Lampy do obývačky, funkčné a štýlové

Osvetlenie obývačky zaistí predovšetkým správnu viditeľnosť a hrejivú atmosféru. Výber vhodných lámp a ich umiestnenie je takisto dôležité, tak môžete vytvoriť naozaj jedinečné miesto so zárukou kvalitného života. Aký svetelný zdroj kam umiestniť a na čo si treba dať pozor pri výbere lampy do obývačky, to závisí výhradne od účelu, ktorý má Vaše osvetlenie spĺňať. Pripravili sme pre Vás tie najdôležitejšie tipy.
Solárna svetelná reťaz
29,99
Multifunkčné svietidlo s LED
12,99
Multifunkčné svietidlá s LED, 2 ks
12,99
€/ks 6,50
Solárne stĺpiky, 3 ks
34,99
Solárne dekoračné sklenené svietidlo
19,99
Multifunkčné svietidlá s LED, 2 ks
10,99
€/ks 5,50
-66 %
Závesné svietidlo s textilným tienidlom
59,95
19,99
-45 %
Svetelná reťaz s LED a vlajkami
10,99
5,99
Dlhé sviečky z pravého vosku s LED, 2 ks, matné zlaté
9,99
€/ks 5,00
niekoľko kusov
Solárny lampión, guľa
22,99
niekoľko kusov
Solárne zapichovacie svietidlá, 2 ks
39,99
Sviečky z pravého vosku s LED, 2 ks, tmavočervené
10,99
€/ks 5,50
Solárny lampión, dlhý
19,99
Svetelná reťaz s LED žiarovkami s vláknom
49,99
€/ks 4,17
Sviečky z pravého vosku s LED v pohári, 3 ks
24,99
€/ks 8,33
Sviečka z pravého vosku s LED
19,99
Outdoorová stolová lampa s LED
39,99
niekoľko kusov
Behúň na stôl s LED
31,99
niekoľko kusov
Nástenná lampa z kovu, biela
59,95
Stolová lampa s LED a akumulátorom
27,99
Sviečky z pravého vosku s LED, 2 ks, krémovobiele
10,99
€/ks 5,50
niekoľko kusov
Dekoračný veniec s LED
24,99
niekoľko kusov
Stolová lampa s LED a akumulátorom, biela
49,99
Stolová lampa s LED a akumulátorom, čierna
49,99
niekoľko kusov
-17 %
Svietiaci mesiac v splne s LED
27,99
23,00
niekoľko kusov
Domčeky z pravého vosku s LED, 2 ks
12,99
€/ks 6,50
Lampáš s LED žiarovkami s vláknom
119,00
niekoľko kusov
Svetelná reťaz s LED a projektorom
39,99
niekoľko kusov
niekoľko kusov
-19 %
Svietiaci mesiac s LED zo soľného kryštálu
24,99
20,00
niekoľko kusov
Solárne svietidlá na osvetlenie cestičiek, 2 ks, v prírodnej farbe
Solárne svietidlá na osvetlenie cestičiek, 2 ks, v čiernej farbe
79,95
€/ks 39,98
79,95
€/ks 39,98
1

Rôzne zdroje svetla do obývačky

Väčšina z nás trávi najviac času v obývačke. Práve preto je správne osvetlenie ešte dôležitejším faktorom kvalitného života. Dokonalé osvetlenie v obývačke môžete vytvoriť pomocou správneho výberu osvetlenia. Takto bude mať umiestnenie lampy zmysel. Každá lampa má iné vlastnosti a je určená na osvetlenie iných častí obývačky. Ďalej sa dozviete, na čo sa treba zamerať a aký význam majú dôležité pojmy ako základné osvetlenie, funkčné osvetlenie a výrazové osvetlenie.
Vytvorenie správneho osvetlenia obývačky. Do obývačky so sivými kreslami, šedým gaučom a dreveným stolom sa dokonale hodí stropná a  stojacia lampa.

