Schließen
Multifunkčné svietidlá s LED, 2 ks
12,99
Sviečky z pravého vosku s LED v skle, 3 ks
22,99
-35 %
Svetelná lišta s LED
19,99
12,99
Stojacia lampa s textilným tienidlom
Stojacia lampa s textilným tienidlom
89,95
89,95
Multifunkčné svietidlo s LED
12,99
Svietniky na dlhé sviečky, 2 ks
14,99
-26 %
Nočné svetlo s LED a svetlo na spanie 2 v 1
14,99
10,99
Svietnik s LED sviečkou
22,99
Stropné a nástenné svietidlo s tienidlom z pletiva
79,95
Stojacia lampa s textilným tienidlom
119,00
Glóbus s LED
19,99
Stojacia lampa s LED a stolíkom
69,95
Svetelná reťaz s mikro LED, srdiečka
7,99
LED multifunkčné svetlo s 2 háčikmi
9,99
-18 %
Svetelná reťaz s LED a diskoguľami
10,99
8,99
Svetelná tabuľa s LED »But first coffee«
19,99
Stolná lampa s textilným tienidlom
59,95
Nástenné a stropné svietidlo v štukovom vzhľade
59,95
Dlhé sviečky z pravého vosku s LED, 2 ks
9,99
Svietniky na dlhé sviečky, 2 ks
7,99
Stojacia lampa »Trojnožka« s dreveným tienidlom
99,95
 
Dostupné varianty:
 
Dekoračná mušľa s LED
10,99
-30 %
Závesné svietidlo »Kvety«
99,95
69,95
niekoľko kusov
Kovová stolná lampa s LED
Kovová stolná lampa s LED
59,95
59,95
niekoľko kusovŽiaľ už vypredané
Luster s 5 žiarovkami a s textilným tienidlom
Luster s 5 žiarovkami a s textilným tienidlom
119,00
119,00
Lampa s LED »Sklenené tienidlo«
22,99
Multifunkčné svietidlo s LED s prísavkou
14,99
Vonkajšia girlanda s LED
49,99
Stojacia lampa z kovu »Trojnožka«
89,95
Svietidlo s LED so zmenou farby
10,99
1

Osvetlenie do obývačky: rozmanité svietidlá pre príjemnú atmosféru domova

Aby ste si pohodové chvíle s Vašimi najbližšími alebo pokoj po náročnom dni vychutnali čo najlepšie, harmonický mix svietidiel pozostávajúci zo stropných, stojacích a akcentových lámp vyčarí v obývačke tú správnu atmosféru. V Tchibo nájdete kvalitný výber dekoratívnych a funkčných svietidiel do obývačky. Z našich tipov sa dozviete, ako v obývačke šikovne vytvoriť harmonické osvetlenie.

Ako pomocou svietidiel do obývačky ovplyvniť atmosféru priestoru

Koncept osvetlenia v obývačke

Keďže obývačka býva obvykle využívaná rôznymi spôsobmi, aj osvetlenie musí zodpovedať rôznym potrebám. Na príjemné základné osvetlenie obývačky je vhodná stropná lampa, ktorá môže, ale nemusí, byť umiestnená v strede miestnosti. Stropnú lampu harmonicky dopĺňajú nástenné, stolové a stojacie lampy vyžarujúce doplnkové svetlo. Tie opticky zvýrazňujú jednotlivé funkčné priestory v obývačke. Vďaka tomu vznikajú cielené svetelné body, ako aj priestory na špecifické činnosti, ktoré vyžadujú viac svetla. Výnimočné zvýraznenie jednotlivých bodov v miestnosti dosiahnete dekoratívnymi lampami alebo napríklad cieleným osvetlením skrine.

Svetlosť v obývačke

V obývačke, ktorá slúži prevažne na oddych, vo všeobecnosti potrebujete menej svetla ako v kúpeľni alebo kuchyni. V závislosti od veľkosti priestoru je však určitá intenzita osvetlenia potrebná. Okrem toho je potreba svetla v tmavo zariadených priestoroch vyššia ako napríklad v priestore zariadenom svetlým nábytkom. Vo všeobecnosti sa na základné osvetlenie obývačky odporúča intenzita svetla približne 100 lúmenov na meter štvorcový. Základné osvetlenie obývačky s rozlohou 20 m2 si tak vyžaduje intenzitu osvetlenia aspoň 2 000 lúmenov.

Na čo dbať pri výbere svietidiel do obývačky

Funkčnosť

Moderné svietidlá do obývačky dnes poskytujú mnoho zmysluplných funkcií. S pomocou stmievateľných svietidiel môžete napríklad kedykoľvek prispôsobiť svetlosť priestoru svojim aktuálnym požiadavkám. To je veľmi praktické predovšetkým v menšej obývačke. Len s jednou lampou si tak môžete nastaviť príjemné atmosférické osvetlenie, ako aj intenzívne svetlo na čítanie. Okrem toho je veľmi pohodlné, keď Vaša stojacia alebo stolová lampa disponuje ľahko prístupným spínačom alebo sa dá diaľkovým ovládaním pohodlne nastaviť priamo z kresla.

Veľkosť svietidiel

Obývačka býva spravidla najväčšou miestnosťou v dome alebo byte. Veľké, nápadné stropné lampy ako lustre alebo viacramenné závesné lampy sa môžu v obývačke stať vzrušujúcim a moderným stredobodom pozornosti. Pre harmonický celkový dojem je však vhodné použiť maximálne jednu nadmernú lampu, aby priestor nepôsobil stiesnene. V menšej obývačke pôsobia menej nápadné svietidlá harmonickejšie a sú preto vhodnejšie.

Náš záväzok pre Vaše osvetlenie obývačky

Aby ste sa zo svojich nových lámp do obývačky mohli tešiť čo najdlhšie, môžete sa v Tchibo spoľahnúť na vyberané materiály a starostlivé spracovanie. To garantujeme našou značkou kvality TCM (Tchibo Certified Merchandise). Ak nakupujete svoje osvetlenie do obývačky online, sledujte taktiež značku GS, označujúcu overenú bezpečnosť.