygienu vankúša. Najmä, ak ste sa rozhodli pre vankúš so syntetickou výplňou, mali by ste použiť prírodné látky ako bavlnu, ľan alebo hodváb. Tie zabezpečia, že sa budete v noci menej potiť. Väčšina obliečok na vankúše Tchibo je vyrobená z organickej bavlny a je vhodná pre malé a veľké vankúše. Obliečky na prikrývky sú dostupné aj ako súprava posteľnej bielizne.

Špeciálne vankúše na cesty a pre zdravie

Okrem klasických vankúšov do postele existujú modely pre najrôznejšie životné situácie. Ak máte pred sebou dlhú cestu vlakom alebo dlhý let, potom sa oplatí kúpiť nafukovací cestovný vankúš. Po zložení sa zmestí do každej kabelky. Ďalší špeciálny typ vankúša je zameraný na Vaše zdravie: vankúš na podporu krku. Môže poskytnúť úľavu pri stuhnutých svaloch a problémoch s chrbtom, pretože podporuje anatomicky správnu polohu v ľahu.

Správne čistenie vankúšov

Z hygienických dôvodov je vhodné prať vankúše pravidelne. Jeden až dvakrát do roka môžete väčšinu vankúšov bezproblémovo vyčistiť. Len pri páperových vankúšoch by ste mali byť trocha trpezliví, aby ste citlivé perie nepoškodili. Väčšinu vankúšov je možné prať v práčke, ale bez ďalších odevov. Len tak si zachovajú ich nadýchanú konzistenciu. Okrem toho by ste sa mali vyhnúť aj vysoko účinnými pracím prostriedkom a aviváži a namiesto nich použiť jemný prací prostriedok na jemnú bielizeň alebo vlnu. Pred prvým praním odporúčame pozrieť si návod na pranie na vankúši.
Správne čistenie: Ženská ruka drží biely obdĺžnikový vankúš – v druhej ruke vyzlečenú obliečku na vankúš.

Pečať TCM: Naše štandardy kvality

Pri kúpe vankúša od Tchibo Vám garantujeme, že držíte v rukách vysokokvalitný produkt. Aby ste sa na to mohli spoľahnúť, všetky produkty Tchibo nesú pečať TCM. TCM je skratka pre „Tchibo Certified Merchandise“. Týmito tromi písmenami označujeme len produkty, ktoré spĺňajú naše prísne kvalitatívne normy, od surovín až po konečné spracovanie.
Nebojte sa škodlivých látok: Hnedovlasá žena drží obdĺžnikový biely vankúš