Vytvorte si základné osvetlenie pomocou veľkých lámp

Obývačka je jednou z najpoužívanejších a najväčších miestností v byte alebo dome. Dobré hlavné osvetlenie miestnosti je preto nevyhnutým základom. Veľké lampy v podobe stropných alebo závesných svietidiel vytvárajú dostatočné základné osvetlenie. LED diódy sú vhodné ako svetelné zdroje do obývačiek, pretože je možné ich používať aj dlhodobo a okamžite poskytujú jasné svetlo. Sú výrazne ekonomickejšie ako obyčajné alebo halogénové žiarovky. Okrem funkcie osvetlenia miestnosti slúžia lampy aj ako vkusný kus nábytku. Vďaka správnemu výberu stropného svietidla spravíte zo svojej obývačky štýlovú a modernú izbu. V Tchibo nájdete tie správne výrobky.
Osvetlenie obývačky vytvára útulnú atmosféru. Stojacia lampa sa dá kombinovať so sivým gaučom, okrúhlym konferenčným stolíkom a dizajnovým kobercom.

Funkčné osvetlenie sa postará a bezproblémové vykonávanie akýchkoľvek aktivít

Okrem základného osvetlenia obývačky by ste mali zabezpečiť aj dostatočné osvetlenie niektorých ďalších častí. Medzi takéto miesta patrí napríklad kútik na čítanie, pracovný stôl alebo pripojená jedáleň s jedálenskou lampou. Oddelené časti obývačky môžete osvetliť pomocou závesných lámp. Majú menší rádius, a tak dokážu osvetliť iba určité časti miestnosti. Praktické sú tiež LED stojacie lampy do obývačky, ktoré umiestnite presne na miesto, ktoré si želáte osvetliť. Užitočné a praktické sú priamo zabudované svetlá v nábytku. Perfektne osvetlia napríklad rôzne vitrínky alebo skrinky.

Urobte si pohodlie priamo doma so správnym osvetlením

Obývačka ja najviac využívanou izbou, či už v dome alebo byte. Preto je okrem správneho osvetlenia dôležitá aj estetická funkcia. Pomocou zvýrazňujúceho osvetlenia môžete vo svojej obývačke vytvoriť príjemnú a útulnú atmosféru a zároveň tak ukázať Vašim hosťom svoj dobrý vkus. Dizajnové a dekoračné lampy nájdete v širokej ponuke rôznych tvarov avzhľadov. Na navodenie útulnej a teplej atmosféry zvoľte halogénové lampy. V princípe môžu byť všetky lampy v obývačke stmievateľné. Takto si intenzitu osvetlenia a atmosféru v obývačke môžete sami a podľa nálady regulovať. Nebojte sa byť kreatívni. Kombinujte svoj nábytok do obývačky spolu s lampami ako len chcete. V Tchibo nájdete všetko, čo hľadáte.

Lampa do obývačky ako najvýraznejší prvok

Správne a dizajnové osvetlenie je dôležité najmä v prípade obývačky. Je to miestnosť, kde trávime najviac času a kde usadíme každú návštevu. Veľkú úlohu zohráva aj v tomto prípade materiál. Sklenené tienidlá na lampy vyzerajú honosne, zatiaľ čo lampy potiahnuté textíliami pôsobia útulne a vytvárajú príjemný domov. V ponuke nájdete aj veľký výber stojacích lámp. Kombinovať ich môžete spolu s dizajnovým stolíkom s drevenou nožičkou alebo stolíkom s troma nožičkami. Dekoratívna lampa v tvare gule, srdca alebo iného vtipného tvaru vytvorí v obývačke hravé svetlo a je tiež skutočným pútačom pozornosti.
Lampa do obývačky, ktorá zaručene pritiahne každú pozornosť. Obývačka ladená do čierno-bielych farieb s bielou pohovkou a bielymi sedačkami, doplnená kontrastnou čiernou lampou.

Značka TCM zaručuje kvalitu našich výrobkov

Pretože dôvera našich zákazníkov je pre nás dôležitá, Tchibo kladie veľký dôraz na vysoké štandardy kvality všetkých výrobkov. Značka TCM znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a zaručuje starostlivý výber výrobcov podľa prísnych kritérií. U nás sa môžete spoľahnúť na kvalitu našich produktov. Výrobky so značkou TCM sú produkované výhradne pre spoločnosť Tchibo. Zabezpečujeme najlepšie spracovanie výrobku, vysokokvalitný materiál a spoľahlivú funkčnosť.
Dobrá kvalita osvetlenia obývačky. Užívajte si príjemné chvíle strávené pri čítaní dobrej knihy. Vďaka správnemu osvetleniu si môžete užívať každú voľnú chvíľu v obývačke.