Prikrývka na posteľ – v spálni príjemne zahreje
Pri kúpe vhodnej prikrývky na posteľ záleží na niekoľkých faktoroch. Pokiaľ ide o správny rozmer, výplň alebo tepelnú triedu, osobné potreby zohrávajú rozhodujúcu úlohu. Výber optimálnej prikrývky na posteľ pritom nepredstavuje ľahké rozhodnutie, pretože do veľkej miery prispieva ku kvalitnému spánku a vlastnej pohode. Tchibo Vám prezradí, na čo si dať pozor a ako nájsť ideálny doplnok do postele!
Celoročná páperová prikrývka irisette® greenline, štandardná veľkosť
229,00
Celoročná prešívaná prikrývka irisette® greenline, štandardná veľkosť
Celoročná prešívaná prikrývka irisette® greenline, dvojlôžko
49,99
59,95
Dvojitá prešívaná prikrývka so strižnou vlnou irisette® greenline, štandardná veľkosť
Dvojitá prešívaná prikrývka so strižnou vlnou irisette® greenline, nadmerná veľkosť
119,00
139,00
Cestovná súprava lôžkovín
24,99
Celoročná prešívaná prikrývka irisette® greenline, štandardná veľkosť
Celoročná prešívaná prikrývka irisette® greenline, dvojlôžko
49,99
59,95
Hrejivá prikrývka irisette® greenline, veľkosť na dvojlôžko
139,00
Hrejivá prikrývka irisette® greenline, štandardná veľkosť
89,95
Dvojitá prešívaná prikrývka so strižnou vlnou irisette® greenline, štandardná veľkosť
Dvojitá prešívaná prikrývka so strižnou vlnou irisette® greenline, nadmerná veľkosť
119,00
139,00
Dvojitá prikrývka z ťavej srsti irisette® greenline, štandardná veľkosť
139,00

Individuálne nároky a rôzne prikrývky na posteľ

Prikrývky na posteľ musia spĺňať dve základné funkcie: vytvárať optimálne prostredie na spanie a zabezpečovať príjemný komfort. Pritom sú relevantné výplň a veľkosť prikrývky, ktoré závisia od Vašich osobných želaní a predstáv. Okrem toho ovplyvňujú teplotu v spálni meniace sa ročné obdobia, môžete ju však regulovať rôznymi riešeniami, napr. oddelenými prikrývkami na posteľ na leto a zimu. Okrem klimatických vlastností zohráva odlišná výplň prikrývok úlohu v prípade alergikov alebo ľudí, ktorí nechcú používať zvieracie produkty. Tchibo ponúka veľký sortiment, v ktorom nájdete ideálnu prikrývku na posteľ.
Správna veľkosť pre pocit blaha: svetlá spálňa s dvojlôžkovou posteľou, na ktorej je položená jedna veľká prikrývka na posteľ.

Optimálna veľkosť Vašej prikrývky na posteľ

To, aké rozmery by mala mať Vaša prikrývka na posteľ, prirodzene závisí od Vašej telesnej výšky. Štandardné rozmery sú 135 x 200 cm. Obľúbené sú aj prikrývky na posteľ v nadmernej veľkosti 155 x 200 cm, ak máte radi veľkorysý priestor a radi sa babušíte. Páry by mali siahnuť po prikrývkach na posteľ od veľkosti 200 x 200 cm, ktoré ponúkajú dostatok miesta, zatiaľ čo ľudia s telesnou výškou výrazne nad 180 cm si môžu dopriať pohodlný spánok s prikrývkami na posteľ od veľkosti 200 x 220 cm. V prípade pochybností platí pravidlo, že väčšie matrace a dlhšie telá vyžadujú prikrývky na posteľ presahujúce štandardné rozmery. V online katalógu Tchibo nájdete výrobky všetkých veľkostí.
Vhodné na leto a zimu: zrolovaná páperová prikrývka

Po celý rok s vhodnou prikrývkou na posteľ

Pri letných teplotách by ste mali používať prikrývky na posteľ s chladivými materiálmi. Polyesterové duté vlákna, bambusové vlákna alebo surový hodváb sa vyznačujú nízkou vlastnou hmotnosťou, aby sa zadržiavalo menej tepla. Zimné prikrývky musia spĺňať presný opak: dobrá izolácia veľkou náplňou syntetických vlákien alebo zvieracej srsti zabezpečuje v chladnom prostredí vysoký tepelný výkon. Prikrývky na posteľ z páperia sú vhodné v oboch prípadoch a podľa množstva náplne sa dajú používať v lete aj v zime. Priestorovo úsporné sú prikrývky na posteľ pre 4 ročné obdobia, ktoré rozumnou kombináciou rôznych prikrývok vytvárajú v spálni celoročne optimálnu klímu.

Prikrývky na posteľ pre osobitné nároky

Prikrývky na posteľ musia niekedy vyhovovať aj špeciálnym podmienkam – predovšetkým vtedy, keď majú byť použiteľné aj pre alergikov. Mimoriadne nevhodné sú tu výrobky zo zvieracích materiálov alebo s ich podielom, pretože tieto sú náchylnejšie na vznik prachu a roztočov alebo samy môžu vyvolávať alergické reakcie. Prikrývky na posteľ pre alergikov by preto mali byť vyplnené syntetickými látkami alebo bavlnou. Dajú sa dôkladne prať a sú tak vhodné aj ako prikrývka na posteľ pre deti. V online obchode Tchibo nájdete všetko potrebné!

Správne čistenie prikrývok na posteľ

Spôsob prania Vašej prikrývky na posteľ závisí od použitých materiálov a výplne. Na dostatočné vyčistenie prikrývok z kvalitnej zvieracej srsti často postačuje len dôkladné vyvetranie. Syntetické látky sa naopak dajú prať pri teplotách od 60 do 95 stupňov. Pritom môžete jednoducho použiť svoju vlastnú práčku. Ak je prikrývka príliš veľká, mali by ste sa obrátiť na profesionálnu čistiareň. V zásade sa odporúča prať prikrývku na posteľ raz až dvakrát do roka.
Správne čistenie prikrývky na posteľ: žena plní práčku prikrývkou na posteľ.

Spoľahlivá kvalita s pečaťou TCM

V obchode Tchibo sa môžete spoľahnúť na vynikajúcu kvalitu. Naše výrobky označujeme pečaťou TCM, ktorá znamená „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo). Vďaka tomu túto kvalitu ľahko rozpoznáte. Prísny výber dodávateľov a dôkladná kontrola procesu spracovania zaručujú, že sú splnené naše nároky na kvalitu – v celom procese od surovín až po hotový výrobok.
Dobrá kvalita pre dobrý spánok: mladá žena leží na boku v posteli a spí.